Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv Hogyan kell szakszerűen,...

Üdv Hogyan kell szakszerűen, biztonságosan szétválasztani a verekedő kutyákat?

Figyelt kérdés
Az utcabeli romák pitbullja van kint sokat,az enyém meg kiszalad előttem a kapun,mikor megyek a munkába,és már meg is van a baj.Tehát a másik gazdi nincs jelen a bunyó alatt,én meg nem igazán mertem hozzájuk nyúlni.Az a húzzuk őket szét módszer amit mindenhol írnak az ugrott.
2015. jún. 23. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán a vödör víz segít.
2015. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyedül necces a dolog. Legjobb lenne, ha megtanítanád a kutyádat, hogy ne szaladjon ki a kapun.
2015. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Slag.

Meg megtaníthatnád a kutyát, hogy ne szaladjon ki csak úgy.

2015. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a pitet tényleg csak szakszerűen tudod leszedni a tiédről, feszítőfával, vagy lefojthatod a tiédről pórázzal vagy megtekert nyakörvvel, hacsak ő másképp nem akarja. Azt ne locsolgasd meg ütögesd, mert csak még jobban felhergeled.

Amúgy ha a tiéd menekülne, akkor elég a pitet lehúzni róla, és vége lesz a bunyónak. Vagy ha a tiéd az agresszor, akkor azt leszedni a pitről. Akkor van gáz, ha mindketten benne vannak, olyankor az egyiket érdemes kikötni egy fához vagy kerítéshez, amíg a másikat leszeded róla.

A legjobb volna, ha a tiéd nem rohangálna ki a kapun, és visszamenne hozzád, ha hívod, és tessék, máris nincs baj. Meg megkérni a pites szomszédokat, hogy ne járkáljon ki a kutyájuk, illetve ha nem ért a szép szóból, akkor bejelenteni a helyi jegyzőnél, illetve kihívni rá a gyepmestert, hogy vigye el a kutyáját, majd hátha attól észhez tér (nem adják ám ingyen vissza, és ha nagyon akarják, meg is büntethetik, amiért hagyta felügyelet nélkül kolbászolni a kutyáját, bár ezzel inkább csak fenyegetőzni szabad, sajnos nem jellemző, hogy ezért tényleg büntessenek).

2015. jún. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezzel az említett kutyával már másnak is volt vaja,átmegy a szomszédok udvarába,és az egyiknek kicsi gyerekük van és nagyon megijedtek tőle.A mienk nem mindig jön ki,meg vissza is jön ha hívom,csak most nem volt időm hívogatni,siettem a buszra.A mi kutyánk az menekülne csak a pit ott ül a a saját kapuja előtt,és ha meglát egy másik ebet akkor mint az ágyúgolyó támad kifelé,már szaladtak előle egy páran,mert ha egy idegen kutya jön mellettem a járdán,akkor aki nem ismerős arra az nem tudja hogy a kutyát vagy az embert kergeti
2015. jún. 23. 08:38
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyedben megpróbálkoznék tenni egy bejelentést az állatvédőknél, hogy kint van a kutya, és agresszív. Indokolt esetben el is viszik.
2015. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha el tudtak szaladni, akkor nem veszélyes a kutya, nyugi. Ha egy pit egyszer bemér, hogy ő kivégez, akkor te onnan nem szaladsz el. Ijesztget, védi a kapuját, el kell kerülni, és ennyi. Ettől függetlenül nyilván érdemes megtenni a hivatalos lépéseket a helyzet megoldására.
2015. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem akarom itt a piteket démonizálni, egy német juhász elől se szaladsz el, de még egy beagle is utolérhet simán. Ha sikerül lefutni egy veszélyes méretű kutyát, akkor nem voltál igazán veszélyben :)
2015. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen tegyél bejelentést. Nagyon nem tudsz mit tenni, mert az ilyen emberek kutyái sajnos emberre is veszélyesek tudnak lenni, mert nyilván nem kanapékutyának nevelik őket, hanem egy mindenre támadó kutyává..Ahogy előttem is írták, feszítőfával, vagy ha van rajta fojtólánc, akkor rárakni a pórázt, és megemelni, amíg el nem kezd fuldoklani, mert akkor elengedi a "zsákmányt"..
2015. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!