Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyáékat...

Hogyan vegyem rá anyáékat hogy legyen egy kiskutyám?

Figyelt kérdés
13 éves vagy(lány)és nagyon szeretnék egy kiskutyát,de anyáék meg nem szeretnék hogy nekem legyen.folyamatosan azt hajtogatják,hogy nem fogom gondozni...minden osztálytársamnak van és én is nagyon szeretnék.már azt is tudom hogy milyen fajtát szeretnek(labradort v. goldent)de hogyan vegyem rá a szüleimet?kérlek segítetek nagyon szeretnék!!!!!!!!!!!!
2015. jún. 10. 21:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Természetesen nem úgy értem, hogy a válaszaid teljesen használhatatlanok lennének. Például itt sem a számolgatós rész volt nekem érdekes. Megpróbáltad szemléltetni, hogy mekkora anyagi terhet is jelent egy kutya. Ez szerintem jó, meg teljesen igazad is van, mert az annyi, az annyi.

"Ha 13 éves lányom lenne, azzal tudna meggyőzni, ha a megtakarított pénzéből letenne elém úgy 2.500.000 Ft-ot, ami a kutya eltartását fedezné annak egész élete során."


Ez volt a megjegyzés, ami számomra kiverte a biztosítékot. Ez nekem olyan kicsit ostoba, kicsit meggondolatlan megjegyzésnek tűnik. Egyszerűen csák nevettem rajta. Nem tudom, mennyire gondoltad ezt így végig mikor leírtad (őszintén szólvá ez a része a dolgoknak nem különösen érdekel).

Én is a fejemet fogtam legelőszőr, amikor kb. Fél éve elkezdtem a kutya kategóriát böngészni, látván, hogy mennyi kutyás van, aki teljes mértékben tudatlan, és semmit nem tud a kutyákról. Elhiszem, hogy idegesítenek a szaporítók, de annak hogy "idióta barom" nem hinném, hogy a provokáción, valamint sértegetésen kívül, bármi hasznos információtartalma van -még akkor sem, ha aműgy teljesen igazad van-

Legszivesebben néha én is ezt írnám. Aztán végiggondolom, hogy minek? Ha leazóljuk, senkitől nem kap értelmes választ, lehet hogy inkább legközelebb nem is kérdez, megy a saját feje után, amivel megint csak a kutyájának árt.

De egyébként köszi a válaszod, érthető volt, hogy miért, részben egyet is értek veled. A többit részleteztem előbb :)

2015. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bollocks ***** válasza:

Szia!


Csöppet megkésve, de válaszolok. Az alaphelyzet szerint a szülei nem akarnak kutyát, és a kérdező ebbe nem tud beletörődni. Ha a majdani kölyköm 13 éves korában egy új autóért hisztizne (ami ugyanannyiba kerül, mint egy kutya felnevelése, csak éppenséggel ha 2 hét után megunja, nem teszi tönkre egy élőlény életét), neki is csak annyit mondanék, hogy amikor saját maga tudja finanszírozni, akkor vegyen magának. Addig meg elégedjen meg a jelenlegi helyzettel. Nyilván, ha az én gyerekem akar majd kutyát, akkor veszek kutyát, mert én szeretem őket, és szeretek gondoskodni róluk. De a kérdező szüleivel nem ez a helyzet. Szóval továbbra is fenntartom, amíg ő egy gyerek, és a szülei ellenzik a 2,5 milliós kiadást, addig törődjön bele, és ne az interneten kuncsorogjon ötletekért, hogy hogyan tudná érzelmileg zsarolni őket.

2015. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Pff azt hittem ertelmes valasz is lesz es en nem zsarolni akarom oket...
2015. dec. 18. 19:56
 14/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a te kérdésed alatt egy "kisebb" vita alakult ki. (Lehet nem véletlenül)


Ha a kérdésedre akarnék válaszolni, azt mondanám: Úgy vedd rá őket, hogy elhiggyék, hogy ők szeretnének kutyát és nem te.


Viszont őszintén inkább ezt válaszolom, egy kutya vállalása a szülő feladata nem a gyereké. Szóval ha ők nem akarnak kutyát, akkor nem lesz. Ők tudják milyen felelősséggel jár és valószínű, hogy tudják, hogy nem lesz energiájuk vele foglalkozni ezért nem akarnak venni egyet.

Nekem szerencsém volt, mindig volt kutyánk gyerekkoromban, szüleimnél máig van, de én nem sokat tettem egyikük nevelésébe/tartásába se (ezt felnőtt fejjel látom csak be), nekem csak a jó része jutott ki belőle, mint az osztálytársaidnak.

Egyébként azt javaslom, hogy kérj meg egy olyan barátodat, akinek van kutyája, hogy vihesd te el a kutyáját sétálni (erre most a nyári szünet pont jó lesz) napi 3-szor, ahogy a kutya szokott és te szedd fel a kakiját stb. Lehet már ettől el fog menni a kedved, ha pedig nem, akkor bizonyítottál a szüleidnek.

2016. jún. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én világ életemben nagyon szerettem volna kiskutyát, de anya nekem sem engedte.:) Most, így 19 évesen kaptam egy kölyökkutyát és nem bánom, hogy nem fiatalabb koromban. Persze ez embertől függ, én elég korán érő típus voltam, ennek ellenére szerintem nem tudtam volna felelőségteljes gazdi lenni... Persze, nagyon sok örömet okoz egy kutya, de szerintem gondold át jobban, olvass utána, akár kutyapszichológiába is belenézhetsz, hogy tudd mivel jár egy kiskutya. Ebből egyébként a szüleid is látni fogják, hogy foglalkoztat a téma és komolyan gondolod, esetleg így meg tudnád nekik mondani, hogy mit tudnál teljes körűen vállalni és mi az, amiben a segítségükre lenne szükséged (ide tartozik az is, hogy amíg táborban vagy máshol vagy esetleg nekik kell rá vigyázni).
2016. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

bollocks, te nem bobafett vagy?

https://www.youtube.com/watch?v=klbdNLZK7Yc

2016. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!