Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyám...

Bichon Havanese kiskutyám lesz. Havanese gazdik/"hozzáértők", válaszolnátok kérdéseimre? (10 kérdés) (pl. játék, mozgás, chip. Stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 15 - én megkapom életem első kiskutyáját, egy kis Havanese - t. :)

Sokat (nagyooon sokaaat) olvastam erről a kutyáról, meg a tanításáról, de azért még kíváncsi vagyok pár dologra:

1. - A szobatisztaság: mennyi idő volt, és hogy tanítottad meg neki?

2. - Sétáltatás: Hány hónapos korától vitted le? És oltáshoz van kötve a sétáltatás? (olvastam itt erről.)

3. - Etetés: Milyen eledelt használtok, ami bevált?

4. - Játék: Milyen játékokat kedvel kutyusod?

5. - Mozgás: Hányszor viszed le egy nap, és mennyi időre?

6. - Rosszalkodás: Rossz volt kiskorában? Mivel szoktattad le róla?

7. - Egyedüllét: Ha egyedül hagyod, mennyi ideig? Kibírja kutyusod?

8. - Chip: 4 hónapos kortól kell, ugye? És kötelező?

9. - Kocsizás: Viszed magaddal a kocsiba? Ha igen, akkor táskában?

10. - Tudás: Hány trükköt tud kutyád? Hogy tanítottad be neki?


Bocsánat, ha sok kérdésem van... alapos próbáltam lenni. :)

Persze nem kötelező ezekre válaszolni! Amelyikre akarod. ;)


És én már fejben kigondoltam, hogy fogom tanítani... ha leírhatnám majd, és valaki véleményezné, azt megköszönném! :)

Köszi, szia. :)



2015. jún. 1. 14:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
34%

Ezeket a tenyésztőtől is megkérdezhetnéd...

1 - ez változó! De vidd le két óránként, ha lent pisil/kakil, dicsérd meg, ha a lakásban, akkor takaríts, de ne szidd meg! Kutyapelenka, alom FÖLÖSLEGES!

2 - Leviheted 8 hetes kortól (mivel akkortól lehet elhozni, előbb törvénytelen) mivel a szobatisztaságra szoktatni kell, de kutyák közé csak 3-4 hónapos korban lehet, mert addigra védnek az oltásai!

3 - Elsőnek azt add, amit a tenyésztő adott, később átállhatsz másik tápra, pl Josera Kidsre, itt sokan etettek azzal!

4 - Ez kutyafüggő, de mivel kölyök, puha játékok kellenek neki!

5 - Miután szobatisztaságra nevelted, és elérte az egyéves kort, naponta 3-4x, összesen kb 2-3 órára KELL levinned!

6 - Neveléssel...

7 - Fokozatosan szoktatva nem lesz baj! Ha magára hagytad először pár percre, valószínűleg sírni fog, ha visszamész a lakásba, ne vegyél tudomást a kutyáról, mert ha simogatod, miután visszaértél, tudatosítod benne, hogy az a jó, ha ilyenkor sír, és nem ezt akarod! Először hagyd magára öt percre, aztán 15, 25, 30... és így növeld az időt!

8 - Tenyésztő elvileg csak chippel ad ki kiskutyát, mivel a törzskönyvében szerepel a chipszám. Javítsatok ki, ha tévedek. Sajnos nem kötelező, de ha nincs regisztrált chip a kutyában, akkor ha eltűnik, nem biztos, h visszakapod!

9 - Igen, boxban utazik!

10 - Sokat, és kitartással! Nem szabad feladni, mert nem egy nap alatt fogja megtanulni a dolgokat!

2015. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 1. 15:00
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
De, a chip kotelezo, anelkul nem lehet uj gazdahoz adni kutyat!
2015. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Mondjuk akitől vettük, azt mondta, chip nincs, csak oltása van a kutyusnak. Gondolom majd nekem kell a chippet és a féregtelenítést megoldanom... nem?
2015. jún. 1. 15:14
 5/37 bollocks ***** válasza:
69%
De, elképzelhető, viszont akkor nem Bichont vettél, hanem keveréket. Tenyésztő csakis chippel, megkezdett oltási programmal, féregtelenítve ad el kutyát. Ha peched van, akkor az sem elképzelhetetlen, hogy pár napon belül elpusztul valami szartól, amit a kedves szaporítónál elkapott.
2015. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Semmi bajom sincs a keverékekkel, szóval ha az, az engem nem érdekel. Erre az oltás témára rá fogok kérdezni... és remélem, nincs pechem.
2015. jún. 1. 15:20
 7/37 anonim ***** válasza:
63%
Aha... szóval egy bichonnak hirdetett kutyát akarsz venni! Kérlek, inkább látogass el menhelyre, ha nincs bajod a keverékekkel, mert ha ezt a kutyát megveszed, a szaporítást támogatod vele! Törzskönyvről és szerződésről volt szó? Mennyi a kutya ára? Hány hetesen hoznád el? Ha ezeket megválaszolnád, tudnánk segíteni abban, hogy ne hozz rossz döntést!
2015. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Törzskönyvről és szerződésről semmiféle szó sem volt. A kutyust csak lefoglalóztuk, két hét múlva hozzuk el, lehet, hogy akkor lesz róla szó, de még most nem mondott semmit erről.

35.000 Ft.

Most öt - hat hetes, amikor elhozom, akkor lesz nyolc hetes.

2015. jún. 1. 15:30
 9/37 anonim ***** válasza:
51%
"Törzskönyvről és szerződésről semmiféle szó sem volt. A kutyust csak lefoglalóztuk, két hét múlva hozzuk el, lehet, hogy akkor lesz róla szó, de még most nem mondott semmit erről." - már itt elbukott a dolog! A tenyésztő már akkor elmondja ezeket, ha telefonba rákérdezel... neked kell ezeket megkérdezni, hiszen te akarsz fajtatiszta kutyát! Vagy ha nem kérdezel rá, elmondja, hogy csak chippel, törzskönyvvel ad el kutyát. Így már biztos, hogy szaporítótól készülsz kutyát venni! Ne tedd! Könnyen lehet beteg, mert a szaporítókat nem érdekli, milyen betegségeket hordoznak, és örökítenek a kutyáik! 35.000 ezerért nem kapsz fajtatiszta kutyát! Keress rá neten a szaporítókra!
2015. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a segítséget!

Mindenre rá fogok kérdezni.

2015. jún. 1. 15:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!