Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyre hogy lehet beadni a...

Menhelyre hogy lehet beadni a saját kutyánkat?

Figyelt kérdés
Menhelyre hogy lehet beadni a saját kutyánkat? Vagy esetleg fajtamentökhöz? Fizetni kell érte? Esetleg indokolni? Normális válaszokat kérek teljesen kétségbe vagyunk már esve.
2015. júl. 9. 13:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jobban jársz, ha felrakod egy facebookos csoportba vagy kiplakátolod a környéken,hogy szerető gazdinak ingyen elvihető, különben menhelyre kerül. biztosan lesz rá előbb utóbb jelentkeező. én menhelyre nem adnám be a saját jószágomat, akit azért vettem magam mellé,hogy gondját viseljem. ha olyan történt ami miatt nem tudok vele foglalkozni többet, akkor is próbálnék szerető gazdát keresni neki, nem besúvasztani a menhelyre:/
2015. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Miért akarod beadni? Milyen fajta?
2015. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha nem is kell fizetni, azért illik...mégis csak nekik kell ellátni, amíg nem lesz új gazdája. Az a minimum, hogy egy nagy zsák táppal állítsatok be. Egyébként Vácon pl 7000 ft/ kutya áron vettek be állatot, amikor egy alomnyi talált kölyköt akartunk beadni. Végül nem került rá sor, mert találtunk gazdát.
2015. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ismerosokhoz nem tudjuk adni, csak a menhely vagy esetleg a fajtamento marad.

Beagle és 2 eves.


Es ez hogy megy? Elviszem menhelyre es ennyi?

2015. júl. 9. 13:52
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

De miért akarod beadni? Allergiás rá a család? Vagy meguntátok?


Ez nem úgy megy, hogy meguntam a kutyát és beadom a menhelyre, mint egy zsák ruhát a konténerbe... A menhelyeken 200%-os teltház van, nem is biztos, hogy lenne férőhelye a te kutyádnak.


Gazdát kell keresned neki, ebben ők persze segíthetnek, hirdetik a kutyát meg keresik ők is az embereket, de nem fogják tudni ott tartani+etetni őt amikor ott van még 50 kutya...

2015. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
13%

ki kérte, hogy ismerősökhöz add be?

van rengeteg kutyás facebookos csoport.posztold ki, hogyha valaki nem viszi el a héten akkor menhelyre kerül.hidd el nekem, hogy van rá esély, hogy valakinek kell...

de érdekes 2 év után meguntátok.jobb lett volna plüsst veszel

2015. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem untuk meg, nem kell egyböl támadni!

Szerintem ahhoz hogy választ kapjak az adott kérdésre ennyi informácio elég. :)

2015. júl. 9. 14:04
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Nem támadni akarunk, csak kicsit furcsa, hogy 2 évig hű társad volt az a kutya, te meg egyből menhelyre adnád, ahol köztudottan nem jó a kutyáknak. Facebookon hirdesd és kérd nyugodtan a fajtamentők segítségét, hogy jó gazdát találj neki.


"A gyepmesteri telep nem menhely. Nem azért vannak ott az ebek, mert az nekik szanatórium vagy nyaralás. Nincsenek sem jóhelyen, sem biztonságban. Rohadnak egy szűk ketrecben, majd -ha senkinek nem kellenek, lebetegszenek- elaltatják őket. A gyepiről menteni kell a kutyákat, nem oda bevinni. Mondjuk, akad kivétel, akiknek tisztelet, de olyan is van, ami még ennél is borzalmasabb.


A menhelyeket nem az állam pénzeli, ahogy az állatvédőket sem. Nem az a dolguk, hogy úgy ugráljanak, ahogy te fütyülsz. Nekik kábé annyi áldozatot kell hozniuk, hogy legyen erre pénzük, idejük, energiájuk mint neked kellene. Te segítesz? Nem bántani kell őket, hogy miért nem veszik fel a telefont, meg miért nem ugranak, ha te láttál valahol valamilyen ebet, mert nem ezt csinálják, nem így működnek. Önkéntesek. Van munkájuk, életük, családjuk, saját gondjaik, de ezek mind háttérbe szorulnak, mert ők ezzel töltik a szabadidejüket, segítenek. Te mivel töltöd?"

2015. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Csak itt egyböl legegyszerübb segitség a támadás amikor semmit sem tudtok.

Mint irtam ismerösökhöz nem tudjuk "lepasszolni" ezért érdekelne jobban a fajtamentö. Ott nem altatják el ugye?

2015. júl. 9. 14:57
 10/29 anonim válasza:
hagyd a menhelyet, facebookon keresztül fogadtasd örökbe valakivel, az a legjobb jelen esetben. minden más csak árt neki.
2015. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!