Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyám fél. Szerintetek...

Tacskó kutyám fél. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

2 esetbsn fél tőlem:

1; ha ugrok egyet (rögtön megrémül, földre kuporodik)

2; ha jövök fel a pincéből. Alapból nem a pincének van jelentőssége, hanem, hogy ha lépcsőn megyek felfelé, és ő a tetején áll. Mikor közeledek elmenekül.

Soha máskor nem ijed meg tőlem, de ebben a két esetben szinte mindig látszik rajta, hogy teljesen meg van rémülve.

Nem nagyon tudok rájönni az okára. Lehetséges, hogy volt valami kiskori rossz élménye ezzel kapcsolatban? De mi lehetett? Tuti nem ugrottam rá a kutyára soha :D



2015. jún. 21. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy 4 éves, ivaros kan, és három másik kutyával él együtt.
2015. jún. 21. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szidtad le egyszer anyira, hogy már fél töled?
2015. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném. Le szoktam cseszni (volt, hogy bejött és azzal nyitott, hogy lepisilte a szekrényt, na akkor elmondtam neki egy imát az biztos), de alapból nem fél tőlem. Szalad oda, játszik, nem is tart tőlem, egyáltalán semmi, csak akkor ha a lépcsőn megyek, vagy ugrok egyet. Ez a kettő. Ja meg mikor rámordulok valamiért, de akkor sem ennyire. Ez a két dolog amitől valahogy retteg.

Mindig örül nekem, játszik, életvidám, majd kiugrik a bőréből.

2015. jún. 21. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoktasd hozzá az ingerhez. Kapja a vacsiját úgy, hogy jössz fel a pincéből és hívod. Aztán ha odajön, leteszed elé. Az ugráláshoz meg szerintem a legjobb módszer, ha szintén evés közben tőle távol ugrasz óvatosan egyet. Ha nem figyel, akkor picit közelebb mehetsz, megint ugrasz stb... Ha nem reagál, akkor mindig nagy dicséret.
2015. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ki fogom próbálni mindenképp!
2015. jún. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!