Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy válasszam szét a verekedő...

Hogy válasszam szét a verekedő kutyát?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hónapban 2x is nekiesett a párom kutyája (5 éves kan németjuhász) kissebb testű kutyáknak.Bejöttek a portára és amikor megkérdeztük normál hangsúllyal,hogy miért engedted be a kutyát,azonnal nekiesett.Mindkét kutyus megadta magát és hanyat feküdt,a miénk mégsem hagyta abba.Nagyon nehezen,hólapáttal sikerült leválasztani a miénket a kicsik nyakáról.Mit tehetünk ilyenkor,ha már összeugrottak?
2010. márc. 1. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha már összementek,veszélyes mutatvány szétszedni őket,mert téged is megkaphat.Én a megelőzésre figyelnék jobban.
2010. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Meg kéne nevelni a kutyátokat. Antiszociális vadállat. Ha a másik megadja magát benne kéne lenni az ösztönös gátlásnak hogy nem bánthatja tovább. Azon kívül biztonságossá kell tenni a kerítést, szerintem ez minden otthonban, még akkor is ha nincs kutya, normális. A kutyát meg nem kell kérdezgetni hogy miért engedte be, mert egyrészt ő nem ember, nem érti az ilyet másrészt meg úgy foghatja fel hogy neki támadni kell. Felteszem még életébe nem vittétek sétálni, nincsenek barátai, nem neveltétek, csak riasztónak van...

Azzal hogy szétválasztod őket, még nem oldod meg a problémát csak eltussolod. A kutyátoknak nem jó hogy ilyen barátságtalan, ő nem élvezi. Amúgy probáljatok meg vizet önteni rá, vagy fogd meg a hátsó lábait és emeld fel. Ja és ivartalanítás!!!! Attól kicsit nyugodtabb lesz (nem helyettesíti a nevelést!) és mivel be tudnak jönni hozzátok kutyák, ezért feltételezem hogy érintkezhet más szukákkal, és nem kellenek újabb kölykök! Tele van velük a menhely és a kutyának sem élvezet csak ösztön.

2010. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Vagy megemeled a farkánál fogva, vagy pedig egy 5 literes műanyag flakonba teszel kavicsokat, és azt dogod közéjük.
2010. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráijesztessz, (ez a köves kanna jó ötlet), vagy felemeled a két hátsó lábát, bár én a kutyaiskola és a szocializáció híve vagyok.

Ja és csináljátok meg a kerítést, hogy senki ne tudjon bemenni.

2010. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd locsolóslaggal szokta őket szétválasztani, a nyakukba kapnak nagy nyomáson egy kis hideg vizet.

Mondjuk szerintem is inkább próbáld meg megnevelni.

2010. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeverekednek, a leghatásosabb, ha leöntöd őket egy flakon vízzel. Nehogy közéjük állj vagy ilyesmi, mert ezzel még jobban ingerled őket, ha hozzájuk nyúlsz szintén, ilyenkor a kutyák teljesen megvadulnak, és csak még jobban a másiknak esnek, és akár te is kaphatsz egy pár szép sebet.
2010. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a kutya sajnos FALKAVEZÉR. Nem nevelte senki meg, mert már fiatalon meg kellett volna tanulnia, hogy a GAZDA a falkavezér. Benne van a pakliban, hogy titeket is meg fog támadni és harapni. Nekem a 8 hónapos snaci keverékkel kellett ezt megtennem, mert át akarta venni a hatalmat és harapott. A nyakszijánál fogva leszoritottam a földre, rátérdeltem és félig megszoritottam, aztán jól megráztam a nyakánál a bőrt. Amikor hanyatt vágta magát, akkor elengedtem. Ezzel világos lett neki, ki a falkavezér. Állatorvos tanitott meg rá.
2010. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként barátságos kutya,az idegeneket megugatja,de hamar összebarátkozik mindenkivel és nem bántja a többi állatot sem (van körülötte csirke,cica,kakas),csak amikor rászóltunk,h ne engedje be a többi kutyát.Eddig ilyen nem fordult elő.Alap kiképzést kapott,mielőtt elhozták és most is sokat foglalkozunk vele.A kerítés jól meg van csinálva,az első esetnél nyitva volt a kapu,mert a kocsihoz mentünk és akkor ment be egy puli,másodszor pedig a kerítés alatt ásta be magát egy foxi.Sokszor visszük sétálni,rokonokhoz is,ahol szintén van kutya.Itt szerintem egyszerű terület védésről van szóami normális,azzal volt a gond,h nem hagyja abba a verekedést.
2010. márc. 1. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha kapott kiképzést, akkor a vezényszóra a támadást abba kellene hagynia. Ez lehet Hagyd vagy Fúj, vagy az, Helyedre. Fegyelmezett kutya nem támad akkor sem a parancsszó nélkül, ha a területét védi. Gyakorold vele z engedelmességi gyakorlatokat.
2010. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Tökmag kutyám ivartalanítás előtt néhányszor nekiment a nagy kutyámnak. (Mikor tüzelő szuka volt a közelben) Persze a nagy nem hagyta magát. Ilyenkor azt csináltam, hogy a nagynak a két hátsó lábát megfogtam és felrántottam a fejem fölé. Mondjuk egy doggal vagy egy bernáthegyivel ezt biztosan nem játszom el, de a németjuhász még belefér.

Ösztönösen elengedi a kicsit, utána már csak arra kell vigyázni, hogy ne ugorjanak újra össze.


A kutyaiskolában az ereszd vezényszót emberre tanítják. Ilyen kutyaverekedéseknél van adok-kapok mindkét oldalról. Akármilyen iskolázott a kutya, nem biztos, hogy ilyenkor reagál a vezényszavakra.

2010. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!