Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis termetű, gyerekbará...

Milyen kis termetű, gyerekbarát, jól nevelhető kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nyálas, dagadt, energiabomba, hiperaktív és kaparék kutyát nem szeretnék. Ami jó lenne, ha a picigyerekek(4,5,7) őrültségeit elviselné, ugyanakkor, azért nem ugrana a behatoló nyakába. Ugyan kertes házba lakunk, és mindenképpen kerti kutyát szeretnénk de ne legyen kezelhetetlen hosszú szőre. A méret a tartása végett szempont - keveset eszik(olcsó), kicsit xarik, keveset kell takarítani utána. Értsd: igénytelen, fenntartható családbarát kutyát keresek. A SZERETETET biztos megkapná. ui:10 éve macskám van, de volt már kutyám is. ;)

2015. júl. 11. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy Tibeti masztiff lehet olyan jámbor és tűrő, de egy csivava meg ideges, nem minden a méret, ez függ a neveléstől, a gyereket is tanítottad járni, beszélni, stb..

A kutya sem tanul meg magától mindent, és nehogy azt hidd, hogy bármelyik kutya elviseli hosszabb távon, ha nem hagyják pihenni, huzigálják a füleit-farkát

Dagadék, meg akkor dagadék, ha túletetitek

Ha nyálasat nem akarsz, akkor tájékoztatásul közlöm, hogy minden kutyánál van nyál ami néha kicsurog, főleg a melegben, mert nyitva van a szája

Mopsz az ami nem energiabomba, hanem képes lustulni, de az dagadt, akkor az agarak soványak, de energiabombák.

Tudod mit?

Tarts plüsskutyát, vagy tengerimalacot, mert hiába a kertes ház, a kutyát kikell vinni sétálni, naponta több órát kell vele játszani, ilyen meleg időben nem is lenne jó dögönyözni, és még sorolhatnám, inkább vidd el a gyerekeidet lovagolni, vagy legyetek önkéntesek menhelyen..

2015. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem törpetacskó.. kicsi aranyos gyerekbarát stb. olvass utána, viszont azt ne hidd el h 1 hónapban a kajája 10 ezer ft. sőt mi megoldjuk mert a mi kajamaradékainkért odavan főleg a szavtos csontokért a tápot meg az olcsobbat válasszátok nem kell bazi drága cuccokat venni... egy ilyen cukisággal jól ellesztek!!
2015. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tacskó az egyik legnagyobb energiabomba + állandóan ugat
2015. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bollocks ***** válasza:
75%
Plüss
2015. júl. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 macdln ***** válasza:
69%

Sajnos a negyedik válaszolónak kell igazat adnom.

Minden állatnak másmilyen az egyénisége.

Jól kell nevelni és akkor nem fog bekakilni, bepisilni. Erre az a legjobb, ha tenyészőtől vásároltok kutyát, ha már mindenképp szeretnétek. Ott legtöbbször szobatisztaságra nevelik a kutyákat és barátságosak mindenkivel.

De a gyerekeknek nem nagyon szabad engedni, főleg a kisebbeknek, hogy agyondögönyözzék őket vagy nehogy véletlenül túl erősen szeretgessék vagy megszorítsák a kutyust. Vagy netán meg is húzhattjaák a farkát. Ilyenkor a legkisebb termetű és legszelídebb, jól neveltebb kutyák is reagálhatnak agresszívan, odakaphatnak a gyerekek kezéhez, lábához stb.

Egyébként egy nagytestű kutyafajta is lehet szelíd, családszerető, szobatiszta. De kisgyerekekkel megértelek, hogy kistestű kutyát szeretnél.

Én ezeket a kutyafajtákat ajánlom.:

tacskó, westie, bichon havanese.

Nekünk hosszúszőrű tacskónk van. Csak ajánlani tudom a tacskó fajtát. Nagyon aranyos. Szereti a gyerekeket.

Szeret sétálni és imádja a simogatást. :)

Akik gyakran járnak hozzánk, azokat nem ugatja. De van olyan ismerősünk, aki úgy kb. évente négyszer, ötször jön hozzánk, ugatja őket rendesen, de sosem bántaná őket. Simogatást és szeretgetést csak a szűk családi körnek engedi. Utcán sétáltatás közben nem ugat, nem bánt senkit, de azért nem merem megengedni másoknak, hogy megsimogassák, nehogy rosszul reagáljon. Utoljára kb. hat és fél éve simogatták, mikor még kölyök volt. Sajnos pici korában bántalmazásnak volt kitéve, szerintem ebből kifolyólag lett ilyen a természete. Azóta nem engedi, hogy felvegyük, olyankor vonyít. Egy ideig még a csirkéinktől és minden idegentől is félt. Csak otthon szokott ugatni másokra, mert védi a saját területét. Hiába hosszú szőrű, nem igényel különösebb ápolást a szőre, mégis gyönyörű. Az én szerencsétlen esetem, ne tántorítson el a tacsi vásárlástól. Nagyon édesek, könnyen taníthatóak, nincs különösebb igényük, szeretik a gyerekeket(a miénk is), családbarátok, kistestűek és létezik rövid szőrű meg drótszőrű tacskó is a hosszú szőrűn kívül. A Westie és a Havanese kutyafajtákat csak képekről ismerem, de csak ajánlani tudom, sok jót hallottam már róluk.

Minden kutya, akkor ha v.ki akár csak véletlenül rálép a kutya tappancsára, lábára, farkára, akkor fájdalmában visíthat, vonyíthat, odakaphat akár a lábunkhoz is . Erre vigyázni kell, főleg gyerekeknél.

2015. júl. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztő tuti nem ad kistestű Havanese, meg hasonló ölebeket kinti tartásra, másrészt azoknak bizony kell a kozmetika.

Amúgy picike kutyák pont nem viselik jól a gyerekek "őrültségeit". Egy nagyobb kutyának ha mondjuk rálép a lábára véletlenül, akkor kb. csak néz. Egy picinek komoly baja lehet. Sőt, a kicsi testméret miatt félhetnek, amitől meg ideegbeteggé válhatnak.

Másrészt ha már úgy kezded, hogy egyen keveset, mert az olcsó, akkor nektek tuti nem ajánlanék kutyát. Semmilyet. Ha esetleg valami baja lesz a kutyának a nyavarástól, akkor nem lesz olcsó, annál idegtépőbb meg nem sok van, amikor valaki ide írogatja ki, hogy valaki mondja meg otthon mit csináljon a beteg/sérült kutyájával az orvos helyett.

2015. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!