Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chappy-vel etettem eddig a...

Feketeruhasember kérdése:

Chappy-vel etettem eddig a kutyám, szeretném UGYANOLYAN áron de jobb táppal tartani. Mit vegyek neki és honnan?

Figyelt kérdés

14 éves közepes termetű keverék kutyáról van szó.

Tescoban vagy metroban mit lehet kapni ami jó neki?


2015. jún. 2. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tescoban és metroban, ugyanolyan áron semmit.
2015. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát ott semmit nem kapsz, ami jó.

Ha veszel neki prémium tápot, abból valószínű kevesebbet is kell adni neki. Nagyon jó a Brit, a Josera, a Fit Active, és még egy jó pár fajta van. Azt nézd a leírásokban, hogy ne állati és növényi melléktermékekbő (szemétből) gyártsák. Minden kutyának más táp jön be, ezt neked kell kitapasztalni.

Magyarországon a petissimo.hu a legolcsóbb, illetve a zoofast.hu, 9000 a rendelési határ és házhoz viszik ingyen, alatta sajnos ki kell fizetni a szállítási költséget.

2015. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem értem bemegyek a metroba ott miért nem kapok normális tápot?
2015. jún. 2. 08:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Ennél a kutyánál már nincs nagyon mit tapasztalni, eddig ilyet kapott, baja nincsen, de ha annyian mondják hogy ezek szar tápok akkor gondoltam szerencsétlennek veszek olyat ami már jobb, viszont többet nem akarok költeni rá.
2015. jún. 2. 08:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem már így is szép kort megélt a kutyád 😉, ha egészéges ... ,s nincs ami indokolná, nem biztos , hogy váltanék .
2015. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy mi indokolná? Az elég indok nekem hogy még ha minimálisan is, de tovább él.
2015. jún. 2. 10:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kutyám volt, egyik nem rég halt meg, 15 éves volt, a másik pedig most 10 éves.

Teljesen aktív boldog kutyák, annak ellenére, hogy nem etettem kiváló tápokkal , mivel a pénztárcám nem engedi meg.


Lidl-ből szoktam venni kutyatápot, szárazat, azt kapja, plusz megmaradt kajákat a konyhából, de azt nyilván kevesebbet. Néha veszek neki csontokat, hogy rágogassa.

Igazbából ennyi.

Nem hinném, hogy azon múlna az életkora,hogy milyen tápot választunk, annak ellenére, hogy énis szeretném, hogy minőségibbel etessem.

2015. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges lenne mostmár prémium tápra váltanod, nem élne tovább a kutyád. Ha kölyökkorától kezdve kapta volna a jobb tápot, akkor lennének meg a pozitív hatásai.

Sőt, azt is meg merem kockáztatni, hogy meg sem enne másik tápot, mert a Chappy tele van ízfokozóval, így a prémium táp ízetlen lenne neki, és nem enné meg.

2015. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából lehet igazatok van, de én nem prémium tápra gondoltam hanem a legtöbbek által elfogadott közepes minőségűre, aztán majd ha lesz új kutya(mert mindenképpen lesz ha ő már nem él) akkor ő alapból azt kapja majd, meg ha tényleg nem enné meg kapna továbbra is chappy-t, bár ettől nem félek mert nem vagyok egy szívbajos típus, ha nem eszi meg elveszem előle másnap megint megkapná tuti enne :D Olyan nincs hogy nem eszi meg ha azt akarom.
2015. jún. 2. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a metroban (és hasonló helyeken) azért nem kapsz normális tápot, amiért pl. Rolex órát sem. Nem foglalkoznak ilyenekkel a multik, nem forgalmazzák.

Normális tápot állateledeles szaküzletben vagy internetről rendelve tudsz venni, de azért nem chappy árban.

Úgy tudod megállapítani, hogy melyik a jó, ahol a hús a fő összetevő, és nem a gabona. Legalább 40% hústartalma legyen.

2015. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!