Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én vagyok elnézőbb az...

Csak én vagyok elnézőbb az öreg kutyámmal? Már nem vagyok vele olyan szigorú.

Figyelt kérdés

A fiatal nem állhat elém, különben "fellököm", le kell feküdnie, amíg a kaját a tányérba teszem, nem mehet ki előttem az ajtón. (Tudom, ezt sokan hülyeségnek gondolják.)

A nagyot már nem taszigálom, mert fájós a hátulja, az ajtónál sem szorítom vissza (régen nem kellett), csak az az elvárás, hogy ne lökje ki a kezemből a tányért, stb.


2015. jún. 22. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az miért baj, hogy nem vagy vele már olyan szigorú?

Ha öreg a kutyád, akkor már úgy is megtanulta a dolgokat... inkább szeretetet adj neki, mert nem tudhatjuk mikor megy el...

2015. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem az a baj, hanem, hogy a fiatallal szemben egy f asz vagy.
2015. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Én is így vagyok ezzel. Öregszik, nyűgösödik, néha ignorál dolgokat... de az évek alatt pontosan kitapasztalta, hogy mit engedhet meg magának és mi az, amit minden körülmények között tiszteletben kell tartania. Egy kis méltóság nekik is jár.
2015. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is így csinálom. A fiatalt simán megrángatom, ha bunkó, jobban betartatom a szabályokat is, mert még próbálkozik, sokszor fegyelmezetlen.

Az öreggel meg már ismerjük egymás gondolatát is, összecsiszolódtunk, egyikünk sem hiba nélkül való. Bizony előfordul, hogy kierőszakol dolgokat: a kiflim csücskét, vagy hogy feljöhessen az ölembe, mikor nem hívom stb. A vele való kapcsolatomba ez belefér, nem "romlik" el tőle.

Az egyetlen, amiből nem engedek, az a behívhatóság.

2015. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
a fiatal kutyát miért kell ilyen szinten alázni? el sem merem képzelni, hogy az öreg mit élhetett át.
2015. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem alázom. Nevelem. Nem mehet ki a kapun parancs nélkül - nem azért, hogy szivassam, hanem hogy ne csapja el egy kocsi. Az öreg nem tágít mellőlem, róla tudom, hogy nem fut ki az úttestre. És nem azért nyúlhat csak engedéllyel a kajához a fiatal, és minden további nélkül az öreg, mert szemét módon kivételezek, hanem mert a fiatal folyamatosan feszegeti a határait és sokkal szigorúbb fegyelemre van szüksége.


Nem azért vagyok elnézőbb az egyikkel, mert öreg, hanem mert ismerem, és tudom, hogy fegyelmezett marad akkor is, ha kicsit engedékenyebb vagyok.


Konrad Lorenz írta az Ember és kutya c. művében, hogy rendszeresen megbotránkoztatta a környezetét, hogy mikor a két kutyája együtt elkövetett valami gazságot, akkor a fiatalt elverte, az idősebbet meg csak megdorgálta. De mivel ismerte a kutyáit, tudta, hogy a két büntetés pontosan egyenlő mértékben hat a kutyákra. Nem lehet minden kutyára ugyanazt a módszert ráhúzni, sőt az életkor előrehaladtával is változhat.

2015. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Tudod ha elém áll a kutyám, akkor annyit mondok neki, hogy menjen arrébb, és nem lököm fel. Nagyon, de nagyon rossz irányba halad ez az egész kényszerkutyázás. teljesen tönkreteszitek az állatokat, kiöltök belőlük minden önállóságot.Élvezitek, hogy valakin hatalmaskodni, uralkodni tudtok, majd kényszerititek, hogy szórakoztasson benneteket.
2015. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ööö... nem. :) Nyilván van olyan is, aki azért tart kutyát, hogy legyen kinek parancsolgatni, de én a magam részéről nem vagyok szociopata.

Viszont ismerem annyira a kutyáimat, hogy meg tudjam különböztetni az első blikkre hasonló viselkedéseket. Például, ha a játék hevében felugrik rám a kutya, akkor megfogom a lábait és "táncolunk", vagy elkezdünk birkózni, szóval belemegyek a játékba. De ha az a felugrás nem játékos, hanem birtokló jellegű, ne adj' isten hágó mozdulatokba torkollik, akkor úgy lököm le magamról a kutyát, hogy a lába se éri a földet. Van a játék, és van a pofátlanság. Ha azért áll elém a kutyám, hogy játszani hívjon vagy még egy kis simogatást kérjen, hát megsimogatom, aztán megyek tovább. De mikor bekeresztez előttem csak azért, hogy kerülnöm kelljen, vagy netán megpróbál ellökni attól a dologtól, amivel épp foglalkozom, azt nem tűröm el.

Ez ugyanaz, mikor mondjuk megsérül és el kell látnom a sebét, akkor természetes, hogy vinnyog és a kezem felé kapkod. Ő sem gondolja komolyan, én sem. Fáj neki, ezért reagál rosszul. De ha a játékáért nyúlok és akkor mordul rám, akkor azt persze hogy nem nézem el neki.


Vannak kutyák, akiknek soha eszükbe sem jutna konfliktusba keveredni a gazdájukkal, és vannak, akiknek elég egy rossz mozdulat, hogy támadjanak. A skála két vége között pedig számtalan egyéb habitus is fellelhető, és minden gazdának egyénileg kell megtalálnia a kutyájának leginkább megfelelő bánásmódot.

2015. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy megtanítottam a kutyámnak, hogy ne keverjen előttem, amikor a gyerekem kézben viszem, így nem látok a lábam elé.

Bocs, hogy megtanítottam a kutyámnak, hogy ne verje ki a kezemből a tányért, miközben elé teszem.

Bocs, hogy megtanítottam a kutyámnak, hogy nem szaladhat ki az úttestre.


Ti meg nyaljátok ki a kutyáitok seggét és még a kaját is rágjátok meg helyette.


A normális válaszolóknak köszönöm.

2015. jún. 23. 13:07
 10/10 anonim ***** válasza:
tudod ezeket a dolgokat egy olyan kutyának nem kell tanitani, akit kiskora óta következetesen, és normálisan nevelnek.!!!
2015. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!