Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SURGOS! Miszerint választjak...

SURGOS! Miszerint választjak német juhász kolyokkutyát! (kant) mit kell figyelni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó tenyészetből,törzskönyves,dp és más betegségekre szűrt,jó idegrendszerű szülőktől vegyél kizárólag!

A nj az egyik leginkább túltenyésztett fajta,sok a nyomorék és/vagy ideggyenge,nagyon vigyázni kell.

Érdemes munkavérvonalból venni,azok egészségesebbek.

2010. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igaza van az előttem szólónak.
2010. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most találtam, igen hasznos:

[link]

2010. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg ez is:

[link]

2010. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a kérdezőnek megfelel egy munkás.

Kérdés, honnan veszel? A tenyésztő, ha az, ismeri a kölykök vérmérsékletét. Ha elmondod neki, mit vársz el a leendő kutyádtól, tud biztosan ajánlani,melyikekből válasszál.

Az egészséges kölyök tiszta szemű,orrú,jó illata van, a szőre tiszta. Ha éppen nem alszik,nem evés után van, eleven, érdeklődő.

A kiskutya örömmel megy az ember felé,nem húzódik el tőle.Szívesen szalad az eldobott dologért,élvezi, ha megsimogatják.Kb ennyi az alap.

2010. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Németjuhásznál nagyon vigyázni kell! Sok a displasya-s! Ismerősöm kutyusát is nem rég altatták el, 3 évesen....

Én csak jó kennelből, szűrtet mernék venni. Szerintem ez az egyik legrizikósabb fajta egészség szempontjából...

2010. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Miért is kellett altatni? Van már lehetőség műtétre, ami után kímélő módban, odafigyeléssel sok évet élhetett volna az a kutya.

Sajnos, 100 %-os még valóban szűrt szülőktől származó kölyköknél sem lehet biztos, hogy nem fordul elő DP.A nagytestűeknél, nem csak az nj-nél ez bizony rizikófaktor. Az viszont igaz, az egészséges szülőktől származó kölyöknél kisebb az esély a betegségre .

2010. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az előttem szóló írta...

Egészségileg szerintem is a legrizikósabb fajta. :S Az én szuka kutyám törzskönyves, többszörös győztes, munkavizsgás, DP-re szűrt (mindkét szűlő, és a nagyszülők is teljesen mentesek voltak) szülőktől származott, mégis DP-s lett :'( :-( Kétszer megműttettük, fél évig jó volt, utána már nem volt korrigálható semennyire sem. A doki a maximumot hozta ki, amit csak tehetett, megtette. Mellesleg sok fájdalomcsillapítót is kapott a kutyum.

Végül úgy döntöttünk, hogy ne szenvedjen tovább a kutyus, és kb. fél éve elaltattatuk... :'( Nagyon hiányzik az én kis Lüszim :(:'(

Jelenleg van egy basset keverékem, akit a menhelyről fogadtunk örökbe. Ő idősebb kutyus már, de annyira játékos, bújós és szeretetéhes kis vacak. Nagyon szeretem! Persze Lüszike nagyon hiányzik.

Tanulok még, 20 éves vagyok. Mellette eljártam dolgozni, és két évembe telt, hogy összejöjjön az a pénz amiből megvehettem Lüszikét. A tenyésztő vállalt garanciát a kutyusokra, így a pénzem felét visszakaptam, miután orvosi papírokkal igazoltam, hogy Lüszi DP-s. A tenyésztő nagyon leakadt rajta. Állítása szerint nála még soha nem született DP-s kutya, pedig több mint 15 éve kutyázik. Utána jártam Lüszi alomtestvéreinek,( az iwiw csodákra képes ilyen ügyekben) hogy milyen az egészségük. Lüsziék 5-en voltak tesók, és hihetetlen, de mind a négy tesójának a gazdiját megtaláltam az iwiw-en, kb 1 hónapos keresgélés után. Kérdésemre választ is kaptam: a többi 4 kutyus teljesen egészséges, kiállításokra járnak, DP szűrésük eredménye pedig: MENTES!


