Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel oltják a kutyákat? Mi a...

Mivel oltják a kutyákat? Mi a neve? Miért olyan drága?

Figyelt kérdés
Tavaly 2700 volt nálunk,de az idén már 3000.
2010. márc. 3. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt én sem tudom, miért olyan drága, de nekünk most van kiskutyánk(2 hónapos spániel), és eddig 3 oltáson vagyunk túl. Az első féreghajtóval együtt 5000 forintba került, a második 4200-ba, a harmadik 4600-ba. És még azt mondták gondoljuk meg a Kennel köhögés elleni oltást is, ami több mint 7000 forint. De még egyszer mindenképp vinnünk kell a veszettség elleni oltásra, asszem az is 4000 körül lesz.

Szóval tényleg nagyon drága, dehát én akartam a kutyát, ezt végig kell csinálni:)

2010. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Maga az oltóanyag kb.1500ft, a többi összeg az államnak megy ("kutyatartási díj") csak ez így nincs kimondva.


Elöző, a kennel köhögésre az oltást ajánlott beadni, bár nekünk szerencsére tenyésztő az egyik rokonunk (így ő tud szerezni oltó anyagot) és ő oltotta be a kiskutyánkat így szintén 1500 körül jött ki az injekció ára. De a többi oltást muszály állatorvossal, sajnos...

2010. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagy különbségek vannak az állatorvosi díjak - köztük az oltások - terén. Mi falun élünk, klassz állatorvosunk van, és a díjak kb. a felét teszik ki a városi tarifáknak. Pl. az ivartalanításokat is fele annyiért csinálja, mint a legközelebbi városban, s az oltások is hasonlóképpen olcsóbbak. De az tény, hogy nem olcsó "mulatság" felelős gazdi módjára hobbiállatkát tartani, viszont annyi örömöt adnak, hogy megtérül a ráfordítás.
2010. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem drágább, mint bármi más. A fodrász is drága, a fogorvos is drága, a kaja is drága, a tömegközlekedés is drága, soroljam? Ez van. Van amiről le lehet mondani, van amiről nem, van ami kötelező, rangsorolni kell!
2010. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy maga az oltóanyag nem drága...Mi lenne ha meg lehetne venni a gyógyszertárban,és be lehetne adni házilag a kutyának.Ahogy az egyik válaszoló írta.(én pl. tudok injekciózni,mert anno eüt-t végeztem) Elvenném az állatorvos kenyerét:) ,mondjuk ,nekünk 3 kutyusunk is van...
2010. márc. 3. 10:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Minden oltást muszáj állatorvossal beadatni. Ezt ne reklámozd, hogy ha valaki állatorvosi diploma nélkül oltott, mert a törvény szerint az állatkínzásnak minősül. Mégha tapasztalt tenyésztő is az illető, attól még nem orvos!


Az oltóanyag nem drága, kb 5-600 forint, de a kamara meghatároz egy minimál árat aminél olcsóbban egy orvos sem adhatja.

2010. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van olyan kutya aki allergiás az oltóanyagra, simán kinyírhatod, ha otthon beadod.
2010. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor az állatorvos is megölheti,nem? Ha meg már előtte többször kapott,és nem volt baja,akkor nem allergiás rá.
2010. márc. 3. 10:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Vényköteles készítményekről beszélsz, amikhez hozzá sem juthatsz legálisan, nemhogy még használd is! Ha EÜ-t végeztél, akkor ezekkel tisztában kellene lenned!
2010. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én írtam hogy a rokonunk adta be az egyik oltást a kutyánknak, és persze nem csak úgy levesz egy oltóanyagot a polcról és benyomja a kutyának. Jóban van az állatorvossal, csak tudja már mi hogy van és 20éve tenyésztő!!!

De ami kötelező oltások, azokat természetesen állatorvossal kell beadatni! És ezeket nem azért írtam le h. valaki otthon oltogassa a kutyáját mert nem képes fizetni! De ha van hozzáértő ember akkor így is lehet.


Szerinted hány olyan tenyésztő van aki maga oltja a kutyáit???? mégsem halnak meg?:)

2010. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!