Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a yorkik hajlamo...

Igaz az, hogy a yorkik hajlamosak a bútorokat rágcsálni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte, hogy a szomszédjának van yorkija, de az állandóan rágcsálja a bútorokat és hasonlók. Szerintem csak nevelés kérdése. Vagy tévedek? A yorkik tényleg hajlamosak ilyenekre?
2010. márc. 1. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
igen képes és akár a gazdáját is megtámadja
2010. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez csak nevelés kérdése.
2010. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nevelés kérdése...én imádom a yorkimat(L)
2010. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia!

én errőlmég nem hallottam,vagy 5 bnőmnek van yorkija,de egyik se rágott.,nekem francia bulldogom van,2 éves koráig mind a kettő szétszedett mindent.

2010. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kiskutya szeret rágni. Az mindegy, mi kerül elé, rág. Le kell róla szoktatni. Az enyémek is próbálkoztak, de levertül a lázadást. :) Nekünk két tacsink van egyébként.
2010. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kimondottan a yokikat nem ismerem, de minden kiskutya ilyen, mindent rág. Akár bútor, akár mondjuk a gazdi papucsa, keze...

Viszont ha jól van nevelve, akkor előbb-utóbb elhagyja ezt a kölyökkutya szokást.

2010. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kellőképp elég játékot, rágcsálni valót biztosítasz számára és megfelelő nevelésben részesíted akkor egy teljesen normális, aranyos kiskutyád lesz. Sajnos sokan képesek elrontani mert nem úgy viselkednek vele mint egy kutyával. Pedig ők is azok ráadásul Terrierek. Nem egy plüss kutya, nevelni kell őket is. Utána meg rengeteg olyan kérdést lehet hallani, hogy a yorkim nem arra jön amerre én akarom, teljesen ő mondja meg merre megyünk, pisili a bútorokat stb. Ez a dominancia jele. Nem tudja hol a helye. A rágcsálást inkább az unatkozás okozza. Nem tud magával mit kezdeni. Ezért kell nekik kint hagyni játékot amivel játszat ha a gazdi nincs otthon.
2010. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm szépen a válaszokat (:
2010. márc. 1. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.nekem 2 yorkim van,soha nemrágtak meg semmit,még kicsinek sem,a csivaváim annál inkább,mindent tönkretettek amit elértek...Általában akkor rágnak mikor váltják a fogukat.Erre is van megoldás:rossz papucs:-))
2010. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem egy 1éves yorkim van és mindent megrágott, van vagy 10rágcsálós játéka, de azok nem kötik le, csak 10percekre. biztos a neveléssel van a baj, tudom :)
2010. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!