Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azon gondolkozom hogy veszek...

Tibor1998 kérdése:

Azon gondolkozom hogy veszek egy kaukázusi kutyust nagy hely nincs az udvatron de ha el viszem naponta sételni, engedelmeskedik, akkor van neki értelme hogy szabadon engedjem?

Figyelt kérdés
és még egy kérdés mit adjak egy ilyen kutyának kalyát ami laktató, de nem drága?
2015. máj. 1. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk van 2 kaukazusi kutyánk. Őszinten nem ajánlom. Van köztük barátságos is... de szerintem knemkezelhetetlen konok, makacs önfejű kutyáka. Egygazdas.

A miénk nem igen jön ki mas kutyakkal. Csúnyán fog hangzani, de a lapátokn kívül nem hátat rá semmi.

értem ezt azon pl ha osszekap masik kutyával. Vagy van nala valami amit el szeretnel venni.

Elég ugatos is ..legalábbis a miénk nahyn az. Van mikor egész éjjel ugat, nappal pedig alszik. Lefarasztani szinte lehetetlen. Folytonyakorvel tudjuk csak setaltatni mert lobogsz a kutya után.

nnyilván van pozitiv oldala is... többet nem lesz ilyenilyetn kutyánk az biztos.

2015. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Miért ezt a fajtát választottad? Van százezer forintod egy fajtatiszta kutyára? Mit takar a szabadon engedés? És a napi séta mit takar?
2015. máj. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kaukázusi pásztorkutya. Ideális esetben nagy területre van szüksége, amit szabadon bejárhat, őrizhet. Mellette persze kell sétáltatni, nevelni is. Kicsi udvarra én nem ajánlom.

Mivel nagy testű kutya, ha kölyköt veszel, nagyon oda kell figyelni az etetésére, az ízületei miatt. Jó minőségű kutyatáppal célszerű etetni. Hogy mit értesz nem drága alatt, azt nem tudom, de arra készülj, hogy kb. 15 ezer Ft-ot szánj átlagosan a kutya havi ellátására, illetve az épp aktuális oltások idején, netán ha beteg, ez sokkal több is lehet az állatorvosi költségek miatt. A vételára pedig 120-150 ezer Ft kb.

2015. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

Első vagyok. Csak tegnap este telefonról írtam, azért lett bent sok hiba. Elnézést érte.

Szóval az árát kicsit túlkalkuláltátok. Kölyök ára olyan 30-50 körül van. Felnőttet semmiképp ne vegyél!

Rengeteget kell foglalkozni vele, kell a hely neki.

A fojtó nyakörvet azért is írtam, mert hatalmas erő van benne. Pl ha kiviszed és meglát egy macskát bizony meg kell tudnod fogni. Sajnos én már nem tudom sétálni vinni, csak a férjem, de ő is lefárad benne rendesen.

Etetése nálunk olyan 20 ezer/hó/ kutya.

Megkötve, bezárva, nem tartható. A napi 1-2 óra séta is kevés lenne neki.

2015. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Köszönöm a leveled! Itt válaszolnék! :)

Írtad, h menőnek találod, ha valakinek ilyen kutyája van. Ha ezért választottad, inkább ne vegyél! A kau egy kemény fajta, nem való akárkinek, keménykezű nevelést igényel!

Azt hiszem, a folytónyakörvre gondoltál. Ez sem való mindenkinek, mert nem tudják használni. Elengedni meg akkor célszerű, ha már megtanítottad arra, h hallgasson rád.

Tápból ajánlanám a Britet, vagy a Joserat, ezek jók :)

Ha már meglévő kutya mellé akarsz újat hozni, csak akkor tedd, ha a már meglévő (idősebb) kutya szocializálva van, vagyis ismerkedett már más kutyákkal, és azokat nem bántotta. Egy semleges területen kell találkozniuk először, ez fontos! A farkaskörmöt pedig az állatorvos rendezi el!

2015. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár kitörölték a válaszomat, fontosnak tartom, hogy továbbra is olvasható legyen:


Fajtatiszta kutyát tenyésztőtől kell venni, ami nem 30 vagy 50 ezer forint, hanem 100-120 ezernél kezdődik. Csak így lehetsz biztos benne, hogy egy jó idegrendszerű, egészséges kutyát veszel, nem egy beteg, szaporított állatot. Akik természetesen szerethetőek, csak ennyi erővel a menhelyre is be lehet menni, és találni millió egy keverék kutyát, és így még a szaporítást sem támogatod.

Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy komoly kutyás tapasztalat nélkül ne legyen kaud, kis udvarba főleg ne, mert a kutya fogja megszívni. Nem gyerekjátékok, kemény kutyák, akik kőkemény nevelést és határozottságot igényelnek. Ez sok esetben még kutyaiskolával sem tanulható. Elhiszem, hogy menő meg minden, de a kutya érdekeit tartsd szem előtt, ne a menőséget.

2015. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!