Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Melyik kutyafajtát válasszam? (Leonbergi, Bernáthegyi, Berni pásztor)

Figyelt kérdés

28 éves lány vagyok.


Házőrzőnek (tudom, hogy közülük egyik sem az, de talán valamilyen szintig ránevelhetők) és jóbarátnak szeretnék egy legalább közepes termetű szőrös kutyust. Nemsokára költözünk családi házba, amihez van egy óriási udvar, oda szeretném. Késő délután, esténként lenne rá időm foglalkozni, na meg persze hétvégén.


Szóval összességében egy engedelmes, könnyen tanítható (ha lehet, akkor kevésbé ugatós) társra lenne szükségem, és ha jönne hozzánk idegen, bízza a gazdára, hogy beengedjük-e.


Nagyon fontos lenne az is, hogy minél magasabb legyen a várható élettartama. Tudom, hogy a nagytestűeké alacsony, de ha a három közül választanátok?


Előre is köszi a segítségeket!


2015. jún. 8. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Szia.

Ez néző pont kérdése.

Olvass róluk sokat és derítsd ki melyik az igazán hozzád való kutya!Ez a te személyiségedtől függ.Az interneten róluk mindent megtalálsz...

2015. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekünk egy berni pásztorunk volt, 13 évig élt.

A családtagok előtt egy szép szótól hanyatt vágta magát, ezzel szemben a kerítés túloldalán álló idegenre mindig morgott. Ha valaki, számára idegen jött hozzánk, mindig mellettünk volt, s figyelt minden apró neszre. Támadni sose támadt meg senkit, de éreztette vele, hogy nem szimpatikus neki.

Ugatni alig hallottuk, nagyon nyugodt kutya volt, kisgyermek is nyugodtan nyúzhatta, sose bántotta, mindig hagyta magát.

Sétáltatás végén makacs tudott lenni, ha kifáradt lefeküdt, s nem mozdult csak miután kicsit erőre kapott.

Amit szerettünk volna megtanítani vele, azt nagyon gyorsan sikerült. egyedül a fürdetésnél voltak gondok, akkor sose hagyta magát :)

Ha utaztunk és magunkkal vittük, semmi baja nem volt a kocsival, végig nyugodt volt.

Viszont a vihartól, a tűzijáték és a petárda hangjától nagyon félt. Szilveszter után 3 napig nem jött ki az óljából, de utána ugyanolyan volt, mint előtte. Nagyobb viharok közben pedig előfordult, hogy nekünk kellett vigasztalni, mert annyira félt a dörgéstől. Ezt leszámítva mintakutya volt. Húgommal együtt nőttek fel, hihetetlenül szoros kapcsolat volt köztük.

Bátran ajánlom, mi nagyon szerettük, valószínűleg a következő kutyánk is berni pásztor lesz.

2015. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen sokat írtál a kutyusotokról! Sokat segítettél vele.
2015. jún. 8. 19:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már választottam. Nekem két leonbergim is van. A bernáthegyi egy nyálgép és nem is nagyon fogott meg, a berni pásztor szintén nem dobogtatja meg annyira a szívemet, hogy mindenáron azt szeretnék tartani. Szerintem te viszont úgy válassz, hogy ismerd meg mindhárom fajtát és csak utána dönts! Minimum egy kutyakiállításra menj el és nézd meg őket élőben is! Az élettartamon pedig ne sokat rágódj, mert semelyik kutyára se kapsz "élettartam garanciát", és minden kutya túl kevés ideig él az emberhez képest. Ez sajnos együtt jár a kutyatartással.
2015. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Két leo?! Nem esznek ki a vagyonodból?! :) :) :)


Köszönöm, elgondolkodtató, amit írtál a kutyák élettartamával kapcsolatban. Igazából én is már nagyon a leo mellett voltam, de egy tenyésztővel tartottam írásban a kapcsolatot, aki azt írta, hogy a 4, 5, 6 éves kor náluk kritikus, 8 éves kor felett pedig már bármi megtörténhet.


