Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann tartható lakásban?

Dobermann tartható lakásban?

Figyelt kérdés

Régóta szerelmes vagyok ebbe a fajtába, és most jutottam el oda, hogy össze gyűlt annyi pénz, hogy tudjak egyet venni. :) Több oldalon is olvastam, hogy ha eleget van mozgatva, tartható lakásban, még is kicsit bizonytalan vagyok. Szerintetek? A testvéremnek van egy lovardája, oda kitudnék vele menni, hogy futkározzon (testvéremnek is van kutyája, és mindig a lovakkal szaladgál :)), hétvégenként járnék vele úszni, ha jó idő van stb. Szerintetek? Van itt valaki aki lakásban tart/tartott dobit?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2010. márc. 1. 09:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem igen, csak a mozgás fontos neki, minden nap!
2010. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
9%
Nekem volt, s kertes házban érezte a legjobban magát. A lakást én nem ajánlanám. :(
2010. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút! Szerintem Nálad jól érezné magát! A kutya társas lény. A gazdája mellett a helye! Ha eleget sétál, mozog, játszik, stb., akkor semmi probléma nincs vele lakásban! B.nőmnek volt és semmi probléma nem volt.


Sok sikert a vásárláshoz!

2010. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Olvasd el az új kormányrendeletet...

Szerintem, ha tényleg sokat tudsz vele mozogni, nem lehet gond, de én nem merném bevállalni lakásba, ő azért nagy.

2010. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tarthatod lakásban,mert a dobermann sem rohangál ész nélkül egész nap, szivesen heverészik. De minden nap le kell mozgatnod, többször is. Legyen egy kijelölt hely, ami csak az ő birodalma. de ha beregisztrálsz a netboard forum-ra, ott a dobermann-os topic, és sok tanácsot, segitséget fogsz kapni, tenyésztőt is ajánlanak.
2010. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk lakásban volt,de tényleg nem érezte jól magát :( Csak aludt,amig le nem vittük,lent meg állandóan elment,ha elengedtük,szeretett önálló lenni,tehát nem szerette a bezártságot. Jól nevelt volt amúgy,csak szeretett kószálni,macskákat kergetni és úgy belefeledkezett,hogy kezesni kellett. Ha nagyon sok idöd van,hogy napi több órát is tudd sétáltatni,futtatni,akkor vegyél,de ha nincs,akkor inkább ne,mert tényleg kinzás az ilyen kutyáknak bezárva lenni. És nem csak hétvégente igényli ezt a fajta szabadságot,mozgást,hanem minden nap!
2010. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is nagyon tetszik ez a fajta es en is lakasban lakom. En is kutyat szeretnek venni, de en nem merek nagykutyat bevallalni lakasban, inkabb a kicsinel maradtam. Ha bevalik es jo gazdi leszek, akkor fogunk venni idovel nagyot is, mert paromnak a nagy kutyak tetszenek.

Az biztos, hogy rengeteg mozgas kell neki, meg egy kistestunek is, de a kistestu legalabb a lakasban is kieszetlenkedheti magat. A Dobermann viszont nem tud majd rohangalni a lakasban, tehat neki meg tobb seta kell, es valoban nem csak hetvegente, hanem minden nap.

Ha tudod ezt biztositani, akkor szerintem lakasban is ellesz nyugodtan.

2010. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, minden nap lesz mozgatva, azt hogy hétvégén megyek vele majd úszni nem úgy értettem, hogy csak hétvégén. :) Testvéremnek van egy lovardája, ott tudom hagyni amíg én dolgozom, ott tud futkározni meg addig sincs egyedül, délután (kb 10re megyek dolgozni és fél4-4 körül érek haza) mikor haza értem meg mennék vele sétálni stb. :)
2010. márc. 1. 10:51
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Máshol nem is nagyon tarthatod hiszen nincs neki aljszőrzete, és amúgyis nagyon rövid a szőre. Az oké ha vennél neki szigetelt házat, de onnan ki kell jönni, egész nap nem gubbaszthat ott bent amíg kimész. Szerintem ez egy lakásba való kutya.
2010. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha le tudod mozgatni, akkor nyugodtan tarthatod lakásban.
2010. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!