Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne a játszópa...

Mit tegyek, hogy ne a játszópajtásának hanem a gazdájának tekintsen?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám. Mindent én csinálok vele (takarítok utána,tanítos,játszunk, napi kb. 4-7 órát vele vagyok).

Mégis úgy "kezel" mintha én is az egyik alomtestvére lennék. Értem úgy, hogy amikor játszunk rám ugrál néha megpróbálja bekapni a kezem, hiába stidom le. De ha az anyum kijön hozzá akkor olyan figyelmes, egyáltalán nem olyan kis szeleburdi mint velem. Első szóra halgat hagyja neki magát.

14 éves vagyok és arra gondoltam, hogy lehet ezért kezel így. De én azt szeretném, ha ez nem így lenne. Esetleg van valakinek valami ötlete? Az idő segíteni fog? Járt már valaki hasonló helyzetben?

Előte is köszönöm a válaszokat



2015. jún. 11. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint, annak ellenére, hogy te gondozod, anyukádat fogadja el, mint falkavezér. A kutya "megérzi a gyerekszagot" ugyan, de ez 14 évesen már nem érvényes. Csak azért mert annyi vagy, még nem kezel másképp a kutya. Ugyanúgy az idő sem fogja ezt megoldani. A kutya nem talál megfelelőnek arra, hogy a vezére legyél, valószínűleg úgy gondolja, hogy alatta állsz a rangsorban. Ez ellen kell tenni. Több határozottság, nevelés (folyamatos gyakorlatok, amivel azt éred el, hogy a kutya szófogadó legyen). Ha nem meg, akkor kutyasulit tudom javasolni, esetleg egyedül, anyud nélkül is. Ott is fejlődhet a kettőtök kapcsolata. Mivel hát első sorban nem a kutyát fogják megtanítani, hanem téged, hogy hogyan bánj vele, hogy jó legyen. Ha nem megy akkor vidd el suliba, akár csak 5 alkalomra, hidd el megtanítanak vele bánni :)
2015. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)


Én is így gondolom, csak azért merűlt fel bennem kétely mert bármit kitudok venni a szályából a kaját is a játékokat is.

2015. jún. 11. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még túl fiatal. Mért nem játszhat veled? Kivel játsszon akkor?
2015. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem játszhat velem? Egész nap játszunk:)

Csak annyit mondtam, hogy ha nem velem játszik akkor telhesen más a viselkedése

2015. jún. 12. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!