Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már a kutyájának...

Akinek volt már a kutyájának térdszalag műtétje. Mennyi idő volt a felépülés es kb hány %-os letta lába?

Figyelt kérdés

#Térdszalag műtét
2015. jún. 26. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nem emlékszem, hogy mennyi ideig gyógyult. Hetekig.

De tél volt, és azon a télen bent tartottuk a házban (puli lévén, amúgy általában kint lett volna) bent meg nem rohangált, úgyhogy nem is számoltam az időt, tavasszal szoktattuk ismét ki, és szoktattuk több mozgáshoz. (tehát hónapok múlva)


Ami a %-ot illeti... hát végül is idővel rendbe jött, de azt hittük, sose lesz már tökéletes.

Szerintem simán vagy 1 évig volt (a nagyjából felépülés után) olyan 85-90%-os.

2015. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon el kell találni a mozgatását.

A doki nyilván pihenést ír elő, de ha szétveti az energia, akkor ha megindul, úgy indul meg mint egy rakéta, és csak árt magának, úgyhogy egy kis séta sose árt.

Viszont ha túlzásba viszed, akkor bevizesedik, feldagad a lába, és azt a folyadékot le kell csapolni.

Úgyhogy az első időkben óvatosan kell mozgatni, és nem kell szánakozni rajta, ha ugrándozni támad kedve, keményen fegyelmezni kell, mert nem tudja, hogy árt magának.

2015. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk nem rég volt sajnos. Úgy kicsivel több mint 2 hete műtötték, nemrég volt a varratszedés. Eleinte csak leteszegette a lábát, ma már megy rajta (nem folyamatosan) de sántít. Mióta megműtötték, azóta "kocogva" megy a sétáltatás, akkor is óvatosan használja a lábát. Bár azt hozzátenném, hogy a műtét után lévő első napokban konkrétan rohant három lábon, akkor is ha egy métert tett meg.

Összességében, hol felhúzza, hol pedig kicsit használja. Nem látszik rajta, hogy fájna neki. Én úgy tudom, hogy kell egy év míg teljesen meggyógyul.

2015. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!