Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem a kutyám...

Hogyan fegyelmezzem a kutyám a macskákkal szemben?

Figyelt kérdés

Amikor parkban sétálunk általában elengedem a kutyám. Szépen megy, de ha macska (igazándiból, ha kutya van) akkor odamegy hozzájuk. Ha más kutyások vannak pórázra fogom, és úgy odamegyünk megyünk (ha az a másik kutyásnak is jó értelemszerűen) de mostanában egyre többször hallgat rám, ha másik kutya van, hogy menjen tovább. Szóval az úgymond fejlődik Nagyon barátságos kutya ő csak barátkozna, de, ha ez nem jó a másik kutyásnak nekem nagyon kellemetlen, hogy odamegy és nem hallgat rám. (tudom, hogy ÉN nevelem, szóval nem ő a bunkó, hogy nem hallgat úgy rám ahogyan jó lenne).

A macskákkal szintén csak ismerkedne, meg játszana, azok meg értelemszerűen eliszkolnak. Nincs olyan sok macska, de a múltkor nem vettem észre és leszaladta az úttestre egy macska után. Ez volt az első eset. Jól meg is ijedtem. Szóval kitudja mikor lesz ilyen legközelebb, de addigra jó lenne, ha már nem kellene félnem. (szokott lenni ritkán macska útközben, de az mindig olyan helyen van ahol pórázon van)

Ja és én úgy gondolom/tudom, hogy a kutyáknak kell szabadon futkározni, szóval ezt a szabadságát meg nem vehetem el tőle.



2015. júl. 7. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg nincs rendben a feltétel nélküli behívás teljesítése, nincs szabadon bóklászás állandóan. Tehát, rá kell gyúrnod a behívásra reagáló kutyára. Erre biztosan találsz bőven leírásokat a neten. Onnantól csak türelemmel kell lenned, míg a kutyád meg is tanulja. használhatsz hosszú pórázt is. Amikor másik kutyához szaladna, csak megállítod egy nem-hozzám vezényszó kíséretében. Persze, mindig más távolságban kell megállítani. Ha megy a behívás, nem fog a macskára sem elszaladni. Ne számíts rá, hogy gyorsan eredményt fogsz elérni.
2015. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!