Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a saját kutyámtól. Mit...

Csilla0307 kérdése:

Félek a saját kutyámtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6éves kuvasz kutyám van es elég kiszamíthatlan természetű.A csaladban senkit se lenne képes bántani, de multkor mégis majdnem megkapott engem mikor meg akartam fogni a nyakörvét. Azóta még ha aranyos es akarna bújni hozzám, hogy simogassam meg, valahogy félek tőle.Mindig egy olyan belső kép jelenik meg bennem, hogy megharap. Normalis ez?

2015. máj. 19. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális. A kuvasz aműgy is elég veszélyes kutya, és így hogy nem tekint vezérének ,még rosszabb. Pl simogatást se kényszeríthetne ki ,hanem ki kellene érdemelnie tőled. Kutyaiskola, oktatóvideók és gyakorlás.
2015. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Normális reakció, de én ezt nem engedtem volna, nekem is kapott a kutyám a kezemre, és azért büntetés jár, attól akit támadott, azonnali reakció a hatásos, ha megijedsz akkor hatalmat adsz neki, máskor is így tesz ha nem tetszik valami neki. Ehhez viszont nagyon határozottnak kell lenned, mérges ordítas a kutyára, mérges nézés. És Egy nagy határozott ütés az orrára, ha nem beszari módon csinálod, akkor tudja hol a helye. Ez után, kb egy fél óra/óra múlva, oda kell hívni magadhoz kedvesen, hogy kioldd a feszült helyzetből, hogy tudja minden ok, de semmi agresszív fellépés.
2015. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli vagy hazhoz jaro kikepzo surgosen. Nem normalis, ha felsz a sajat kutyadtol, ez a szituacio igy idozitett bomba.
2015. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
49%
Az én kutyám is ezt csinálta .Megharaptam a fülét és onnantól falkavezérnek tekintett.
2015. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a harmadik válaszolóval. Ez időzített bomba.

Méghozzá azért, mert amikor megkapott, a félelemnek pont az ellenkezőjét kellett volna csinálni. Ha ez így megy tovább, akkor teljesen el fogod veszíteni az uralmat a kutya felett, és megszerzi tőled a falkavezér szerepét. Ennek Pl. egy olyan szituációban, hogy idegenek jönnek, esetleg rokonok, akiket nem szeret a kutya beláthatatlan következményei lehetnek, ha nem tudsz neki parancsolni. Nem is beszélve arról, hogy ki a főnök?? Azt akarod, hogy a saját kutyád tartson rettegésben?

Szerintem is keress fel egy kiképzőt. Minél előbb!!

2015. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
16%
Szabadon van? nekünk kaukázusi volt, muszáj volt megkötni, mert átment a szomszédba, meg is bolondult, adtam neki kaját és megharapott...
2015. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Megkotni, persze... Ha ilyen hozzaertok vagytok, meg jo, hogy megbolondul.
2015. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"Szabadon van? nekünk kaukázusi volt, muszáj volt megkötni, mert átment a szomszédba, meg is bolondult, adtam neki kaját és megharapott..."


Ezt a választ inkább figyelembe se vedd, kérdező. A megkötés nem megoldás, inkább csak fokozza a problémát. A kutya stresszes lesz mozgásszegény életmódtól, és azon vezeti le a feszkót, aki odamegy hozzá... engem is harapott már meg láncon lévő kutya, szám szerint kettő is. Azok csak az igazi időzített bombák.

2015. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze ,hogy normális,ha ezek után tartasz tőle,hiszen más,ártalmatlannak tűnő helyzetben is előfordulhat megint,ha éppen nem tetszik neki valami.
2015. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szabadon van, szinte mindig. Mostanában gyakrabban van megkötve mert anya kertészkedik és jönnek a vevők, de az év többi részében nincs megkötve, csak nagyon ritkán.
2015. máj. 19. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!