Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát lehet...

Melyik kutya fajtát lehet kert őrzésre betanítani?

Figyelt kérdés
de úgy hogy ne csináljon túl nagy kárt,a német juhászaim mindig összetiportak mindent,a foxim és a spánielem meg kiásott mindent.Most hogy kiöregedtek új kutyusra van szükségem.De még nem sikerült döntenem,mivel olyan vidéken éle ahol szeretnek be jönni hívatlan vendégek mindenképp szükségem van jó őrző kutyára.
2015. jún. 25. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Területőrzésre a nagytestű pásztorkutyák valók, mint például a komondor, kaukázusi juhászkutya, kuvasz.

Leginkább megbízható és hosszú távon legolcsóbb megoldás viszont inkább egy riasztó felszerelése lenne, azt megmérgezni sem lehet.

Az, hogy ne csináljon kárt, attól függ, hogy van nevelve és mennyit van vele foglalkozva. Egy kutya akkor ás, rág szét mindent stb., ha unatkozik, frusztrált, nincsenek lekötve az energiái. Minden kertben tartott kutyát is illik elvinni naponta sétálni, és nevelni, tanítani kell.

2015. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bollocks ***** válasza:
71%
Mivel az eddigi kutyáidat figyelembe véve gőzöd nincs a kutyatartásról, beépített kamerás, riasztós plüsskutyát tudnék ajánlani.
2015. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A séta nem gond.Naponta szoktam vinni a kutyám sétálni,már lassan 3 hónapja nincsen kutyusom elköltözött a Német juhászom.1800négyzetméteres a telkem ezen lakom és itt kertészkedem.A kisebb testű kutyusokat nem szeretem.A riasztó még nem old meg semmit,attól még bemásznak, volt nekem .De nő vagyok és nem ijednek meg tőlem viszont egy nagytestű kutyánál már meggondolják hogy átmásszák-e a kerítést.Eddig minden kutyám betanítottam hogy csak tőle fogadhat el enni ,és ez jól működött.csak most nem tudom hogy maradjak e a német juhász mellet, vagy vegyek más fajtát. Utolsónak költőz ki vidékre és rájössz miről beszélek nekem nem díszkutya kell hanem munka kutya!
2015. jún. 25. 16:03
 4/10 anonim válasza:
24%
Hát szerintem majdnem az összeset de én ajánlom neked a magyar vizslát vagy a német juhásszot és ha nagy kutyát szeretnél akkor a közepázsiai juhász megvéd!
2015. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rottweiler alkalmas személy és területőrzésre is, könnyen tanul egyáltalán nem csaholós ,német juhásznál kevesebb mozgással is beéri ,és van tekintélye félnek tőle az emberek.
2015. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizsla házőrzőnek, jó vicc. Betanítani egyiket sem lehet, vagy benne van az ösztön, vagy nincs. Én egy pásztorkutyát javasolnék, pl kuvaszt vagy komondort. Sajnos a letaposás ellen csak az véd, ha a kérdéses helyeket elkeríted.
2015. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Amiket tudnék ajánlani: kamerák,riasztók,áll kamerák,elektromos kerítés!:))
2015. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizslák tartják a betörőnek a lámpát, egyáltalán nem házőrzők.:)
2015. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
kuvasz, vizsla, labrador, ha komoly a dolog akkor esetleg rotweiller
2015. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ti egyáltalán utánanéztek, hogy miket ajánlotok??? Vizsla, labrador? Aztán valaki elhiszi és amikor a kutya tövig nyalja a betörő lábát, akkor megy a menhelyre. Gondolkozzatok már!!!
2015. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!