Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amíg túl izgága a kutya, ne...

Amíg túl izgága a kutya, ne járjon iskolába?

Figyelt kérdés

Ismerősömet elküldték a kutyaiskolától, hogy túl eleven a kutyája (1 éves), kínszenvedés lenne neki az iskola, jöjjön vissza, ha már idősebb, nyugodtabb a kutyája.

Én is most gondolkozom kutyasulin, pont azért, mert a 14 hónapos ebzetem kicsit nehezen kezelhető, én meg nem értek hozzá eléggé. De ő is nagyon pörgős, félek, hogy elküldenek ezért.

Mozgunk eleget. De annyi energiája van, volt, hogy 4 órás túra után (végig szabadon szaladgált) még néhány óra múlva az esti sétán fél órán keresztül kergetőzött egy másik, tőle kétszer nagyobb kutyával, szóval nagyjából lefáraszthatatlan. Lassan elkezdenék vele valami komolyabb sportot, de előbb szükségünk van az alap engedelmességre.


2015. jún. 13. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan kutyaiskolában volt? :))

Az iskola arra való, hogy gazdát-kutyát közös munkával megtanítsanak legalább az alapvető dolgokra. Ennek nem feltétele a bamba, "nyugodt" kutya.

2015. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes egy kutyaiskola lehet...

Keressetek másik, normális iskolát. Az, hogy pörgős, nem baj, engedelmes képzés előtt kicsit le lehet fárasztani, futtatni, labdázni vele. A sport jó ötlet, ha ilyen energikus.

Normális kutyaiskolából nem fognak elküldeni, hanem segítenek kezelni a pörgős kutyákat is.

2015. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Abba az iskolába ne menjetek, ahol ilyen marhaságot mondanak. Máshova nyugodtan, csak előny, hogy pörgős a kutyád :-)
2015. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban örülünk a pörgős kutyáknak.

Sokkal könyebb dolgozni vele mint egy lomha, lusta , érdektelen kutyával !

2015. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Éppen,hogy a kutyasuli kell az ilyen ebnek.Program,plusz megtanítják levezetni a sok energiát,illetve koncentrálni a kutyát.
2015. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Istenem, mik vannak...

A modernebb suliknak az az egyik nagy előnye, hogy tudják, hogy a kutyát le kell mozgatni ahhoz, hogy kezelhető legyen, nem csak várni a sült galambot. Meg hogy a kutya egy évesen kamasz, tehát nyilván pörög és nehezebben kezelhető, de éppen ezért kéne akkor "elkapni", nem megvárni, amíg rögzülnek a hülyeségei.

Egyébként pont az izgága kutyákkal lehet marha jól dolgozni, ha az ember egy kicsit ráérez. Szóval nem tudom, milyen suli lehetett ez, de én nagy ívben elkerülném a jövőben.

2015. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy egy négy órás túra még a 12 éves kutyámnak se kottyanna meg. A pörgős kutya lemozgatása nem a még hosszabb sétát meg még több bandázást kell hogy jelentse :) De ezt majd elmondják személyre szabottan, ha eltévedsz egy rendes suliba.
2015. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!