Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megeszi a saját kakiját!...

Megeszi a saját kakiját! Errol hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
7 hetes, és amint kakil próbálja megenni, van egy másik kutyám is és ma reggel bekakilt mert amióta itt az új kutya direkt bepisil meg bekakil..és a kiskutya az o kakijat is probalta megenni.. ez egybol etetes utan volt. Mindig felszedem ha bekakil a kicsi, de ha este kakil be akkor nem latom es megeszi.
2015. júl. 9. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem jó a táp amit adsz neki. Rossz minőségű tápnál szoktak ürüléket visszaenni, mert valami hiányzik a szervezetéből.
2015. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan táppal etetem amit kaptam amikor elhoztam egy zacskóban van, de veszek neki jó minoségut.
2015. júl. 9. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki jó minőségű kölyöktápot. Figyelj rá, hogy ne tudja felenni a kakit.
2015. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha elviszed orvoshoz ad gyógyszert, amitől keserű lesz s nem eszi meg. Azt hiszem, sörelesztőt, de nem vagyok benne biztos.
2015. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsikent szinte az osszes kutyus kiprobalja, de leszokik majd rola.

Figyelj ra, ha udvaron van, vagy majd ha setalhatsz vele, szemetet, csikkeket is felesznek ha van ra lehetoseguk..

2015. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom , még ma veszek neki jó minoségu tápot!

Észrevettem, hogy kakilás után próbálja húzni a fenekét, az nem lehet a buzmirigye miatt még nem ?

2015. júl. 9. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáknál ez természetes, és nem okoz nekik gondot, csak számunkra visszataszító.

Eleinte még az emésztésük sem 100%-os, és az ürülékben marad még számukra néhány "finom" falat. Kell egy kis idő, mire a megfelelő emésztő enzimek kialakulnak náluk és hozzászoknak a táphoz. Az én kutyám is megette a saját ürülékét kis korában, de neki egyszer elmondtam, hogy ne egye meg majd én felszedem, és úgy szedtem fel előtte, hogy lássa + a száraz tápot is lecseréltük Royal Caninre, amitől javult a széklete és kevesebbet is kakilt. Utána többet nem ette meg a székletét.

2015. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Flaskár Andrea válasza:
Jól írták többen is előttem, jó minőségű tápot kell adni neki és abbahagyja! ️ Nem tudom merre laksz, de sok helyen kimérve is adják a super prémium tàpokat (pl.Royal Canin) illetve, ha neten rendeled akkor is sokkal olcsóbb. A nagy kiszerelés a leggazdaságosabb, csak arra vigyázz, hogy a vitaminok, ásv.anyagok és táp ízének minősége is csökkenhet, ha sokáig levegőzik. Ezért érdemes kisebb adagokat kivenni(pl.1 hetit) és a többit légmentesen lezárni egy csipesszel vagy táptartó dobozban. Egyszerre nagyobb kiadás, de nem csak napi lebontásban, hanem hosszabb távra levetítve is olcsóbb (kevesebb betegség-kevesebb költség), arról nem beszélve, hogy kölyökkorban alapozod meg a kutya jövőbeni állóképességét.
2016. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!