Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fegyelmezzem a kutyát...

Mivel fegyelmezzem a kutyát (többi lent)?

Figyelt kérdés

Inkább kézzel suhintsak a hátsójára vagy valami összetekert újsággal/bottal?


Van ahol azt olvastam, kutyát nem szabad semmivel sem bántani, kézzel koppintsunk az orrára vagy üssünk a hátsójára.

Máshol viszont (kutya nevelésével foglalkozó oldalakon is) semmi ilyet nem olvasok, sőt, azt írják, összetekert újsággal "neveljük".



2014. aug. 29. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az nem nevelés, hanem büntetés.
2014. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle ütés, akár kézzel akár újsággal, akár bottal (??) nem hoz nagy eredményt. A kutya a fizikai "bántalmazást" nagyon gyorsan megszokja, a fájdalom küszöbük sokkal magasabb mint a miénk. A fizikai fenyítésre vagy agresszívan fog reagálni, vagy félni fog, vagy ignorálja. De semmi esetre sem lesz nevelt tőle.


Nevelni következetességgel, a szabályok betartatásával lehet. Ahhoz elégnek kell lennie egy tiltásnak, egy eltolásnak, esetleg grabancmegfogásnak, nagyon durva esetekben földre nyomásnak. Egyik sem a fizikai mivolta miatt hasznos, hanem azáltal, hogy jelzed Te irányítasz.

2014. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen jelezd, hogy nem tetszik (nálunk Hhagyd erős, oroszos H val). Ez általában elég. Ha nem akkor a nyak megrángatása, ha kéz távolon kívül van egy kulcscsomó mellédobása (ez utóbbi nem működik, ha a kutya őrjöng). Esetleg egyes kutyák a pofonból értenek (nem kell nagyot, a gesztus a lényeg).

Más a nyelvezetük. Nekik az rendre utasító agresszió a lenyomás, megrázás, morgás, barátságtalan nézés, morgás. Az ütést (ami az emberi megfelelője) legfeljebb "idegen nyelvként" értik. Ők harapni, tudnak ütni nem.


A kérdést egyébként hibásnak tartom. Mikor ütnél a kutyára? Miért? Mit vársz el tőle?


Konkrét esetben a figyelem elterelésére működhet, de arra jobb a hátulját megbökni

2014. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm kutyájára kell vigyáznom két naponta, két napot. A kutya 3 éves, első 2 évében viszont egy olyan gazdája volt, aki haverjának tekintette, "azt csinál amit akar". S sose sétálnak vele, egy házban él. A házban/kertben. Mindig nyitva van az ajtó.


S most, mi egy lakásban élünk és ugye reggel-délben-este levisszük, hogy dolgát végezze. Viszont úgy húz, mint egy traktor (pitbull). Nem lehet vele sétálni. Most olvastam utána, hogyan kéne tanítani neki a dolgot.

Ismerősöm viszont ütni szokta keményen, olyankor pár méter erejéig szépen megy.

2014. aug. 29. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne üsd, nem érdemes. Énnekem a "rángatós módszer" jött be, illetve a békésebb "megfordulós".

A rángatós úgy működik, hogy amikor a kutya húzni kezd belerántassz a pórázba (ezt bullnál nem eröltetném)

A fordulós az úgy megy, hogy amikor a kutya húzni kezd, egyszerűen megfordulsz.

Falattal úgy tudod tanítani (ezt javaslom, ha nem kapja be könyékig a kezed) hogy a kezedbe veszel egy falatot (egy karikavirsli) és amikor pozícióban van, akkor "lábhoz" parancs és megkapja a falatot. Szükség esetén kicsit "húzni" is tudod a kutyát a pozícióba.

Az egyik séta jó, ha lefárasztó jellegű, ha nincs tele energiával, akkor kicsit könnyebb

2014. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat!


Ezek után eszem ágában sincs megütni. (eddig is képtelen voltam rá :D)


Megtanítom sétálni, úgy, hogy én vagyok a vezér. 3 éves kutyánál ez mennyi idő? Hetek? Hónapok?

2014. aug. 29. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megtaláltátok az összhangot, akkor a pár méter laza pórázzal pár alkalom és megvan. Utána már csak rengeteg gyakorlás, jó esetben pár hét, rossz esetben sose lesz meg.
2014. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!