Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyám,...

Hogyan vegyem rá a kutyám, hogy esőben, rossz időben is kijöjjön az udvarra?

Figyelt kérdés

Egy félig kaninchen, félig törpe, 4 hónapos tacsink van, aki egyenesen utálja az esőt, a napot viszont mindenek felett imádja. Annyira gyűlöli a "hideget", hogy már 18-20 fokban is remeg, szemerkélő esőben pedig nem hajlandó kimenni. Amikor süt a nap, nem lehet beimádkozni, borongós napon viszont egész nap aludna. Egyszer hagytam is neki, hogy lustálkodjon, persze éjjel végig virgonckodott, szóval több ilyen nem lesz. De hogyan vegyem rá, hogy kimozduljon, vagy elfáradjon?


Szoktunk vele itt benn is játszani, de a séta mellett is bő egy órát dobálózunk, gyakorolunk, akkor mennyit kellene? :) Már előre félek az ősztől és a téltől...


2015. júl. 9. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szemmel láthatóan fázik, adj rá ruhát, esőkabátot. Aztán ne hagyd rá, olyan nincs, hogy nem hajlandó kimenni. Ráadod a póráz, és kiviszed. Kint is próbáld mozgatni, labdázni vele, más kutyákkal játszani. Ha mozog, nem fázik.
2015. júl. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is rühelli a hideget, az esőt meg pláne. Kertes házban lakunk, de még pisilni is úgy kell kiimádkozni a kosarából. Volt már, hogy ölben kellett kicipelnem,mert csak nézett rám könyörgő tekintettel, mikor ki akartam küldeni. Esőben meg nem is viszem sétálni, olyan nyomorultul érzi magát, pedig van kabátkája, de a vizes fű nem túl kellemes, mert talajmenti méret.

Amúgy pörög ezerrel, de mikor hideg van, téli álomba merül, és ha kell, napokig szunyókál. Az esős idő elmúltával aztán jöhet egy kiadósabb lemozgatás, de én nem szoktam erőltetni a sétát, mikor esik.

A száraz hideget még csak-csak elviseli.


A te kutyádnál marad a "márpedig most megyünk sétálni", vagy a benti gyakorlatozás alternatíva. Klikkerezéssel elég jól ki lehet ütni egy kutyát, főleg egy kölyköt.

2015. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Klikkerezünk is, jutifali is megy... kicsalogatni néha ki tudom, de volt rá példa, hogy esőben a kaja se motiválta. a tegnap előtti viharban pl. két lépcsőfokot volt hajlandó lejönni, és oda pisilt, aztán rohanás be.


ahogy te is írod, szinte téli álom van ilyenkor. nekem se nagyon van szívem ráerőszakolni a kinti mozgást, sétát, mert még a hasa is vizes lesz, annyira lent van a pocak, szóval nem csodálom, hogy meg akar fagyni.


labdázni kint a melegben sem szeret, mert lekötik a szagok, kb. minden dobás után én hozom vissza :) :)


de a másik kutyi jó ötlet, a szomszéddal elég jól elvan, csak hát ők nem mindig érnek rá. de amúgy az sem biztos, hogy bejön, mert a másik szomszéd cicájával együtt vacognak ilyenkor :) :)


hát akkor marad a benti játék... talán majd ha be lesz fűtve, aktivizálja magát az eső ellenére is :)

2015. júl. 10. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!