Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek tetszik a komondor? :O

Valakinek tetszik a komondor? :O

Figyelt kérdés
Miért van ekkora és ilyen fura szőre? Nem Szibéria az otthona.

2015. júl. 11. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Engem zavar, ha egy kutyának nem látom a szemét. :D
2015. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krande ***** válasza:
100%
Komi gyönyörű lenyűgöző kiállású őrkutya, csak nyírni kell a szőrét (régen is nyírták, a birkákkal együtt) télen viszont jó, hogy rajta van.
2015. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Jellegzetes mással nem összetéveszthető magyar fajta.Védte a farkasok támadása elöl egyfajta páncélt képez a kutyán,csak a vastag szőrét tudja megfogni a támadó,így nem okoz súlyos sérülést neki.


Azért idehaza is vannak hidegek,vagy inkább voltak régebben igazi telek.


Nekem eleve olyan kutya nem kéne amelyik szőrében megül a kosz ,piszok ,bogáncs stb és a szőrét babrálni kell, a vedléskor átkefélésen kívül,de van akit ez nem zavar.

2015. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NoHead Dog ***** válasza:
100%

Őshonos fajta, az ősei a magyarokkal érkeztek a Kárpát-medencébe. Tiszteletreméltó, hatalmas és intelligens. Én imádok minden magyar fajtát, kiváltképp a komondort és a pulit.

Ennek a hatalmas subának nem kis szerepe van a kutya sikerében. Véd, szigetel és elrejt. A fehér birkanyájban szürkület után egy tolvaj sem tudhatta, hogy épp egy birkát lovasít meg, vagy a komondor szőrébe markolt bele.

2015. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kedvenc fajtám. Okos, jóindulatú, gyönyörű. Kertes házba nagyon szeretnék majd egyet. A szőre pedig a farkasharapások ellen védte, hiszen eredeti munkája a nyáj őrzése, a farkas elriasztása volt (persze nem egyedül, hanem többedmagával).
2015. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendben tartott komondor gyönyörű kutya tud lenni.

Ahhoz képest, hogy milyen hatalmas állat, nagyon könnyeden vonul, a subája úgy hullámzik körülötte, mint a víz. Szerintem impozáns látvány.

A szőre pedig azért ilyen, ahogy előttem is írták, mert télen fűti, nyáron hűti, nehezen ázik át, és meg is védi a támadásoktól.

A miénket támadták már meg, egyáltalán nem sérült meg, csak az orrát kellett védenie, néhány rasztát elvesztett, és kész. (mondjuk hamar elzavartuk a támadót)

Egy nagy zuhi után beletúrsz a bundájába, csontszáraz a bőre, nyáron jó hűvös is.

A miénk jó helyről van, távolról sem olyan macerás a szőrápolás, mint gondoltuk.

Hetente egyszer átnézzük, zsinórozzuk, ahol kell, de ez max egy óra, nagyobb gazokat kibogozzuk, a füléből kiszedjük a fölös szőrt.

De mondom, nem több idő, mint kifésülni mondjuk egy skót juhászt, és nem kell az egész bundát zsinórozni, szépen beáll a legtöbb helyen magától.

A sár meg ha megszárad kipereg belőle.


És áldott jó természete is van.

(9 éves, nyírva sosem volt, csak a subája alját szoktuk igazítani)

2015. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy komondorom van, de a szemén a szőrt meg simán lehet igény szerinti méretre vágni, ha az embert zavarja ha már kezdi eltakarni a szemet a szőr!Nem mondanám hogy ez bárkinek is elutasítást kiváltó indok lehet a komondorral szemben. A bundája nekem is okoz egy kevés gondozást, de többnyire elmegyek a kozmetikushoz hogy szedje rendbe ah már nem bírok vele, de azt is elég 2-3 havonta, ha úgy gondolja az ember!

A természete pedig egyedülállóan kiemelkedik az őrző védő pásztorkutyák közül, ami nagy előnye családban egy kertes ház vagy nagyobb porta esetén is! Nyugodt, feleslegesen nem ugat, nem őrjöng, és kevés mozgással is kifárasztható, ha arról van szó..., de senki ne gondolja, hogy bármilyen kutya vagy ember versenyre kelhet vele gyorsulásban, mivel elképesztően robbanékony tud lenni, ha meglódul a célja felé...az pedig biztos nem menekülhet tömeges ereje elől!!!Sokszor játszom vele , ahogy rohan felém és én ellépek előle, de mondhatom, hogy ha valaki ezt ezt támadásaként élné át,garantálom, hogy a pszichiátrián kötne ki minimum, a sebészet után valószínűleg!!Nálunk melegben is tökéletesen végzi őrző munkáját, hüvösebb időben pedig még többet mozog, de sosem pattog mindenre, mert nagyon jó emberimserő képessége van!!

Mindezeket félretéve nem vagyok vele elfogult és tudom hogy önnálóságából kifolyólag erős kézbe való,mivel makacs természetű és szőre figyelmet is igényel, bár rendesen karbantartva vagy évi 1x lenyírva tökéletesen megvédi őt a hidegtől télen és a melegtől nyáron, nem beszélve más kutyák esetleges támadása esetén, hisz a farkasok ellen is ez volt a funkciója és feladata! hozzáteszem a karbantartott szőr ollóval is igény szerinti méretben tartható egész évben, kinek milyen hosszúságban/rövidségben tetszik!

Mindenki azt mondja aki meglátja, hogy ide nem szeretne engedély nélkül bemenni, mert öblös mély félelmetes hangja és morcos tekintete méretével és fellépésével igen tekintélyt parancsoló összhangban van!! ...És még valami: nem munka mániás, idegesítő vagy tolakodó fajta, mint sok más házőrző, bár tudom valakinek arra van szüksége!

2015. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!