Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az új törvény értelmében...

Ha az új törvény értelmében nem lehet 10 nm-en kisebb helyen tartani kutyát, akkor ezekért büntetni fognak?

Figyelt kérdés

Ha pl. amíg dolgozom (8 óra) és addig a kutyáim a konyhában vannak, ami 8 nm. Mikor hazamegyek, 3 órát sétálunk minden nap, intenzív mozgás, frizbi, kutyasuli. Chipes, ivartalanított, jól nevelt kutyák.

vagy vannak emberek, akik bizonyos okokból boxba teszik a kutyát, akár kiállításon, akár éjszakára, akár autóban, akár nappalra, míg oda vannak, hogy ne rongáljon vagy vannak akik így szoktatják szobatisztaságra, a boxal. Akkor ez állatkínzásnak fog számítani és törvénysértő, amiért jól megbüntethetnek?

Én nem rakom boxba a kutyáim, nincs is otthon boxom, de akkor eszerint ha esetleg a szomszéd ki akarna tolni velem, feljelenthet majd, mert a két kutya napi 8 órát a 8 négyzetméteres konyhában van? Mert szerintem sokkal többet foglalkozom velük, mint sok más ember, aki majomszeretettel "neveli" és napi 3-szor 5 percre leviszi dolgát végezni és ennyi. Az enyémek minden nap póráz nélkül játszhatnak sok más kutyával, rengeteget foglalkozom velük, trükköket tanítok stb. de ha nem vagyok otthon, a szobában nem lehetnek bent. Akkor most majd állatkínzó leszek hivatalosan vagy mi? feljelenthet a szomszéd?


2010. jún. 6. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát 10 NANOMÉTEREN valóban elég nehéz lenne :D

négyzetméter! Amugy meg betarthatatlan a törvény!

2010. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, feljelenthet.
2010. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Meg ezt is pl. hogy értik? Kutyánként 10 négyzetméter? Akkor 20 négyzetméteres szoba kéne nekik, amíg nincs otthon az ember? Nyilván egy normális ember tudja, hogy hány kutyát mekkora helyen szabad összezárni és mennyi időre, de nekem úgy tűnik, az új törvényben nagyon nagy hiányosságok vannak. Nem?

Azzal viszont egyet értek, hogy ne lehessen egy 4 négyzetméteres helyen örök életében tartani kutyát és sok újítás nagyon jó, de ez a 10 négyzetméteres dolog azért elég furcsa mondjuk az én példámra kivetítve. Az én kutyáim sokkal boldogabbak, még így is, hogy 8 órát otthon a 8 négyzetméteren vannak, mint azok, akik egész nap a gazdájuk táskájában figyelnek, pórázról elengedve csak otthon vannak és sosem játszhatnak más kutyákkal...

2010. jún. 6. 15:04
 4/11 anonim ***** válasza:
nyilván nem fognak minden kutyatartót megnézni hogy milyen helyen tartják a kutyust. de amúgy ha mégis följelentenének, szerintem nem büntetnének, ha elmondanád hogy csak 8 órát vannak ott amíg nem vagy otthon. nem lesz semmi baj.
2010. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Istenem, ha már van kutyád és eddig nem jött ki az NBH megnézni akkor most min parázol? Nyugalom csigavér nem fognak megszívatni!
2010. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát sosem lehet tudni, mikor gondol egyet valamelyik szomszéd. Csak szeretném tudni, hogy ezzel megpiszkálhatnak-e, nem szeretném ha elkoboznák tőlem a kutyáim, mert lenne egy "jóindulatú" ember a házunkban.
2010. jún. 6. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
És azt hogy a fenébe bizonyítja a szomszéd, hogy a konyhában tartod őket? Nyilván van több szoba is, ha ellenőrizni megy bárki is, azt a szomszéd se tudja bizonyítani, hogy csak a konyha az övék. Sok menhelyi kutya csak álmodozna ennyi törődésről, a maguk 5-6 négyzetméterén. Nem az olyanok miatt hozták ezt a törvényt, mint te vagy, ezen kár parázni.
2010. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem fogják elkobozni, ez tuti, emiatt ne aggódj. Ki tudja, hogy a konyhád 8nm-es? Senki...

Én láttam, olvastam, hallottam már nem egy feljelentős-elkobozni-akarós esetet, és a full atkás, férges, felfekvéses, lyukas hordóhoz kiláncolt ( a lánc volt vagy 10kg) vizslára a hatósági állatorvos megállapította, hogy "a tartásmód és a kutya állapota kielégítő, állatkínzás vétsége nem állapítható meg". A kutya olyan sovány volt, hogy a bőre ráaszalódott a csontjaira, a csípőcsontjánál szinte nem volt már bőre sem, nemhogy szőre, úgy szúrta a csont. Sosem felejtem el azt a fotót, ahogy állt a lánccal a nyakában a jégen-havon, végig minden csupa kaki, pisi... Mindez februárban, -15 fokban.

Olyan nyilvánvaló brutális esetekben sem mozdítja meg a hatóság (jegyző, állatorvos, rendőrség) a kisujját sem, hogy rád akkor se néznének, ha te magad kérnéd.

2010. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is nem kell a szomszédok orrára kötni hogy csukva a szobaajtó amíg távol vagy.

Másodszor nincs pénz és apparátus aki kismillió kutyát leellenőrizne.Ez a törvény is papíron lesz.Már a legelemibb dolgoknak se tudnak utána nézni gondolod hogy ez lesz a legfőbb gondja a hatóságoknak?A lakásod meg magánterület oda senki se mehet be az engedélyed nélkül max. házkutatási paranccsal de az már a bűnözőknél van nem a kutyatartóknál.

Harmadszor:tartani és egy időre elzárni két különböző dolog.

Vidéken van hogy egy kutyát kis kennelben vagy rövid pórázon kis mozgástérrel tartanak.

Ne parázz be nem lesz baj.

2010. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyu, te tudod, hogy a kutyák napi 8 órát ott vannak a konyhádba bezárva, de a szomszédok nem látnak át a falon... Tőlük aztán szerintem nem kell tartanod. Mert ha ezt állítja valamelyik, akkor közöld vele, hogy bizonyítsa be. Vagy tán szétkürtölöd az egész házban? Nem hinném.
2010. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!