Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a csomó?

Mi lehet ez a csomó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy a kutyám bal hátsó combjánál, egy picivel a medence csont felett most találtam egy daganatot. Persze rögtön a legrosszabbra gondolván, hogy rákos a kutya, egy kisebb sokk kapott el, de kicsit józanabbul végiggondolva, pont egy hónapja, május 18-án kapott imizol injekciót, és akkor mondta a doki, hogy pár hét múlva ( ha jól emlékszem 2 hetet mondott ) az injekció helyén keletkezhet egy csomó, de azzal ne foglalkozzak, majd felszívódik.

Ahogy tapogattam neki, fájdalmat egyáltalán nem mutatott, sőt, inkább élvezte az alapos végigmustrálást. A kérdésem az, hogy akinek van tapasztalata imizol injekciók terén, az írja le nekem, hogy ő tapasztalt e bármi ehhez hasonló folyamatot, mert nálunk szerencsére ez volt az első alkalom, hogy kellet neki, és remélem az utolsó is. Az injekció helye sajnos nem tudom, hogy pontosan hol lehet, mert tű fóbiám van, és engem jobban megvisel, ha a kutya szurit kap, mint őt, aki játszana még szuri közben is.. :/ az én fejem szorosan simult a kutyám fejére a szuri beadásának pillanatában, szóval "sajnos" nem láttam, hogy hova kapta az injekciót :( (esetleg ha tudjátok, hogy hova szokták adni, az is segítség lenne, mert mint már írtam is, bal oldalt, picivel a medence csont felett van a csomó)

A menjünk dokihoz meg ehhez hasonló kérdéshez nem illő válaszokat kérlek ne írja senki, alap, hogy holnap elmegyünk, de szeretnék valami infót ezzel az imizollal kapcsolatban, hogy legalább aludni tudjak az este.

Előre is köszönöm!



2015. jún. 18. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Imizolnál előfordul a csomó.Hagyd békén. Majd szép lassan felszívódik.
2015. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az könnyen lehet az imizoltól. Tavaly mindkét kutyámnak az éves oltástól volt, 3 hétre rá jött ki rajtuk, én is összetojtam magam először, mert sose puklisodott még be egyik se, és olyan sokára jött elő, hogy időbe telt, mire összeraktam, hogy az az oltástól volt :) Szerintem nincs miért aggódni, de ha nagyon parázol, vidd be a dokinak megmutatni :)
2015. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem vittem még el, mert megkérdeztem több embert is, többek közt az orvost is, és mindenki azt mondta, hogy szinte biztos, hogy az imizoltól van a pukli. A doki is mondta, hogy bőven benne van a pakliban, és mondta, hogy figyeljem a puklit, és ha tovább nő, vagy változik, akkor menjek be vele.

Szóval azért részben megnyugodtam, de teljes nyugalom csak a pukli elmúlta után lesz.

2015. jún. 19. 13:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elmúlt a daganat, pár napig stagnált a mérete, aztán szépen elkezdett visszahúzódni. Mára már nincs ott neki semmi se :)
2015. júl. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!