Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alakulhatna ki köztem...

Hogyan alakulhatna ki köztem és a kutyám között a kölcsönös bizalom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem bízik bennem a kutyám. 9 hónapos törpetacsi szuka, életvidám, okos. Tükör módszeres kutyaiskolába járunk, a kötődési tréninget most próbálom ki rajta, bár még farkaséhesen sem fogadja el tőlem a kaját az utcán. Azokon a helyeken, amiket ismer, ott szinte soha nem fogad el semmit, idegen környezetben vevő mindenre. Ha olyan helyen vagyunk, ahol már sokat jártunk, lecövekel, és nem akar jönni, indul hazafelé. Ha új helyre megyünk, szívesen fedezi fel az ismeretlent, bátor. Az emberektől fél, egyedül annak engedi meg a simogatást, aki már legalább egy órát foglalkozik azzal, hogy megkedveltesse magát a kutyámmal.

Igazból én sem nagyon bízom benne, nem merem elengedni sehol, mert tudom, hogy nem jönne vissza. A behívás az egyetlen olyan feladat, amit az esetek 70%-ában nem tudunk teljesíteni. Mit tehetnénk?



2015. jún. 16. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Hogyan sétáltok, milyen élményeket köt a kutya a már ismert helyekhez?


Játékkal mennyire motiválható? Mivel a tacskó kotorékeb, gondolom elég zsákmányos.


Ugyanehhez a problémádhoz mit szóltak a tükrös kiképzők? Nekem az a tapasztalatom, hogy végső soron az embernek magát kell képezni ahhoz, hogy megoldhassa a kutyanevelési problémákat. Olvass a neten sokat a kutyanevelésről, magyar és angol szakirodalmat, ismerj meg több nevelési szemléletet és elméletet a kutya-gazda viszonyról, és ezek után válassz ki egy olyat, amiről úgy érzed, passzol hozzátok. Nekem ez vált be.


Egyébként a tükör iskola nem arról híres, hogy építené a kutya-gazda kapcsolatot. Erről a kötődési tréningről is lehet hallani hideget-meleget.

2015. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Két méteres pórázzal szoktunk sétálni, általában hagyom felfedezni, közben 10 perces blokkokban gyakoroljuk a laza pórázos láb melletti sétát, az szépen megy neki, ha nincs a közelben idegen. Az ismerős helyeken tudom, hogy hova nem lehet odaengedni (pl ahová a gonosz szomszéd mérgezett húst rak ki, vagy ahol a hajléktalanok otthagyják a szemetüket, stb)... Néhány irányba egyszerűen nem hajlandó elindulni, bárhogyan is csalogatom.

Utánanéztem sokfelé, valami konkrét szakirodalmat esetleg tudsz/tudtok ajánlani?

2015. jún. 17. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:

A laza pórázt a fordulgatásos módszerrel csináljátok?

Egyébként én a helyedben, ahol lecövekel a kutya, egyszerűen húznám magam után (persze ehhez jól jön egy félfojtó nyakorv, hogy ne tudjon belőle kicsúszni a feje. Szerintem egyszerűen most kamasz, és így akar hatalmaskodni. De akármi is az ok, meg kell értetni vele, hogy te mondod meg, hová mentek, és másképp nagyon nem lehet.

2015. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

10 hetes kora óta ezt csinálja...

Megvezetéssel tanuljuk a laza pórázos gyakorlatot, sima nyakörvvel

2015. jún. 18. 17:01
 5/9 anonim ***** válasza:

OMG tükör suli... laza pórázt nem tanítanak sehol megvezetéssel, az a lábnál követés. Vedd ki a kaját az egész sétából. Fordulgatásos módszerrel csináld a laza pórázt, és ha lecövekel, húzod. Azért csinálja ezt a kutyád, mert nem közvetíted felé, hogy arra mentek, amerre te akarod.


Egyébként meg kilenc hónapos kutyával ne csinálj kötődési tréninget, az még bőven fejlődésben van (nem növésben, de még most alakul).

2015. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor térjünk vissza a kérdésre: Hogyan tanulhat meg bennem bízni a kutya?
2015. jún. 22. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek menj másik iskolába, oda, ahol tudnak válaszolni az ilyen jellegű kérdéseidre és jó dolgokat tanítanak. pl Akela
2015. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem azt kérdeztem, jó e a hely, ahova jártunk (igen, már kijártuk, hibátlan vizsgával). Amúgy mindig húzom magam után, egyszerűen nem szeret bizonyos irányokba menni, de utazni imád. A kérdés a bizalom volt. Mint már mondtam, én sem tudok megbízni benne. Ehhez kértem segítséget, nem pedig máshoz.
2015. júl. 13. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elviszed sétálni meg eteted előbb utóbb meg fog szeretni meg ha jó ember vagy nem egy gané szemétláda :D mert a kutyák megérzik ki a rossz ember :P szóval előbb utóbb kialakul a kötelék csak még szinte kölyök na meg a kis méretű állatok alapból bunkóbbak személyes tapasztalatom hogy nem csak az alacsony termetű emberek a bunkók de a kis termetű kutyák is sokkal agresszívebbek. Na mindegy szóval nekünk van egy puli- komondor keverék kutyánk annyira szeret minket hogy régen mikor vissza költöztünk mindig bepisilt örömében meg össze vissza ugrált meg a fogait mutogatta mintha vicsorított volna de ezt is örömből szóval a nagyobb kutyák szerintem cukibbak sokkal hamarabb megszeretik a gazdájukat szerintem :) volt palotapincsink hát bolond volt az is agresszívebb volt pedig nagyon jó sora volt ennek meg ami most van mindig láncon volt és annak ellenére bízik bennünk. Na nem regényelek neked. :) remélem sikerül össze haverkodni a lutyusoddal
2015. júl. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!