Sosem volt még kutyám, pedig mindig is arra vágytam. Igaz, hogy sokkal rövidebb életűek, mint az ember, (nagyon nehéz elmagyarázni), de mintha egy fél életre szóló társat kéne most választanom és úgy érzem, hogy pár év is számít. Persze most jöhetnének azzal, hogy akkor ne akarjak nagytestű kutyát, de én annyira hozzájuk vonzódom... :)

2015. jún. 8. 21:25
 6/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy minden év számít. Amúgy azért is mondanak ilyen alacsony várható értékeket, mert garantálni tényleg nem tud senki semmit. Viszont bármely kistestű szívós keverékkel is előfordulhat, hogy néhány évesen elpusztul. Tudom, a valószínűsége sokkal kisebb és ez is lényeges. Amúgy pont mostanában olvastam, hogy a golden retrieverek között, amik ugyebár fele ekkorák, egyre gyakoribb a fiatal korban bekövetkező csontrák. Hamarabb halnak, mint az óriástestűek. Tehát nem csak a testméreten múlik, olyan sok összetevője van a dolognak, hogy ezekre már nincs ráhatásunk.
2015. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a leonbergire szavazok. Hűséges, barátságos, nem támadó alkatú, inkább őrző mint védő kutya. Hallatja a mély hangját ha idegen érkezik, de a gazdára bízza mit tesz vele. Könnyen tanítható, a zajra érzéketlen. (nem zavarja) Sajnos az átlag élettartam kb 8-9 év, de a bernáthegyi a 10 éves átlagéletkorával se körözi le jobban. Természetesen minimális szocializációt igényel, de nem akkorát mint a bernáthegyi. A berni pásztor is jó lehet, de annak alacsonyabb az átlagéletkora. A bernáthegyi inkább tapasztalt kutyásoknak való. Persze lehet hogy az ember kifog egy egészséges, hosszú életkorú egyedet. Tudom nincs bent a felsorolásban, de ha gondolod nézd meg az újfunlandit is, nagyon okos, hűséges fajta.
2015. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!
2015. jún. 8. 22:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A másik kettővel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de bernim van, 3 éves múlt, kan. Az enyém kifejezetten mozgékony fajta, de erre kutyaiskolában azt mondták, hogy szokatlan. Az én bernim egyáltalán nem az a küszöbön elfekvős típus, bár anyukám szerint azért, mert van egy mozgékony másik kutyánk, és próbálja "tartani vele a lépést" a játékban. Valóban hamar tanul, de a fürdetéssel érdekes módon nálunk is gond van. Víziszonya van szinte. Annak ellenére, hogy a másik kutyánk átlagos méretű, a berni nem az a vezető típus, nem ő a falkavezér. Utazást a mienk is szereti. Rendszeresen ugatja a lovaskocsikat, más kutyákat (vagy csak megnézi őket), de egyébként nem bántja azt, akit nem szabad. Nagy házőrzőnek nem mondanám, de azért kiereszti a hangját, ha kell, és talán a látványa elijeszti azt, aki kevésbé ért a kutyákhoz. Jó szándékú, bújós kutya.
2015. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bernink van 5 éve, 5 évesen került hozzánk, (menhely-szomszéd-mi). Nagyon nyugodt kutya, nem egy ugatós, csak akkor ugat, ha tényleg van valami. Jámbor, és az idegeneket is úgy fogadja, mint Te. Tehát jön a barátnőd, akkor ő is barátként kezeli. Ha ellenséges vagy, ő se fog kezeskedni vele. Imádja a foglalkozást, soha nem tudná megunni, de mi is csak délután tudunk vele foglalkozni, de ő akkor is rajong és örül neki.

Leonbergiről és a bernátról nem tudok semmit... :(

2015. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!