Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek hogy a kanom ne...

Mit tehetek hogy a kanom ne szökjön át a tüzelő szukához?

Figyelt kérdés
Kérlek a ivartalanitást ne irjatok mert már megkérdeztem a szüleimet de azt mondták hogy nem.
2009. ápr. 11. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írom az ivartalanítást.


Nem tudsz tenni semmit. Felmászik a 3 m magas kerítésen is, hogy átmenjen a szukához. Ha szerencséd van, akkor bennt tudod tartani, és ha szerencséd van akkor a szukától távol tudod tartani a többi kant is, akik meg be akarnak mászni.

Próbáld úgy bezárni, hogy gondold végig hol szökhet és nézd meg, hogy ott nincs-e veszélyes drót, valami amiben megsérülhet. Ilyenkor nagyon sok kan sérül meg, mert nem érdekli őket, ha leszakad a fél hátukról a bőr a szukához menve.

Ha szerencséd van akkor nem lesz búskomor. Erre figyelj, mert ez is gyakran előfordul, hogyha nem tud kijutni, akkor abbahagyja az evést, szörnyen lefogy, kedvetlen lesz.

2009. ápr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Hát akkor a szüleidnek ennyi az intelligenciaszintje...
2009. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem kéne minősíteni a szüleit, igazuk van, én sem ivartalanítanám a kutyámat semmi pénzért.

Válasz: Fogsz 2 fát a kertben, felszereltetsz az édesapáddal eg erős huzalpályát amire egy karikán hosszú láncot akasztasz, azt pedig a kutyára. Így nem tud elszökni és van mozgástere is. Vagy kennelbe zárod a tüzelési időszakra. Előbbinél azért nézd végig a kerítést nincs-e lyuk, mert ha láncostól akar átfurakodni rajta, meg is folythatja magát.

2009. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Édes Istenem. "Nem ivartalanítám a kutyám semmi pénzért" Miért? hogy megmaradjon a férfiassága? Ami kutyát egyáltalán nem érdekli?

De megkötnéd, láncra. Igy szereted a kutyádat.

Ha néha az emberek informálódnának azokról a dolgokról, amiről véleményt nyilvánítanak, ami alapján állatokat tartanak az nagyon jó lenne.

2009. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom hogy veszed a bátorságot, hogy engem becsmérelj. Én tisztában vagyok az ivartalanítás előnyeivel és hátrányaival és végül úgy döntöttem nem rövidítem meg a kutyámat egy komplett szervrendszerrel csak emrt nekem könnyebb lenne. De nem is fontos, nem akarok már megint ilyen hülyeségen vitázni olyanokkal akik pofátlanul beleokoskodnak más dolgába. Mellesleg amit írtam az nem láncraverés, a kutyáé az egész kert, csak épp nem tud megszökni.
2009. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Veszem magamnak a bátorságot, mert a tudásom és tapasztalatom is megvan hozzá.

Az ember nem a maga dolgának megkönnyítéséért ivartalaníttat, hanem a kutya egészségének megörzéséért.

Van ivaros tenyészkanom is, ivartalanított kan és ivartalanított szuka kutyám is, tudom a tulajdonos szempontjából mi a különbség.

A tenyészkan is ivartalanítva lesz, ha eléri a 7 éves kort, és már nem tenyésztek vele tovább. És ha új tenyészszukám lesz, ha 6 éves lesz, akkor őt is ivartalaníttatom. Az ő egészségének megörzése érdekében.

(De nem is kell, hogy magyarázzak neked, mint írod mindennel tisztában vagy.)

2009. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

És neked az jobb ha a kutya szenved attól hogy párosodna de nem teheti? Nekem 3 ivartalanított kanom van, és képzeld egyik sem keresi a heréjét hogy hova tűnhetett. Ne próbáljuk már a kutyákat emberi tulajdonsággokal felruházni, nekik nem fog hiányzoni a golyójuk,

Hidd el az a kutyának szenvedés ha érzi a szukaszagot, de nem dughat, az öszönei miatt, nem azért mert annyira élvezné. Ha ivartalanítod akkor olyan nyugodt lesz egy tüzelő szuka közvetlen közelében is hogy az hihetetlen. Nem kell legalább kikötözgetni meg hagyni hogy szenvedjen. Istenem, de távol van ez az ország a Nyugattól...

2009. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem emegyek bele a vitába, csak még annyit, hogy szerintetek nagyobb gond ha a kutya kifutón van mint ha késsel önhatalmúlag felvágják és kiveszik a szervit??? Durvák vagytok...
2009. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem mész bele mert nem tudsz arra indokot miért ne legyen ivartalanítva a kutya igaz? A Magyar Állatorvosi Kamara egyértelműen az ivartalanítás mellett van, szerinted ők akkor hozzá nem értő barmok vagy mi?
2009. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Engem igazán nem hat meg, hogy mit javasolnak és mit nem, ha a kutyámról van szó én csak is őt tartom szem előtt. Szuka és nem kan. Egy kannak csak a heréit kell kivenni, de egy szukát fel kell végni könyörgöm! Nem tudom mit nem lehet abban megérteni, hogy viszolygok a gondolattól, hogy ezt feleslegesen megtegyem a kutyámmal. És kérlek ne írd, hogy nem felesleges. Ösztön lények, ösztönösen párosodnának viszont a szukákban nem olyan erős a késztetés, mint a kanokban, így ha nem találkozik egyel sem, nem valószínű, hogy szenvedne miatt. Értsd már meg, hogy én nem ítélem el az ivartalanítást, nagyon hasznos dolog és sok esetben kell is de az én kutyámnak semmi szüksége rá! És unom már, hogy a csapból is ez folyik, nem tudok úgy egy kérdésre válaszolni, hogy előttem ne hőzöngtek volna legalább ketten-hárman az ivartalanítás mellett.
2009. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!