Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavaszra (április környékére)...

Tavaszra (április környékére) kapok egy kutyát ami a kertbe lesz. Aznap egész nap kint legyek vele, vagy hagyjam egy kicsit magára, aztán megint kimegyek megint magára hagyom stb? Ti hogy csináltátok? :O

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj kint legyen. Az első napok jobb ha bent vannak és kimész vele és visszaviszed a házba. Milyen kutya lesz?
2010. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első napokban nálunk is bent volt, fokozatosan kell kiszoktatni. Neki ez elég nagy stressz, hogy elszakítod a családjától, legyél vele minél többet.
2010. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de a szüleim nem engedik meg, hogy a kutya a házban legyen.
2010. febr. 28. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudod én a helyedben inkább nyári szünetben kérnék kutyát mert olyankor van időd vele foglalkozni. Én is olyankor kaptam. Mert amikor kicsi a kutya akkor kell vele a legtöbbet foglalkozni és rászoktatni arra hogy mit szabad és mit nem. Ja és ha annyira ragaszkodsz ehhez az időponthoz akkor úgy ajánlanám hogy légy kinn vele ameddig csak teheted. Majd altasd el az öledben és mikor elaludt rakd be a helyére. Lehetőleg egy alacsony deszkát rakj a kutyaház elé hogy este ne másszon el mert megijedhet és stresszes lesz. Szóval úgy rakd majd oda a deszkát hogy félig ott legyen és félig kinn is legyen.

Majd reggel adj neki kaját stb.

Remélem segíthettem.

2010. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a kertben lesz a kutya, gondolom családi házban laktok. Biztos van olyan hely ( garázs, tároló, kazánház-legrosszabb esteben), ahol lehet, amíg nem tudsz vele foglalkozni. Az első napokban nem szabad kint hagyni egyedül.
2010. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámmal ugyanez volt.Nem kell félni, túléli a kintlétet. Én úgy csináltam, hogy amikor elhoztuk csináltam neki egy kis kuckót az istállóban(amiben csak kacatokat tárolunk,semmilyen istálló funkciója nincs), aztán 1 órára egyedül hagytam, hogy megszokja a helyét, aztán estig vele voltam.Aztán bevittem a helyére, megetettem,mellette maradtam amíg elaludt, aztán kimentem szép csöndesen. Egész éjjel nyüszített, amit kb egy hétig csinált folyamatosan (gondolom az anyja hiánya miatt, de fokozatosan leszokott róla. Ez volt az első napunk. Mikor megszokta az udvart, a helyét, meg az embereket körülötte, akkor meg kiengedtem a kutyaházba. Most 3 éves és kitűnő házörző :) Bent a lakásban egyáltalán nem volt, nem kell félteni a te kiskutyádat sem :) Remélem segítettem
2010. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát előszőr is rakd rendbe az udvart, csinálj neki meleg kuckót és előszőr oda szoktas. Legyél kint vele, altasd el, itasd és etesd meg. Játszhatsz is vele az is jó neki :). De előszőr úgy csináld, hogy kiviszed, "körbevezeted" hogy fleismerje az ő új otthonát, aztán úgy mész, hogy a kutya lásson és ő is téged és hagyd hagy kémleljen egyedül is körül. Aztán pedig legyél vele sokat. Jó kutyázást!


UI: Nyáron jobb lett volna,de persze ez attól is függ, hogy a szülők most találtak 1 tenyésztőt (remélem!!!) akinek most vannak kiskutyái és nem 2-3 hónap múlva, meg persze a felnőttek ragaszkodhatnak pont ahhoz a tenyésztőhöz)


Ja és milyen kutyus lesz?

2010. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Április elején lesz a tavaszi szünet, ha már akkor elég idősek lesznek a kicsik, akkor a szünet első napján hozd el őt és akkor egész nap kint tudsz lenni vele. Lehetőleg reggel menjetek érte, akkor estére talán már valamennyire megszokja, hogy nálatok van.
2010. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Úgysem tudod megállni, hogy ne egész nap vele foglalkozz.

Ebédelni azért menj be! :)

2010. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszike aranyosak vagytok, és mindegyik tanács nagyon jól jött nekem:)

nem tenyésztőtől hozzuk hanem menhelyről, és igen, tavaszi szünetre szeretném, és így addig meg is szokna minket:)

Gondolkodtam a nyárban is, de félek, nem nő meg akkorára télre, hogy kibírja.

Ui: tibeti terrier lesz( persze megfelelő tanácsadással és sztem a tibetke keveréke lesz). :)

2010. márc. 1. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!