Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szuka kutyának...

Szerintetek szuka kutyának meddig biztonságos a vemhesség és az ellés?

Figyelt kérdés
Már úgy értve, hogy mi az a kor, ami felett már végképp egészségtelen, vagy veszélyes?

2015. jún. 9. 21:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
62%-os, ugy latszik en is sotet vagyok, mert nem ertem az osszefuggest. Elmagyaraznad?
2015. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a sötétek táborához, én sem értem. Ha te kapsz egy papírt róla hogy életed végéig profi teniszező lehetsz, akkor is az leszel ha neadj' Isten levágják mindkét kezed?
2015. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Kiképzésről is sajnos sok mindenki van papírja , ês semmi köze az egészhez.

Én nem azt írtam, hogy kell fedeztetni csak lehet. Természetesen nem beteg kutyáról beszélek aki fel sem tud állni !

Ti úgy beszéltek mintha minden szuka belehalna az ellésbe...

2015. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Különbséget kell tenni az első ellés és a nem első ellés között.

Most vegyük ki a nagyon rövid életű óriástestű fajtákat a sorból.


Az első fedeztetés legeslegfölső határa szerintem 5 éves kor, de inkább négy. A legtöbb fajta esetében két éves korban ideális (4. tüzelés).

Ha a szuka fiatalabb évei alatt már felnevelt 1-2 almot komplikációk nélkül, akkor egy megfelelő kondícióban lévő szuka még 10 évesen lehozhatja az utolsó almot. Ennél idősebb szukát viszont szerintem nem szabad már kitenni ennek, függetlenül a kondíciójától.

2015. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem azt írtam, hogy kell fedeztetni csak lehet. "


Kar, hogy nem az volt a kerdes, hogy meddig ervenyes a tenyeszengedely, hanem, hogy hany eves korig egeszseges befedeztetni a szukat. Gondolom te sem tenyesztesz 12 eves szukaval.

2015. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy fedeztetek.

Mindennek vannak rizikói, teljesen mindegy 3-5-7 éves a kutya

2015. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!