Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának a buszon vegyem meg...

Kutyának a buszon vegyem meg a buszjegyet? UGyanolyan jegy kell neki mint nekünk?

Figyelt kérdés
Tudom h kell póráz, nyakörv, szájkosár,

2015. jún. 16. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen buszon?

Távolságin amúgy is a sofőrnél veszed a jegyet. Pesten pl bárhol, előre, és olynat, amit bárki használ.

2015. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiii ***** válasza:

Hát, én a buszon szoktam. De azt vettem észre, hogy többnyire én jobban tudom, hogy milyen jegy kell, mint a sofőr. Elméletileg a kutyának teljes jegy kell. A múltkor ennek ellenére a sofőr, miután leszállt a buszról és megkérdezte az állomáson, kevesebb pénzt kért el.

Szájkosáron túl kérhetik a kutya oltási papírjait is.

Viszont vannak sofőrök, akik nem is kérnek jegyet.

2015. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Távolsági buszon van állatnak való jegy.
2015. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 piriiiii ***** válasza:
Mekkora az a távolság?
2015. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Volán buszokon mindenképpen, ha a budapestire vagy kiváncsi, zsebcirkálóknak nem kell jegy, vagyis inkább egy bizonyos magasságig, onnantól fizetős
2015. jún. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, belterületre voltam kiváncs, itt nyiregyen, akkor ezek szerint olyan jegy kell a kutyának mint nekem, köszönöm a segitseget! :)
2015. jún. 17. 09:26
 7/9 piriiiii ***** válasza:

Ez érdekes, én 25 kilométeres buszon is teljes árat fizettem. Szerintem mindenhol így kell, rengeteget olvastam ez után neten és egyszer sem láttam olyat, hogy van állatjegy, ami kutyának is jó.

De mindegy végül is, most pár száz forint ide vagy oda.

Inkább az zavar, amikor szépen kifizetem a jegyet, a kutyán ott a szájkosár meg minden rendben van, és egy idióta utas megkérdezi, hogy de ugye nem haraaaaaaap? (most annyira jó lenne ide a parodizáló hangsúlyom...). GRRRRRRR, le tudnám ütni az ilyen hülyéket.

2015. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piriiiii ***** válasza:
Mármint, volán busz az a 25 km-es, két város közt.
2015. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok, de a gugli csodákra képes.

"A kutyaszállítás díja azonos a járatra érvényes menetjegy árával. Díjtalanul szállíthatók a segítő- (27/2009. /XII. 3./ SZMM rendelet), a rendőrségi-, valamint a vám- és pénzügyőrségi szolgálati kutyák. A segítő kutya kipézettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logóval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni."

2015. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!