Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutyafajta,...

Létezik olyan kutyafajta, hogy ordas husky?

Figyelt kérdés
Mielőtt le h.lyéznétek, a futtatón láttam egy szerintem husky keveréket, és a nyugdíjas néni gazdája kijavított, hogy nem keverék, hanem ordas husky, ami nagyon ritka!!! És hogy 3 féle husky van (?????!?!), és az ordas huskynak csak barna lehet a szeme. Én szerintem ilyen nincsen, de ha mégis, javítsatok ki.
2015. júl. 6. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen tényleg nincs. Szibériai husky van. Az öreg nénit jól átvágták.
2015. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D:D:D pedig úgy adta elő, hogy majdnem meggyőzött ;)
2015. júl. 6. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott a háromféle huskyról?
2015. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Össze-vissza beszélt. Szerinte van az alaszkai husky, aminek csak kék lehet a szeme, van a szibériai husky, annak lehet kék és barna is, és van a szibériai ordas husky, mint az övé is, na annak pedig csak barna szeme lehet!!! :D
2015. júl. 6. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Van alaszkai malamut meg szibériai husky. A malamut szeme mindig barna, a huskyé lehet kék is. Szegényt jól átcseszték, vagy valami félreértett, de nagyon. Legközelebb ne engedd magad elbizonytalanítani.
2015. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szibériai és alaszkai husky is van, az utóbbiban valóban létezik vadas színváltozat. Ugyan az FCI tudtommal nem ismeri el, de ettôl létezik és sokan használják munkára. Valóban nagyon ritka, nem tudom van-e egyáltalán kennel itthon.
2015. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Mobilról vagyok, ezt a forrást tudom linkelni hirtelen. Ha a képkeresôbe beírod, hogy augiti (tuti rosszul írom) alaskan husky, akkor nézhetsz a vadas színûekrôl képeket, meg tuti találsz forrást, ha érdekel. (6. vagyok)

2015. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mind a szibériai husky, mind az alaszkai husky létezik aguti,ordas színben. Az FCI minden színt megenged a szibériai huskynak, az alaszkainak meg nincs standard leírása...

A szem színére semmilyen megkötés nincs.


Nagyon sok féle husky létezik: aurora,mackenzie river husky,huslia husky,de egyedül a szibériai huskynak van FCI rögzített standard leírása...Olyan,hogy ordas husky ,mint fajta nincs,mivel a szín egy munka kutyánál nem fontos.

2015. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom az alaszkai huskyt, az nem elismert fajta. De ő úgy mondta, hogy az a kutyája fajtája, hogy ordas husky. Na szóval őt már meggyőzni nem tudja senki, egyébként nem husky kinézete volt egyáltalán. Inkább husky és nj keverék, kb 50 cm marral.
2015. júl. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!