Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus legyen a kovetkezo?

Milyen kutyus legyen a kovetkezo?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 7 honapos csivavam van, nagyon ragaszkodo, nagyon sok figyelmet igenyel, nagyon jatekos. Eddig mindossze ket kutyussal talalkozott, a fiuval nagyon jol kijott, a lannyal egybol egymasnak estek. Most szeretnenk melle egy tarsat orokbefogadni, de fontos hogy a jelenlegi kutyusom elfogadja az uj csaladtagot. Szerintetek mi alapjan valasszuk ki a masodik kutyust?
2015. jún. 17. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először normálisan szocializálni kéne a kutyát. Nem normális, hogy 7 hónaposan még csak két másik kutyával találkozott, ebből eggyel verekedtek és bármiben lefogadom, hogy nem tudtad normálisan kezelni.
2015. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Nekem jelenleg egy 3év körüli yorkie-csivava keverékem van. Nemrélg került hozzánk egy másik kutya. Én még várnék a 2.kutyával a helyedben. Elképesztően sok energia az elején és még cska 7hónapos a tied. Nem hiszem, hogy mindent tud már, amit egy kutyának tudni ildomos. Tanítgasd még, ismerd meg rendesen, szocializáld... s utána, majd 2-3évesen szerintem. Addig még kölyök. Mondom ezt úgy, hogy az én 3évesem rendesen szocializált, minden kutyával jól kijön, póráz nélkül behívható bárhonnan - legyen az gyerek, macska, vagy másik kutya -, s így is nehéz egy 2.kutyával, pedig ő már 10hónaposan került hozzánk. Persze, hogyha felnőttet akarsz, akkor könnyebb helyzetben lennél, de a csivid még nagyon fiatal szerintem, sok foglalkozni való van még vele.
2015. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne először a meglévő kutyádat szocializálni, azaz megtanítani kutyákkal játszani, viselkedni, plusz nem árt megvárni míg felnő és egy alapengedelmes tanfolyam sem árt neki.

Ha már ő jól kezelhető, szófogadó, és elvan más barátságos kutyákkal, akkor gondolkozhatsz egy második kutyuson.

2015. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!