Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáimnál van egy pár...

A kutyáimnál van egy pár olyan hely a testén amit ha erősebben simogatok akkor elkezdi rángatni a lábát. Lehet ezt vele csinálni?

Figyelt kérdés
Elég vicces, főleg amikor a nagyobbik kutyámmal csináljuk. Hallottam olyan hogy ez csiklandozza és azért csinálja, de olyat is hogy ez nagyon jól esik neki és azért. Melyik az igaz?

2015. jún. 13. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
én kutyám is csinálja , szerintem csiklandozza
2015. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az esik jól neki, aminél a pontot nem éri el, egyébként csiklandozás, és nem ér visszaélni a kutya/egyéb állat bizalmával.
2015. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott csikis neki. Enyém is csinálja, olyankor ott mindig kihagyom, biztos nem túl jó neki.
2015. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem, csak vakarózós reflex. Ott vakarod, ahol akkor szokott vakaródni, amikor ő vakarja magát; az agyában össze van kötve az érzés a mozdulattal, tehát automatikusan indul a lába is. Ha rossz lenne neki, akkor jelezné.
2015. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akumi szerintem hülyeség amit írsz. Enyém mindenhol vakarózik, gyakorlatilag bármelyik ponton összekötheti a mozdulatot az agya, de csak EGY helyen a hasán oldal a hátsó libához közel csinálja. Bármikor csukott szemmel is oda tudok nyúlni arra a bizonyos helyre és lábremegést idézek elő.
2015. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy hogy ez tudatos, vagy hogy ilyen idővel és vakarózással kialakuló tanult dolog. Egyszerűen van néhány hely, ahol ez így reflexből megy. Nem tudom, miért pont ott, és hogy néhány kutyánál miért látványos, néhánynál meg miért hiányzik, de reflex, mert stabilan mindig működik.

Azt meg azért nem hiszem, hogy ez jó vagy rossz lenne a kutyának, mert egyik helyzetre sem a vakarózás a kutya automatikus reakciója :)

2015. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem értek egyet akumival mivel az én kutyám akkor csinálja mikor a melső lába tövénél vakarom ahol fizikailag képtelen vakarózni.
2015. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mind a két kutyán próbálom, de nem akar remegni a lábuk.

Az enyémek nem csikisek :(

2015. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Képtelenség? Miért lenne az? Elér odáig vagy a lába, vagy a feje :)
2015. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!