Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fair lenne, ha vennék/örökbefo...

Fair lenne, ha vennék/örökbefogadnék egy kutyát?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az, hogy diák vagyok és egyedül lakok, egy egy szobás lakásban. Habár a lakásom nem nagy, sokat járok túrázni, meg most elkezdtem futni is.

De eszméletlenül egyedül vagyok, valamint mindig is volt valamilyen háziállatom(rágcsálók, kutya, macska). Nagyon szeretnék egy négylábú társat, akit esetleg magammal vihetnék a túrákra, kirándulni, futni...

A gond csak az, hogy eléggé felelősségteljes vagyok(azaz én állatorvoshoz vinném a kutyám, ha látom, hogy baj van nem a gyakorikérdéseken sírnék), és attól félek, hogy habár etetni, meg az éves oltására lenne pénzem, ha valami hirtelen baj lenne nem tudnám biztosan finanszírozni az állatorvost.

Fair lenne így kutyát venni/örökbefogadni?


2015. jún. 7. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakásod van, vagy albi?

Mert saját lakásnál az lakásbiztosításhoz ma már sokféle kutyának való egészségbiztosítást adnak. Némelyik igen alacsony áron van. Jól megválasztva a biztosítót, a komolyabb kezelést, ha szükség lenne rá, a biztosító fedezi.

2015. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi tartalék kell, neked is lehet bajod (gyógyszer, gyógyászati segédeszköz), vagy olyasmi a lakásban amit azonnal meg kell csinálni (fűtés, kitört ablak stb). Ha meg eddig se tudtál félretenni, akkor a kutya mellett még kevésbé tudnál.

Szóval ez nem a kutyával nem lenne fair, hanem sajátmagaddal.

2015. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyszobas lakasba olyan kutyat, amivel lehet turazni is... haat, nemtudom.

Szivem szerint azt irnam, akkor inkabb macska, az mennyivel menobb mar turazasnal is :P

(bar nem tudom, futas kozben mennyire tudna megmaradni az ember vallan, de, vegulis, a macskak nagyon ugyesek :P

2015. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Albérletben vagyok, de a főbérlővel már egyeztettem.

A túrára ne ilyen 7 órás erősen menetelős túrákat képzeljetek, hanem olyan 3-4 órás lazábbakat, és nyilván nem heti 3x. :)

Egy kisebb-közepes testűre gondoltam, úgy terveztem, hogy reggel elvinném magammal kocogni(kb fél óra, azzal gondoltam lefárasztaná kicsit magát), ebédszünetben hazamennék leszaladnék vele(itt csak rövid, dologelvégzős sétára), este pedig hosszabb sétát terveztem.


Kedves első, a biztosítás nem rossz ötlet, habár külföldön lakok, de biztos itt is van valami hasonló(lakástól független).

2015. jún. 7. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Havonta tegyel felre valamennyit a varatlan kiadasokra. Ha ez nem megy, akkor ne tarts kutyat.
2015. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél,fogadj örökbe kutyust. Annyi,hogy tegyél félre havonta vmennyit. Akár 3-5 ezer ft-ot is,ahhoz csak akkor nyúlsz ha gond van.


Mi sose raktunk kutyákra félre,de mindig kerítettünk pénzt akár műtétre vagy bármi másra,hanem mást akkor részlet fizetést kértünk,vagy barátoktól kértünk kölcsön. Szóval igazából ha beüt krak akkor is eltudtuk vinni bármelyik kutyát orvoshoz.

2015. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy legyen kutya,ha legalább egy százas van félrerakva a kutyára.Anélkül lutri,hogy ha egy akut helyzet van tudod e kezeltetni.
2015. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem nyáron gyűjtögetek és majd utána örökbefogadok egy kutyust. Köszi mindenkinek. :)
2015. jún. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!