Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hibás vagyok, hogy nem kötötte...

Hibás vagyok, hogy nem kötöttem pórázra? (tüzelő szuka)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Kutyafutattóban vagyunk. Nem egy kerítéssel elkerített rész, hanem vastag facölöpökkel. Egy lélek sem volt bent, labdáztunk a tüzelő kutyámmal, póráz nélkül. Oké, mennénk haza, veszem fel a labdát, már jön egy kan, és az én kutyám elkezdte kergetni. Hívom, hogy jöjjön vissza, közben a kan gazdája anyázik, hogy miért nem kötöm pórázra, ha tüzel... Természetesen visszajött a kutyám, a kan meg kb. le sem sz*rta, sőt futott el előle, aztán ment tovább

Azzal érvelnék, hogy senki nem volt a helyszínen, és hogy a kan gazdája mégsem próbálta visszahívni a sajátját, csak nekem ugatott, legutolsósorban meg panelban lakunk, le kell mozgatnom a kutyát, és nem este 10kor, mert hótfekete :/

Normálisan megmondanátok, hogy mennyire voltam hibás, hogy abszolút nem kötöttem pórázra?

Természetesen kiivartalaníttatom, csak miután megkaptam, volt egy 60 ezres szalagműtétje, és utána kezdett tüzelni. Azért többet oda nem megyek, gondolom elhord majd az összes kutyásnak majd.



2015. júl. 8. 12:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Oda-vissza úton pórázon van. Csak a futtatóban nem.
2015. júl. 8. 12:20
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Hülye volt a másik gazda. Ennyi. Abban a szent másodpercben kösd pórázra a kutyát amint belép? Szerintem teljesen jó volt, hogy visszahívtad, ráadásul még csak nem is az ő kutyájának lennének kölykei... Pfff.
2015. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
A kan gazdája mélységesen kussoljon. Neked a futtatónak kijelölt területen volt póráz nélkül a kutyád. Neki pedig a közterületen, ami, ugye nem szabályos.
2015. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a futtatón belül történt a dolog, akkor a másik gazdi felelőssége, hiszen mielőtt bejött volna igazán megkérdezhette volna, hogy szabad-e.

Ha kint történt, akkor a tiéd. A tüzelő szukák ilyenkor általában hisztisebbek kicsit. Szerencséd, hogy nem egy olyan kutya volt, aki a kergetésre nem futkorászással, hanem harapással reagál.

A kan gazdája meg hiába hívja vissza a sajátját, ha a tiéd követi. Akkor csak egyenesen előtte csípi meg esetleg a szuka a kant és a gazdi esélyt sem ad a menekülésre.

2015. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 piriiiii ***** válasza:
61%

Hát, nem teljesen szerintem. Vagyis, nekem kan kutyám van (nem fogom ivartalaníttatni), és nagyon sokszor leveszem róla a pórázt, viszont mindig körültekintő vagyok és tényleg folyamatosan figyelem, hogy hol van kutya. Amikor egyet is meglátok, már teszem rá a pórázt. Jobb félni, mint megijedni. Aztán, ha olyan a helyzet (barátságos - a tüzelő szukáktól még nem tartok, mert csak most kamaszodik), újra elengedem.

Szerintem meg igenis menj arra a futtatóra és szard le a többieket. Nem történt semmi baj végül is, nem? A kutyád engedelmesen visszament hozzád.

A másik kutya pórázon volt, vagy ő is szabadon?

2015. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Piri! Nem történt semmi baj, senkit nem sérült s nem történt meg a fogantatas!

A Kan kutyus pedig póráz nélkül jött :/

De azért most a tüzelés végéig megprobalom megoldani, hogy ne is erintkezzen többet kan kutyával, nem akarok többet ilyen konfliktusba keveredni :/

2015. júl. 8. 12:32
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, hogy elengedted futtatón, amikor nem volt ott senki. Bár az egyébként elég hülye kifogás, hogy este 10kor azért nem viszed le, mert fekete. Remek világítős meg fényvisszaverős termékek vannak a piacon, nem is drágán. Gondolom, télen is sétáltatod valahogy a színe ellenére, pedig akkor 4 után már sötét van.
2015. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akumi! Ebben igazad van! Bár csak 2honapja van nála, szóval télen még nem setaltattam.de beszerzek majd egy ilyen nyakorvet!
2015. júl. 8. 12:38
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzátennék, hogy arra vigyázz, hogy a futtatóba van-e olyan szabály, hogy tüzelő szuka mehet-e.. mert ha nem, akkor ő úgy szabályok szempontjából jogosan morog.


De szerintem ha én megyek valahova a kan kutyámmal, és ott egy másik, ha nem is van pórázon, vagy megfogom a hámját, vagy odahívom és póráz. És megkérdezem a másik embert, hogy nem-e zavarja, ha a kutyám szabadon van.

Plusz ha a másik kutya támad, szerintem az első dolga a gazdának, hogy a saját kutyáját megfogja, és nem az, hogy messziről nézi, ahogy kergetik. Úgyhogy szerintem elvből a kan gazdája volt az idióta.

2015. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rövid ideje van nálad, és a példa is mutatja, nem tudod még letiltani az elfutástól, nem tudsz zárt futtatót keresni a környéken? Nem kell ahhoz közelben lévő kutya, hogy újra meginduljon. Észre vehet távolabbit is, amit te még nem. Ha pedig pont időben van a szuka, maga is keresi a kanokat.
2015. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!