Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kutya vagy macska?

Szerintetek kutya vagy macska?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljátok meg a válasszotokat,miért vagy miért nem ? Előre is köszönöm az értelmes,normális válasszokat.

2015. jún. 18. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
két rotweilerem és 3 macskám van.
2015. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mind2,ugye ?
2015. jún. 18. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem jól megférnek egymás mellett, ha kis koruk óta együtt vannak.

ha veszel kisállatot akkor én mindenképpen kettőt vennék, hogy ne unatkozzanak amikor nem vagy velük. most hogy ez két macska két kutya, vagy egy macska egy kutya az rajtatok múlik.

figyelembe kell venni, hogy mit esznek, milyen kötelezettségekkel járnak.(oltások, féreghajtás stb)


én a cicákat jobban szeretem, de mindegyik más személyiség ugye, van olyan macska aki tipikusan macskásnéniknek való, egésznap várja hogy simogassák és kényeztessék. de van olyan cica aki csak a kajázások idejére jár haza , amúgy a maga ura.


én macskát inkább kertes házban ajánlom, hogyha nem forgalmas helyen laktok. ha főút mellett laktok akkor inkább benti legyen és néha vigyétek ki sétálni a kertbe akár pórázon vagy kennelbe.

mivel mi kis utcában lakunk, zsákutca végén, itt nincsen nagy száguldozás , jól megvannak kint a kertben, szeretnek csavarogni vagy csak elnyúlni a fűben és figyelni a madarakat.

de ismerek panel macskát, aki jól megvan. szóval ha nincs más választás, akkor lehet házban is bent, de ha van rá mód inkább kint-de ekkor jobban kell figyleni mindenre, pl nyakörv nem célszerű mert könnyen beleakadhat a kerítésbe vagy akárhova és lehet későn veszed észre.féreghajtás is gyakrabban kell szerintem.

(van macska aki kilómétereket megtesz egy nap, bejárja a környéket. )


kutyák közül van pár aki nem kintre való-fajtától függően, de átlalában jól megvannak mind. nagyon fontos az ő esetükben chip nyakörv-címmel és a kerítés biztosítása, hogy ne tudjon kiszökni mert sajnos ők nem biztos, hogy hazatalálnak mint a cica.

kutya a házban bent több kárt tehet mint egy macska. és a kertben is.

szóval ha van egy hatalmas virágoskerted, akkor lehet nem jó ötlet a kutya, vagy ha több százezres bútoraid vannak-kanapé stb.

persze meg lehet tanítani a kutyát, hogy ne rongáljon,nem azt mondom.


szerintem embertől függ, vannak akik utálják a macskákat mert öntörvényűek és nem mindig mutatják ki a szeretetüket. de nagyon jó kis társak ők is szerintem.


te döntesz, csak figyelembe kell venni, hogy hány évig élhetnek. és addig kutya kötelességed gondoskodni róluk, kaját/vizet/fekhelyet biztosítani nekik minden nap.

ismerek olyat akik megunták a kedvencüket-macskát és azon az elven vannak, hogy fogjon magának egeret ha éhes...na ha ilyen típusú valaki, akkor inkább legyen plüsse.


menhelyről jó ötlet befogadni cicát/kutyát szerintem, vagy olyanoktól akik megunták a kedvencüket stb. ha csak nem kiállításokra akarsz vele járni, szerintem felesleges tízezrekért venni a jószágot, ahol máshol ingyen elviheted és csak szeretetre vágyik végre az állat.

utcáról is lehet befogadni kóbor macskát, persze mielőtt nagyon ölelgeted be kell ejteni az állatorvost, hogy megkapja a szükséges dolgait

2015. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked kéne tudni.

A macskával egyszerűbb az élet, a kutyát vinni kell mindig sétálni, ha esik, havazik, 40 fokban is... ha fáradt vagy is. Nekem ez nem annyira jön be, de van aki nem olyan lusta mint én.

2015. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kutya! imádom őket.

a macskákat nem szeretem

2015. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő. Macskánál néha megőrjít az öntörvényűsége, néha imádom, hogy nem igényli állandóan a társaságomat. Kutyánál van, hogy a pokolba kívánom a kitörő örömével minden hazajövetelkor, és hogy lépést sem tudok tenni anélkül, hogy azt lesné merre vagyok, máskor meg imádom, mennyire ragaszkodik hozzám.

Volt macskám is, kutyám is, inkább kutyásnak vallom magam, de néha hiányzik egy cica.

2015. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már van kutyám is meg macskám is,csak kíváncsi vagyok hogy más embereknek miért az és tisztában vagyok minden ilyennel.
2015. jún. 18. 12:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jún. 18. 12:49
 9/9 anonim ***** válasza:

A fekete macskát, vagy fekete kutyát szeretem.


Volt régen egy fekete macskám, azt imádtam, csak meglógott egyszer és nem találtuk meg :/

A páromék apjának van egy fekete macskájuk jelenleg és szeretem nagyon, de van nekik egy tarka hülye kancsal macskájuk is akit utálok, mert ellopja sokszor a kaját a feketétől és fúj rá, meg így szemétkedik. Meg van egy szürke terminátor macskájuk, ami karmolja az embereket.

A fekete az egyetlen épeszű cica ott.


Van egy fekete kutyám, aminek a hasán van fehér gallér, és az egyik tappancsán is egy fehér "csizma". Amikor megláttam, egyből beleszerelmesedtem. A viselkedése is olyan hogy őt mindenki szereti, mert mindenkivel barátkozik, plusz megtanítottam arra, hogy adjon pacsit az embereknek amikor nyújtják a kezüket felé, hogy ezzel méginkább megkedveljék őt :)


Páromnak van egy fehér kutyája. Az is aranyos, de néha zavarosan viselkedik és tud nagyon idegtépő lenni. Az én kutyám meg mindig normális.


Régebben volt exbarátom, nekik is volt egy fekete kutyájuk és azt is szerettem nagyon, bár az másfajta volt.


Úgy látszik a fekete állatokhoz vonzódom. Biztos véletlen, de a közelemben valahogy azok a legnormálisabb viselkedésűek és olyan elegánsak, szépek is :D

2015. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!