Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves kutyánknak rettenetese...

Anyuka54 kérdése:

11 éves kutyánknak rettenetesen büdös a lehelete fogkő miatt. Sajnos nem altatható, így nem tudják a fogkövet eltávolítani. Van esetleg erre valamilyen gyógyszer vagy más?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy a fogkő az oka?
2015. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Sok-sok rágás, lehetőleg nyers húst meg csontot, a marhagége meg a csirkefarhát például elég jó, de a csirkeláb is remek fogtisztító ropi. Csak vigyázni kell, hogy ne legyen szorulása a sok csonttól.

A BARF etetés egyébként például tipikusan gyönyörű állapotban tartja a kutya fogait, mert ugye rendszeresen rág, csontot, húst, ami tisztítja a fogakat, meg nem morzsás, mint a táp, kevésbé marad a fogai között a kaja.

2015. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
A kutyus altatható. Csak nem szeretik ....Az én Tücsimnek 16 évesen csinálták meg...
2015. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha jóindulatú, nyugodt kutya, akkor altatás nélkül is el lehet távolitani mechanikailag egy speciális kaparó szerszámmal. Ha nem hagyja magát, akkor sajnos nincs más megoldás, mert olyan oldószer nem létezik, ami a fogkövet feloldja a kutyának meg nem árt. Talán a citromsav (teába való citrompótló), de az is inkább csak a kevésbé durva esetekben ér valamit. Köztes megoldásként, ha a kutya állapota engedi, esetleg meg lehet próbálni altatás helyett egy enyhébb szedálást és talán nem tiltakozik annyira, mint teljesen éberen.
2015. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy a látható fogkövet le lehet szedni nyugodt vagy leszedált kutyáról, de ami behúzódott az ínye alá, azt csak ultrahangos cuccal, fájdalommal és vérrel járó beavatkozás során tudják eltávolítani, ahhoz meg tényleg altatni kell a kutyát. Márpedig ha jó ideje nem volt leszedve, akkor tuti, hogy van ott is fogkő bőven.


#3: te meg ne diagnosztizáljál távolból, mégis honnét tudod, hogy altatható a kutya? Állatorvos vagy, és láttad a véreredményeit? Na ugye. Bízd az ilyet a szakemberre, és ne beszélj hülyeségeket.

2015. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

akumi, ez egy 11 éves kutya, neki pont nem kéne csonttól való szorulás, miegyéb, ráadásul ha rossz a foga, lehet nem is tudja rendesen megrágni a csontot. Egyébként is egy idős kutyánál több körültekintést igényel a nyers etetésre való átállás, mint egy fiatalnál. Idősebb kutyáknál Barf szerint is csökkentik a csontmennyiséget, mert renyhébbek a belek.

Egyébként én is Barf szerint etetek, és sajnos ettől még ugyanúgy fogkövesedik a kutyám fogsora, pedig kap rágnivalót eleget, plusz Plaque Offot is.


Citromsav elég agresszív vízkőoldó, azt semmiképp nem kéne, nem is egészséges, citromlé is hígítatlanul szétmarja a fogzománcot.

2015. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A BARF etetés tényleg jó lehet, illetve én még erről is jókat hallottam: [link]
2015. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is a 12 éves kutyámmal BARFozok, pontosan tudom, hogy kevesebb csontot igényel, de attól még rengeteget javított rajta. Eddig minden egyes oltásnál kapirgálni kellett a fogköveit, 9 évesen be is altatták rendes ultrahangos leszedéshez, utána álltunk rá a nyersre, és azóta csak megdicsérik a fogait, de nem kell hozzányúlni. Nem is olyan büdös a szája, pedig egész életében brutál szájszaga volt (nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de már nem akarok gázmaszkot venni miatta). Nekem ez elég ahhoz, hogy másnak is ajánljam, akinek ilyen problémái vannak.
2015. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Állatorvoshoz vidd, ez utalhat gyomorproblémára, vagy akár cukorbetegségre is!
2015. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez felmerült-e, de az injekciós altatásnál sokkal kíméletesebb a gázos altatás. Sajnos ez a legtöbb állatorvosnál nem elérhető, de állatkórházakban igen. Tesóm 11 éves golden retrieverét így altatták műtét során, és komolyan mondom látszott a különbség, nem kóválygott az ébredés után, teljesen más volt, mint amikor az én kutyámat injekcióval altatták... Persze ezt is csak akkor lehet, ha nem olyan egészségügyi problémája van, ami ezt kizárná, de ebben az állatorvosod biztosan tud segíteni.
2015. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!