Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok ilyet?

Hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
Sharp-nj mix kutyám kocsiban állandóan rosszul van, csak gyógyszerrel lehet elérni, hogy ne hányjon. A hátsó ülésen fekszik, de folyton keresi a helyét, gyakran feláll, forog. Rászólok, vissza is fekszik, de pár perc után megint mocorog. Nem erősítek rá, egy évesen fogadtam örökbe és nem lett autóhoz szoktatva. Olyan biztonsági övet keresek ami FEKVE tartja, sajnos több oldalt és boltot átnyálaztam de csak olyat találtam amiben ül/valamennyit mozoghat. Hol találhatnék ilyet? (Külföldi oldal is jó!) Köszönöm!
2015. jún. 17. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisállat felszerelési boltban nézd meg!
2015. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen amúgy, amekkora lustaság legjobb lenne egy gördeszkára tenni és húzni a kocsi után, csak tudod az a rohadt KRESZ meg törvények... Minden jót elrontanak direkt. :(
2015. jún. 17. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán egy box, amit letakarsz, segíthetne rajta.
2015. jún. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nem hiszem, hogy fogsz találni, és amúgy szerintem balesetveszélyes is. Ha abban bepánikol a kutya... :/ Inkább kezdd el lassan szoktatni az autóhoz, hogy ne stresszeljen.
2015. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanéz volt a helyzet, 3 éves addig menhelyes, mindentől pánikolós-alulszocializált kutya. Álló, nyitott ajtajú kocsiban is hányt 4 perc után a stressztől. Elkezdtem a vacsiját benn adni. Aztán egy idő után becsuktam amígy evett az ajtót, aztán már elindultunk stb. Mellette más, autózáshoz szokott kutyákkal is utaztattam nagy transzporterben amiben tudott mászkálni. 1 év után már nem hány, most kezdjük majd az övhöz szokást :) Ja és beszereztem a zooplus-ról egy vízhatlan ülésfedő szövetet ami mindent lefed, így esélye sincs koszolni.
2015. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ilyen vízhatlan üléstakaró nekünk is van, és egy abszolút autóhoz szokott tacsival utaznak ketten a hátsó ülésen. Eddig nem mertem neki utazás napján kaját adni, főleg a kocsiban, nehogy hányjon. Jó ötlet lehet hogy akkor ott jutalmazom? Amúgy semmivel sincs gondunk, tök jófej, nyugodt, csak ez a fránya autó... Voltunk már 5-6 alkalommal, ha rövidebb útra megyünk és mellettem utazik akkor nem hány, hosszabb úton sajnos igen. Szed rá gyógyszert, de tök jó lenne ha el lehetne hagyni, 2500/db de nem is a pénz a lényeg, hanem nem szeretem hogy ilyen butaság miatt ennyire rosszul van, neki a legrosszabb.
2015. jún. 19. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jutalmazod, azzal valószínűleg csak rontasz a helyzeten. Végtére is mire jutalmazol? A stresszelésre. Plusz a kaja is vagy felizgatja, vagy úgyis olyan ideges, hogy nem kell neki, vagy a gyomra még jobban felkavarodik tőle, szóval én nem erőltetném. Fegyelemből egy bizonyos szintig tök jól le lehet nyugtatni a kutyát, a többi meg idő kérdése. De tényleg az otthoni finom szoktatás is sokat segíthet, hogy kösse kellemes élményekhez az autózást, legyen nyugodt, magabiztos. Szálljon be magától, az például sokat segíthet, ha eleinte csak annyit gyakorolsz, hogy szállj be, szállj ki, megcsinálod párszor, nagy dicséret, és mehet is, nem következik utána a stresszes autózás, ezért nem fog már a beszálláskor pánikolni. Ha meg nyugodtan indul el, rögtön könnyebb minden. Utána be lehet indítani a motort, aztán pár métert gurulni, és így tovább, el lehet érni, hogy komfortos legyen neki, csak hát idő :)
2015. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem az utazás előtti etetésre gondoltam, hanem a szimplán kocsiban történőre. Szokja meg, érezze magát benn kellemesen, kösse össze jó élményekkel.


Drága akumi! Ha olvasnál etológiai és hasonló témákban akkor pontosan tudnád, hogy ilyen esetben nem a stressz fog beégni, mert azt nem egy negatív kért viselkedés... Szerinted miért szokták a félős kutyákat jutalmazni olyan helyzetekben, amiben pánikol? Valószínű, hogy mindenki hülye rajtad kívül...

2015. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!