Sajnos az én Lüszim nem volt mentes :'(


Hiányzol kiskutyám!!! R.I.P. Lüszi :'(:(

2010. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
13:55 vagyok. Műtötték az ismerős 3 éves kutyusát, kezelték rendesen, óvták, kímélték, amennyire csak lehet, de tönkrement a másik oldal is....azt mondták a klinikán hogy nincs más megoldás. Fájdalomcsillapítókon élt már, nagyon szenvedett...
2010. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A jó tenyészet sem garantálja, hogy a kutyus ne legyen beteg, vagy ne legyen valamilyen hibája.

Épp az óriás schnauzer tenyészetem alapító szukáját szerettem volna megvenni. Hívogattam a tenyésztőket, és az egyik azt mondta nekem, hogy neki van egy most 9 hónapos nagyon szép szukája, hibátlan külsővel, remek szőrrel, 125.000 FT-ért. Azt mondta a hapi, hogy saját részére tartotta meg a kutyust, de rájött, hogy mégsem akarja továbbtartani. ( Először le se esett ez a mondat nekem, hogy saját részére szerette volna... De akkor most mért adja el a szte legjobbnak vélt kutyáját?) Tökre happy lettem, végre találok egy kutyust, aki tökéletes, akivel elkezdhetem a jövőben a saját fekete óriás schnauzer tenyészetem, és tökéletes kutya lesz az alapító szuka. Mivel neves tenyésztőről volt szó, nem is kérdeztem többet, csak, hogy hol lehet megnézni a kutyut. Utaztunk 150 km-t, hogy megnézzük a kutyát és remélhetőleg hazahozzuk. Régóta kutyázom, snacijaim voltak/vannak, (nem tenyésztési célra vettük, de mindegyiknek meg volt/van a tenyészszemléje) tudom, hogy mit kell nézni egy kutyán, főleg egy snacin.

Odaértünk, a kutyus hatalmas, gyönyörű, mint ahogy a tenyésztő elmondta. Mondom a tenyésztőnek, hogy szeretném megnézni közelebbről a kutyát.( Sztem nem gondolta, hogy nálam az udvarban 3 óriás schnauzer rohangál, és teljesen tisztába vagyok a fajta standardjével, hibáival.) Elég gyorsan kiszúrtam, hogy a kutyus, bár külsőre gyönyörű, de a fogaival bizony gázok vannak. Egy harapáshibás kutyával valljuk be senki nem tenyésztene, nemhogy tenyészetet megalapozni. A tenyésztőnek gubbadtak a szemei, hogy én ezt vajon hogy szúrtam ki. Szerintem azt hitte, hogy az első kutyámat szeretném venni, és nem értek a kutyákhoz. Hát nem jött be! Erre gyors reakció a tenyésztőtől: De hát 45 000 Ft-ért lehet fogszabályoztatni. Hehehe, jó vicc. Vegyek meg egy hibás kutyát, fogszabályoztassam (ezzel palástolva a hibáját), és vonjam tenyésztésbe, mint kitűnő kutyát? Hát ez nem én vagyok... Szerencsére.( ezért lett hirtelen eladó a legjobb, saját maga részére megtartott kutya, mert a fogváltás után kiderült, hogy rossz a harapása) A kutyust természetesen nem vettem meg.


Az eset nem mostanában történt, hanem 4 éve. Tenyészetet azóta sem hoztam létre, úgy vagyok vele, ha külön élek a szüleimtől ez egy nagyszerű hobby lesz. Addig is boldogít a 3 meglévő snaci az udvarban :D


Kedves kérdező, a harapásra is figyelj tehát! Valamint kan kutyánál ellenőriztesd az állatorvossal, hogy nem rejtett heréjű e.

2010. márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!