Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kutyusom, aki tökéletesen szobatiszta - mindaddig, míg otthon vagyok, vagy 3 órán belül hazaérek.

A probléma az, hogy az egyetemről nem szaladgálhatok haza 3 óránként kutyátsétáltatni, így megesik, hogy kedves kis csomagok várnak az előszobában.

Az érdekessége a dolognak, hogy ha otthon vagyok, 12-14 órát is kibír séta nélkül, ha elmegyek otthonról max 3-at.

Ilyenkor mi a teendő? Hiába is szidnám le érte utólag, kevéssé hatásos. Ötletek?


2010. márc. 3. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ez nekem nem szobatisztasági problémának tűnik, hanem szeparációs stressznek. Annak a megoldása pedig a kutya-gazdi viszony rendezésében rejlik.
2010. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

itt valóban nem a szobatisztaság a probléma...

[link]

[link]

[link]

2010. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez szeparációs szorongás, nem szobatisztaság probléma.

Próbáld ki, hogy bekapcsolva hagyod a rádiót vagy a TV-t, ha elmész otthonról.

Illetve olvasd el, tanácsot kaphatsz belőle a problémára:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam Fennel-t, és a kutya-gazdi kapcsolat teljesen rendben van, ezért felfoghatatlan. Régen rágott, ma már nem is rág, nem sír utánam, nem szedi szét a lakást, teljes lelki nyugalommal nézi, ahogy kisétálok a lakásból.
2010. márc. 4. 01:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld azt, hogy ha otthon vagy, akkor is bizonyos időközönként leviszed, és ha ott pisil stb, akkor naaagyon örülsz:)

Mert írod, hogy ha otthon vagy, 12-14 órát is kibír séta nélkül. De olyankor miért nem viszed le?

PL. az én kutyum tudja, h séta van: fél 9kor, fél 2 körül, 4-5 között és este 7kor.

Aztán csökkentem majd én is 3ra.

Legyen valami rendszer mindenképp!

2010. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fontos a rendszer!

Egyebkent sokan azt csinaljak, ha nem tudjak sokaig levinni a kutyat, mert peldaul hosszu a munkaido, vagy egyeb okok miatt, akkor beszereznek egy speckos kakis dobozt, mint pl a cicaknak is szokott lenni, ugynugy belerakjak, amit bele kell, hogy ne a doboz legyen kakis, aztan betanitjak a kutyat, hogy ha nem tudja visszatartani tovabb, akkor oda elvegezheti a dolgat, amig senki nincs otthon. Ha meg mar otthon vagy, akkor seta kozben konnyithet magan.

Jobb, mintha szerencsetlen kutyu kenytelen valahol osszecsinalni magat a szonyegen, aztan szorong, mert tudja, hogy azt nem szabadott volna.

Igy legalabb van egy neki kijelolt hely es nem szenved.

Szerintem jo otlet, ha jobb megoldas nincs.

2010. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!