Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megfenyiteni egy...

Hogyan kell megfenyiteni egy allatot? Ez igy helyes?

Figyelt kérdés

Szoval az elmult 2-3 napban sajnos elegge rossz lett a kiskutyank es barmennyire is szeretem eleg gyakran eljart kezem, persze nem nagyot..

De mamar nem " bantottam" ..csak probaltam elmagyarazni neki.

Ezenkivul rengeteget jatszok vele simogatom.

Staffi kiskutya van okom felni hogy ezert nagykoraban nekem jon?


2015. jún. 27. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nincs okod. De egy kutyát nem agresszióval kell nevelni.

Nem olvastál utána, mielőtt kutyát szereztél?

2015. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha rögtön a rosszaság után fenyited akkor tudni fogja,hogy azért kapott mert valami rosszat csinált.

nem valószínű,hogy bosszút forral,és majd jól a seggedbe harap később.

2015. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van mar ket nagy kutyank egy nemet dog es egy nemet juhasz ok nem voltak ilyen rosszak...

O viszont mindent szettep harapdal..es van.kismacskank azt a szajaban hurcolja es sajnos eljart a kezem egy parszor..

Probaltam az orrara csapni vagy a hatsojara de nem mindig jott ossze...

Ma pedig mar fel sem emeltem a kezem..csak bveszekedtem

Annyira aranyos..de annyira rossz is :)

2015. jún. 27. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de totál fingod sincs a kutyákról.

Minden egyes mondatodból árad a hülyeség. Nem tudom, mit kéne csinálnod, talán elolvasni pár könyvet, mert ez így nem lesz jó.

A legalapvetőbb dolgokkal sem vagy tisztában , szóval alapvetően kéne az egész gondolkodásodat megváltoztatni.


Néhány dolgot leírok, bár valószínűleg csak a jéghegy csúcsa lesz.


Egy kiskutya, pláne 2-3 napra, nem lesz rossz.

A rossz az, ha mondjuk felnőtt korában megharap.

Fegyelmezetlen lehet, de erről neki, mivel NEM EMBER fogalma sincs, hogy ő éppen fegyelmezetlen, vagy számodra tiltott dolog az, amit csinál.


Ezért fegyelmezni kell.

Nem megfenyíteni, nem megverni!!!!

Fenyíteni, és verni, maximum a hozzád hasonlóakat kéne, akik nulla tudással vesznek maguk mellé állatot, és fizikai, pszichés terrorral akarják "nevelni".


A fegyelmezésnek mindig tanító jellegűnek kell lenni. Ha erre képtelen vagy akkor, mikor rajtakapod egy nem kívánt viselkedésen, akkor neked nem való kutya.

A fegyelmezés, az hasonló ahhoz, amivel próbálkoztál, hogy "elmagyarázod" neki.

De mivel NEM EMBER semmit nem jelentenek neki a szavak. És mivel NEM EMBER semmit nem jelent neki, bármit csinálsz másnap, vagy akár 10 perc múlva, mikor már rég nem abban a lelkiállapotban van, amikor "rosszalkodott".


Fegyelmezni kizárólag úgy lehet, ha rajtakapod egy tiltandó viselkedésen, kizökkented abból a lelkiállapotból, amiben éppen elköveti a tevékenységet, nyugodt, engedelmes állapotot érsz el nála, és dominanciát gyakorolsz fölötte.


Nagyon fontos!

Dominanciát nem veréssel kell gyakorolni!!! A tekintélyt nem lehet se megkövetelni, se kiharcolni!!!

Csakis kiérdemelni lehet!!! Nyugodt, kiegyensúlyozott, következetes, domináns viselkedéssel!


A veréssel csak félelmet generálsz benne tisztelet helyett, és a dominanciád helyett azt bizonyítod, hogy egy (pszichésen)gyenge, labilis, megbízhatatlan személy vagy.

Ez pedig pont az ellenkezője annak, amit bármelyik állat a legminimálisabb mértékben is tisztelni fog.



Ami a felnőtt korát illeti, konkrétan a tevékenységed miatt nem fog "bosszút állni" mivel NEM EMBER.

Nem így működnek.

Az aktuális lelkiállapotuk határozza meg a viselkedésüket.


Amiért neked mehet , az a fent leírtak miatt lehet.

Azért, mert egy falkában kell egy erős vezető. Ha félreérted ezt a fogalmat, és azt hiszed, hogy

-a dominancia fizikai fölényt jelent,

-gonoszkodásnak veszed a fegyelmezetlenséget,

-büntetésként fegyelmezel tanítás helyett

-türelmetlen vagy

-emberi tulajdonságokkal ruházod fel

az egy labilis, gyenge embert jelent egy kutya számára.

A falkavezér pedig nem lehet egy labilis gyenge, türelmetlen személy.

Ennek okán lehetnek próbálkozások a falkasorrendben, mert természet rendje szerint előrébb valónak tekinti magát nálad.

2015. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg az előttem szóló szavait.

A kutya nem ember. Nem érti az elmagyarázást. Szankcionálni kell a helytelen viselkedést (nem veréssel), és jutalmazni a helyeset.

Nem csak játszani kell vele, hanem nevelni, tanítani. Simogatni elég csak akkor, ha úgymond kiérdemelte, tehát jutalomból, dicséretből.

A többit az előttem szóló leírta, szívleld meg.

2015. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat , nagyon sokat segitettetek,megfogadom oket! :)
2015. júl. 19. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!