Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről az összeál...

Mit gondoltok erről az összeállításról? Happy Dog táp + vízben megfőzött párizsi darabok + zselatin?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Fúj.Nem tömném vacakokkal.Bár biztos szeretné.
2015. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Párizsira semmi szüksége, pláne főzve.
2015. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bollocks ***** válasza:
77%
Milyen bűnt követett el szegény kutya, hogy így utálod?
2015. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Zseniális. A kutyának pont húsipari melléktermékekre van szüksége alsó-középkategóriás táppal keverve.
2015. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi értelme van a párizsit megfőzni? Az már főtt hús.
2015. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

A párizsi nem jó, azt csak jutifalira használd (de azt se főzve). Szerintem a BARF módszerrel etesd a kutyádat, akkor szép lesz a bundája és életkedve is lesz. A zselatint nem nagyon értem. De mindegy is, ha kell a recept, ide leírom (és ez nem kerül 10 000 Ft-ba):

- 40% csontos hús: Ajánlom a csirkefejet, csirkelábat, (csirke)nyesedéket

- 30% színhús: Ez bármilyen hús lehet, kivétel a disznóhús, mert az betegséget terjeszt. Adhatsz neki májat, de az ne haladja meg az 50 grammnyi mértéket. A májat jól főzd meg és úgy add neki. Továbbá főtt halat is adhatsz a kutyulidnak, és azt is jól megfőzve! ;)

- 15% gyümölcs: Ez lehet banán, bogyós gyümölcsök, eper...stb. Narancsot semmiképp ne adj neki!

- 15% zöldség: Tök, brokkoli, uborka, cukkini, kelbimbó...stb.

Én ilyesmiket szoktam neki adni, ha pedig megy a hasa, akkor natúr joghurtot.

Tápot semmiképpen se vegyél, szerintem ez a módszer a legjobb, hogy egy egészséges, sima szőrű, élettel teli kiskutyát kapj. Nem kell Acana, Happy Dog, Brit, Orijen vagy a többi, amiknél nem is tudjuk biztosra, hogy jót tesz kutyusunknak! Ha úgy van kedved, nem muszáj mondjuk gyümölcsöt belerakni, mert pl a banán elég drága dolog. A zöldség úgyis több vitaminforrás lesz a kutyád számára. A Happy Dog tápokban sajnos vannak gabonafélék, amik nem tesznek jót a kutyának.

Remélem segítettem!

2015. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Elég rossz.... A kettő árából már simán kijönne egy közép-felső kategóriás táp. A zselatint egyébként mi a frásznak gondoltad?
2015. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jobb,mint a sima konzerv...

De amúgy ez kerül annyiban mintha veszel mondjuk 1 kg kacsaszárny véget. Nálunk ez 180 ft kb. vagy csirke, kacsafarhát.Nem kell főzőcskézni odaadod neki nyersen és jobb, mint a fent említett hülyeség.

Látom érdekel azért valamelyest mit eszik a kutyád szóval ajánlom figyelmedbe a minőségibb táp használatot ha esetleg erre nincs pénzetek akkor van a B.A.R.F vagy PREY modell, amivel etethetsz még és sokkal jobb, mint a te megoldásod. Természetesen alapos utánaolvasás után és megfelelően alkalmazva szabad csak. Nem tudom mekkora kutyáról van szó de az is előfordulhat,hogy ugyanígy vagy olcsóbban jöttök ki belőle anyagilag viszont a kutyának meg sokkalta előnyösebb.

2015. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem. Minek főzni a parizsit? És a zselatin ötlete honnan jött? Mármint milyen célból kellene bele?
2015. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy az én kutyám. De köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. jún. 21. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!