Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, hogy ne szökjön ki?

Mit tehetek, hogy ne szökjön ki?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves pulink, akit nagyon imádunk és sokat foglalkozunk vele, rendszeresen visszük sétálni, de sajnos 2 hete meg kellett, hogy kössük. Még január környékén kezdődött, hogy ha mentem valamerre, akkor folyamatosan kijött utánam és megvárt a bolt előtt vagy éppen ahol voltam, néha előfordult, hogy rossz helyre ment, de amikor megunta a várakozást mindig hazajött. Mostanában rendszeresen kijárt az utcára, amikor nem foglalkoztunk vele (ivartalanítva van), pár órát kint volt, aztán mindig visszajött, de sajnos muszáj volt megkötni. Amikor tudom elengedem, illetve viszem sétálni, de nagyon nem szeretem, hogy meg van kötve. Mit tudnék tenni, hogy ne menjen ki és megint szaladgálhasson az udvaron, mint régen? Próbálkoztunk már mindennel: elvettünk mindent a kerítés közeléből, hogy ne tudjon átugrani rajta (ugyanis kezdetben így szökött ki), bevertük a kerítés alját a földbe ékkel, hogy ne tudja felhúzni.. ő megoldotta azzal, hogy átásta magát a túloldalra..

2015. jún. 12. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy meg kéne úgy csinálni a kerítést, hogy egyáltalán ne tudjon ki jönni sehol vagy lekeríteni a kertből egy nagyobb részt, ahol jól el tud lenni, de nem tud kijönni.
2015. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden nap sétáltatni kéne, foglalkozni vele, lefárasztani. Persze, hogy kiszökik, ha nincs lemozgatva és nincs kivéve!!!
2015. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Minden nap visszük sétálni.. van, hogy egy nap többször is, mert legtöbbször, ha megyek valamerre, akkor viszem magammal, maximum akkor nem, ha 2 házzal odébb megyek, mert akkor lássuk be, hogy nincs sok értelme. Kint is sokat játszunk vele, ha kint tevékenykedek, akkor is mindig jön velem mindenhova, ha pár métert arrébb lépek, akkor ő is fogja magát és arrébb megy pár métert és leül mellém. Akkor ment ki általában, amikor már senki nem járt ki az udvarra, azaz ilyen este 8-9 fele, illetve volt olyan is, hogy nem volt itthon senki mert mindenki dolgozott/iskolában volt, ő meg csak gondolt egyet és kiment és amikor hazajöttem nem volt sehol.. aztán 1-2 óra múlva hazajött.
2015. jún. 13. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!