Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ennyi degenerált ember?

Miért van ennyi degenerált ember?

Figyelt kérdés

Komolyan, naponta többször olvasom a hirdetéseket, hogy yorkit, bologneset, máltai selyemszőrűt, csivavát (stb.) keresnek INGYEN vagy minimális térítés ellenében. Aztán odaírják, hogy csak komoly emberek írjanak mert eddig csalókba botlottak mindig.


Ennyire degeneráltak hogy lehetnek? Mi a ...túróért nem gondolnak vele abba, hogy 1-2ezer Ft-ért vagy ingyen még a menhelyen se kapnak keverék kutyát, a fajtatiszta kutyák pedig 100.000-nél kezdődnek. Az ilyen ember kutyájának milyen élete lenne. Annyira felidegesítenek, utána meg rinyálnak, ha nem éli túl a hazautat..Aki ennyi pénzért akar kutyát, miből akarja etetni, megvenni a szükséges dolgokat,és félretenni ha bármi baj adódik a kutyával??


2015. jún. 14. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokakban a kutya még mindig a szomszédtól kapott láncon tartott kerti dísz kategória. Persze most már megy a divatozás velük, de még mindig ingyé' kéne. Nyilván az ilyen nem prémium tápon fogja nevelni, hanem maradékon, és orvoshoz se viszi, hanem itt kérdezi, hogy mit tegyen, mikor már napok óra sugárban f.sik a kutya. Ha komoly baja van, akkor meg inkább kirakja a határban, és majd hoz egy újat.
2015. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Az egocentrikus emberek gondolkodnak így (ÉN kutyát akarok, noha semmi pénzem rá, mert ÉN okostelóra és bulizásra költöm a zsebpénzemet/fizetésemet, de nem ám kihozok egy bármilyet a menhelyről, NEKEM pont olyan fajta kell, mert azzal ÉN tudok menőzni az ÉN barátaim előtt.)


Illetve visszaköszön ebben a prolimentalitás, a pénzügyi kultúra teljes hiánya, a "majd lesz valahogy" felfogás. (Megveszem a tenyésztőtől törzskönyv nélkül, mert az úgyis csak egy darab papír, de nehogymá' engem ezzel a marketing szarsággal rávegyenek, hogy tízszer annyit költsek, mint amennyiért a Józsitú' elhozhatom! De ó... mi a fene, ez a kutya beteges, folyton orvoshoz kell hordani, ami csak viszi a pénzt! Hoppá, lehet mégsem olyan nagy hülyeség az a törzskönyv? Lehet az a garancia, hogy nem egy beltenyésztett, fajtabetegségekkel küzdő példányt sóznak rám? Na mindegy, amúgy is untam már, hogy majdnem minden nap le kell vinni sétálni, mert ha nem, akkor összerondítja a lakást, pedig annyiszor elvertem már ezért.. nem is viszem orvoshoz, vért hány ugyan, meg séta közben eldől, de költön a tököm állátorvosra, kiírom a Gyakorin, hogy milyen házimódszer van, ha meg nincs semmi, akkor majd veszek egy másikat. Ugyanilyet, ugyanattól, ugyanannyiért, hátha az új modell jobb lesz.)

2015. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akiknek a kutya lecserélhető valami.Nem számít,milyen áron kerül hozzájuk,csak legyen,a többi nem érdekes.
2015. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nagyjából igazad van, kivéve ezt a részt:

"Hoppá, lehet mégsem olyan nagy hülyeség az a törzskönyv? Lehet az a garancia, hogy nem egy beltenyésztett, fajtabetegségekkel küzdő példányt sóznak rám?"


Az ilyen nem jön ám rá, hogy hol a hibam hanem utána mindenhol azt hangoztatja, hogy a "fajtiszta" kutyák betegesek és ezzel is bizonyítottnak látja, hogy nem érdemes rá pénzt költeni, mert "úgyis megdöglik".

2015. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!