Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A biewer Yorki mini kutyámnak...

A biewer Yorki mini kutyámnak a hasa hangokat ad ki ez mitől lehet? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
A történet lényege 3,5 éves biewer mini yorkie kutyusom gyomra egyik napról a másikra nagyon rossz lett ezalatt értem véres volt a széklete illetve kocsonyás mélysárga színű és hányt de semmi nem jött azonnal rohantam vele az orvoshoz antibiotikum injekciót adott és kapott szájon át bélflórapasztát akkor láza nem volt haza engedtek minket azzal hogy 3 napig figyeljem ha nincs baj akkor nem kell vissza mennem ez történt múlthéten Csütörtökön. Aztán Hétfőn ugyanez a probléma volt természetesen akkor már nem a helyi állatorvoshoz rohantam vele hanem az állatorvosi egyetemre, belgyógyászatra, 39,1 volt a hőmérséklete, és fájlalta a pociját ezenkívül vettek vért aztán kapott synulox , catosal és cerenia injekciókat és mellé felírt az orvos promax pasztát,synulox tablettát és quamatelt, és diétát írt fel a doki aztán haza engedtek azzal hogy ma délután meg tudjuk a véreredményt és akkor többet fognak tudni de ma reggel a kiskutyám pocakja hangokat ad ki olyan mint mikor csikar a hasa az embernek, próbáltam etetni vizet adni tejet semmit nem fogad el egyszerűen már pánikolok! Hová forduljak, hogy segítséget kapjak egy orvostól aki meg is gyógyítja???

2015. jún. 23. 15:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
hihetetlen, hogy ennyire nem figyeltek amit írok... nem baj repeat azért kérdeztem itt meg hátha valaki így járt és tud tanácsot illetve olyan orvost ajánlani aki tényleg meggyógyítja nem pedig a pénzt gyűjti be
2015. jún. 23. 16:30
 12/18 A kérdező kommentje:
már úton van egy orvos házhoz jön. Kívánom nektek hogy mindig legyetek egészségesek mert nem tudjátok mikor kerültök bajba és kell segítség...
2015. jún. 23. 16:34
 13/18 bollocks ***** válasza:
82%
Valószínű, hogy a házhoz menő orvos viszi magával az egész rendelőt a génhibás, flancos nevű keverékednek... Javaslom, hogy ne készülj semmi jóra, az ilyen selejt kutyák jó, ha megérik a 6. évüket.
2015. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű bélgyulladása van a kutyádnak , de ha csak azt írtad volna , hogy beiwer yorki akkor nem támadnának ennyien! A fajtában nincs sem mini sem exra mini...
2015. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem, mini yorki márpedig hivatalosan nincsen. Ha te szaporítótól olyat vettél, az csak azt jelenti, hogy jól át lettél cseszve. Ettől még nyilván nagyon aranyos a kiskutya (nekem még a toál korcs is aranyos), de rengeteg szaporítós kutya genetikailag beteg.

A kedves "babymama" nemű felhasználó, aki valószínű a sutyerák kérdező pedig ne írogasson nekem olyan privátokat, amiben azt mondja, hogy "te a pöcegödörbe való vagy a mentalitásoddal együtt", mert nem én voltam akkora marha, hogy bedőltem a a szaporítós kamuknak.

2015. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Valóban nincs mini egyik yorkie fajtából sem! A biewer valóban egy fajta, de a mini és extra mini kifejezést a szaporítók találták ki azokra a kiskutyákra, akik kisebbek alomtársaiknál! Sőt, ezeket a kiskutyákat nem is tartják megfelelően. Átvágtak, sajnálom!

Mivel nem ismert a genetikai háttere, nehéz megtippelni, mi baja. Lehet valóban bélgyulladás, de akár genetikai eredetű is lehet.

2015. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírt tünetek többféle betegség miatt lehetnek.Attól,hogy más kutyájánál is volt ilyen,még vígan lehetett más a baja.

Hogy értsed:van egy ember,aki köhög.Megfázott.Van egy másik ember,szintén köhög.Allergiás.Megint másik ember köhög.Tüdőrákos.

Tehát azonos tünet lehet több betegség jele is,és mindegyik másféle kezelést igényel.

Ha egy(elvileg)jól felszerelt és szakemberekkel ellátott klinikán nem tudták meggyógyítani,szerinted mire megy egy kijárós doki?Gondolkodtál ezen?

Más kérdés,hogy az Egyetemre akkor se vinnék állatot,ha ők fizetnének nekem.

2015. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem vastagbél gyulladása van. Sérül a bélfal attól ahogy végig mennek benne a kaják és amiatt vérzik, mert nyálkahártya nem képződik rendesen. Fel van borulva a bélrendszerében a baktériumflóra. A kutya bélfala roncsolódott, így már a tápanyagokat, a vitaminokat sem tudja felvenni rendesen és a bélgáz is amiatt képződik minden kajától, azért fáj a hasa. Kenyeret és tejtermékeket, sajtot sem szabad adni ha ilyen érzékeny a bélrendszere. Lehet hogyha antibiotikummal tömik, még jobban tönkremegy a bélflórája. Inkább sült/főtt csirkéhez keverj barna rizst és azt add neki. Meg ha van az állatpatikában valamilyen bél kímélő kutyatáp, akkor azt is. Illetve valamilyen probiotikumokat, meg vitaminokat lehetne neki adni később. Inni csak vizet. Mindig figyelni kell az étrendjére, mert érzékenyebb az átlagnál és lehet hogy ezzel kell együtt élnie örökké, ha ez génhiba, de javítani lehet rajta és lehet még boldog kiskutya. Más baja is lehet. Valamilyen fájdalomcsillapítót is lehetne neki adni. Persze ha vizet sem iszik az baj. Hozzáteszem nem vagyok orvos. Azért jobb ha orvosokkal konzultálsz.
2015. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!