Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a border collie fajtiszta...

Ez a border collie fajtiszta vagy korcs?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jún. 23. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

E kép alapján semmi nem dönthető el róla.

Akkor fajTAtiszta, ha törzskönyvezett. Ha nem az, akkor sem "korcs", hanem hivatalosan fajtajellegű keveréknek minősül.

2015. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztosan fajtiszta, mivel egy kutyáról beszélünk...

Azon belül fajTAtiszta akkor lesz, ha törzskönyve is van, egyébként fajtajellegű KEVERÉK. Ne használd a korcs szót, nagyon ronda szerintem....

2015. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Én látok benne bullterriert. :)
2015. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici és a kép se valami jó.
2015. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj kiskorában a miénk is így nézett ki XDD

Ezt így képről nem hinném, hogy bárki is kirázza kisujjból. A kutya törzskönyves? Ha nem, akkor a szülei? Mert ha a kicsi nem is, de a szülei azok, akkor fajtatiszta, egyébként csak fajtajellegű. Vagyis hivatalosan a kicsinek kellene törzskönyvesnek lenni, de a gyakorlatban ha a szülők azok, akkor fajtatiszta.

Légyszi ne használd a "korcs" szót. Max keverék, vagy mix. Úgy hangzik, ez hogy "korcs" mintha valami torzszülött lenne szerencsétlen :D

2015. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
5-ös, egy kutya törzskönyvvel fajtatiszta, anélkül nem az, bárhogy csavarod a mondandódat. Fajtatiszta fajtajellegű kutya nem létezik, legalábbis én még nem hallottam róla.
2015. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a szülők törzskönyvesek akkor ki lehetett volna váltani a törzskönyvet csak a kedves szaporítók b*sztak rá. Ami azt jelenti, hogy a kutya fajtatiszta. Ennyi.

Nem csavartam a mondatot a fajtajellegű az keverék.

De ha egy fajtatiszta kutyának nem váltod ki a törzskönyvét attól az még fajtatiszta marad, akárki akármit mond.

2015. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tenyésztő kutyát CSAK törzskönyvvel ad oda. Ennyi.

Ha nem kapsz törzskönyvet, nem tenyésztőtől veszed. Ennyi.

2015. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22.00-es hozzászólónak: tévedsz, attól, hogy a szülők törzskönyvezettek, nem lehet automatikus kiváltani a kölykökre is a törzskönyvet. Ehhez szükséges a tenyészengedély is, tenyészszemle és az előírt egészségügyi szűrések megléte is a szülőknek. Csak így lehet törzskönyveztetni az almot.
2015. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem, ezt nem tudtam. De akkor mi van azokkal a szaporítókkal, akik opcióként kínálják fel a TK-t? Nem hinném, hogy ott volt tenyészszemle, meg EÜ szűrések.

De ettől a kutya nem lesz keverék....

Gondolom, a kérdező nem tenyésztőtől vásárolt, ha megkérdőjelezi a kutya fajtatisztaságát. Úgy sejtem, hogy ha ott lenne a kezében a TK, ami bizonyítja, hogy az, nem tette volna fel ezt a kérdést.

Tehát legyünk reálisak: 99%, hogy a kutya fajtajellegű keveréknek minősül hivatalosan

De két fajtatiszta bordernek elég nehezen születhet keverék kutyája valljuk be. Na most, ha meg innen nézzük, akkor nem keverék, hiába is annak minősül TK hiányában. Tk nélküli kutyánál, általában csak arra irányul a dolog, hogy nincs e benne láthatóan valami másik vérvonal.

2015. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!