Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet tanítani egy...

Amy987 kérdése:

Mikortól lehet tanítani egy kiskutyát? És egyáltalán hogyan tudom megtanítani neki azt, hogy "ülj" vagy "feküdj"?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan féléves kortól már lehet tanítani. Én a kutyusomnak úgy tanítottam meg , hogy ugye mondtam érthetően hogy ül és felmutattam a mutatóújjam (azt vettem észre hogy kézjelekkel könnyebben reagál. ) majd kissé lenyomtam a hátsó felét. Ha leült kapott egy kis jutalom falatot ... olyan 20 próbálkozás után , alkalmanként 5-5 már ment . De gondolom ez kutyafüggő milyen hamar tanul . A feküdj parancsot nem ismeri , de szerintem kb annál is ez a helyzet :)
2015. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kb másfél hete hoztam haza a kiskutyusom úgy 9-10 hetesen és az elejétől fogva tanítom. Igaz keverék kutyus és van benne egy kis labi vérvonal így nagyon értelmes kutyus, már tudja az ül,fekszik, pacsit parancsszót. Persze vannak még nála kisebb üzemzavarok de a gyakorlással egyre ügyesebb és ügyesebb:) Az első és legfontosabb hogy kiskutyát a legkönnyebben kajával lehet tanítani. Én virslit szoktam neki kifőzni ilyen célra abból tépkedek neki de csak nagyon piciket egy kis körömcsippentésnyit. Az ült úgy tanítottam hogy mutattam neki a kaját( ha nem figyel kicsit nyomd oda az orrához hogy szagolja meg onnantól garantált a figyelem:)) felmutattam a mutatóujjam mondtam hogy ül és lenyomtam a popsiját "kényszerítve" ezzel hogy leüljön ha kész dícséret plusz jutifalat. A feküdj parancsot meg úgy hogy a kezembe fogtam a jutifalatot letettem a kezem a földre mikor odament szaglászni a háta első részénél picit lenyomtam a földre közben mondtam hogy fekszik és ha lefeküdt megint dícséret plusz jutalomfalat. Nálam nagyon hamar megtanulta :) Annyi a lényeg hogy nagyon határozottan és kellő hangerővel mond ki a parancsszavakat. És az előttem szólót erősítve én is azt figyeltem meg hogy kézjelekre jobban reagál tehát célszerű mindig ugyanúgy mutogatni neki egyes parancsoknál. Remélem tudtam segíteni sok sikert ;)
2015. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!