Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mellé skót juhász?...

Husky mellé skót juhász? Milyen a skót juhász jelleme? Vagy valami más nagyon gyerekbarát kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves husky kutyusunk. Szeretnénk mellé egy másik kutyust.Olyan szeretnénk akivel jót el tud játszani, futni birkózni. Bármilyen kutyával kijön igazából, azért gondoltam a skót juhászra, mert azt olvastam, hogy nagyon gyerekbarát természetű. De nem tudom, hogy nem lenne e nagyon "hercegnős" hozzá. Csak egy skót juhit ismertem, de ő nagyon hercegnős volt, esőben nem nagyon akart sétálni, a birkózást sem kedvelte, ellenben a mi huskynk még a legnagyobb esőben is imád rohangálni, imád másik kutyikkal játszani és birkózni. Nem tudom ez a skót j természetéből adódik, vagy nevelés kérdése?Akinek van skót juhija leírná milyen természetű az övé?

Vagy tudtok más olyan kutyafajtát amelyik pörgős, játékos olyan kis igazi kis rosszaság, DE nagyon gyerekbarát kutya legyen.



2013. okt. 17. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
A mi skótunk nem volt se gyerekbarát, se játékos.
2013. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lacekosz ***** válasza:
100%
az unokatesóméknbak skót juhászuk van mindenkivel nagyon barátságos ha valaki jön ugatással jelez de sosem támad nagyon játékos de ugyanakkor nyugott kutya és az övéké nem hercegnős és birkozni is szeret de én még a bolder collie-t és a berni pásztort tudnám ajánlani
2013. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyit tudnátok vele foglalkozni? Lakásba vagy kertbe?
2013. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kertbe, de kinti benti kutyának tervezem. Sokat tudnánk vele foglalkozni, a huskyval is rengeteget törődünk, játszunk, tanulunk.
2013. okt. 17. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Nekem skót juhászom van, ennél gyerekbarátabb kutyát nem ismerek, mindent eltűr, végtelenül gyengéd velük, még véletlenül sem lökné el vagy húzná el őket pórázon sosem, én terápiás vizsgát is tettem az enyémmel, szerintem fantasztikus természetű kutyák. A legkönnyebben kezelhető fajta, a nevelésük egy 10 éves gyereken se fogna ki, annyira bennük van az engedelmeskedésre való hajlam. Egy fokkal nyugodtabbak, mint a husky, de abszolút fel tudná venni ezt az életritmust, mert aktívak és játékosak, nagyon szeretnek mozogni. Fantasztikusan értelmes, intelligens fajta, én csak jót tudok mondani róluk, aki egyszer ilyen kutyát választ az soha többet nem fog tudni élni nélkülük, tudom kissé klisésen hangzik, de így van, mindenkit azonnal elbűvölnek.

Viszont jól nézd meg honnan veszel, mert mint mindenhol, itt is rengeteg a szaporító, illetve olyan "tenyésztő" akinél az idegrendszer és az egészség mit sem számít. Ha bármi kérdésed van a fajtáról, akkor írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

2013. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
A skót juhászkutyánál gyerekimádóbb kutyát keveset találsz-feltéve,ha jó helyről veszi az ember.Nekem volt collie-m,egyszerűen hihetetlen volt látni,mennyire benne van ösztönösen a gyerekek iránti vonzalom,már idősen,betegen is utolsó erejéből is felkelt,csak hogy odamenjen hozzájuk és a kis pofáját odadugja,hogy megsimogassák.Ha a gyerekek kint voltak a kertben,még velem sem foglalkozott annyit,mindig az ő nyomukban volt,még akkor is,ha a kicsik éppen mást játszottak,ő mindig ott leste őket :) Nagyszerű kutyák,bár az aktivitásukról én csak külső szemlélőként tudok nyilatkozni,az én collie-mat ugyanis már idősen fogadtam örökbe.Tény azonban,hogy kora ellenére is imádott labdázni és nagyokat sétálni,így biztos vagyok benne,hogy fiatalon pláne aktív és pörgős kutyák-hiszen juhászkutya!A hercegnősség sok skót juhászkutyánál viszont tény...Ezt tapasztaltam én is és épp emiatt is csodálom a fajtát.Míg a többi kutyám mindig habzsol,tolakodik simogatásért,kajáért,stb,ő kivétel nélkül mindig türelmesen várakozott,soha nem tolakodott semmiért.Az ételhez is nyugodtan látott hozzá,a simogatásért óvatosan jött,a gyerekeket sem borítgatta fel hirtelen túlpörögve,mindig vigyázva közelítette meg őket,mintha porcelánra vigyázna...:)Mondhatnám,hogy kora miatt volt,,lassú",de ő nem lassú volt,hanem illedelmes,türelmes hercegnő.A labdáért ezredszer is rohant,séták során szintén,ha ugatni kellett a többiekkel,akkor is-egyszerűen csak nem látta értelmét,hogy mindenen átgázolva tolakodjon.Míg a másik két kutyám rendszerint átgyalogol a virágon,ő mindig szépen kikerülte és így tovább...A többi kutyám is tudta,hogy nem szabad,ki is kerülték a virágot,ha odafigyeltek-de ha akció volt a kerítésnél,akkor se Isten,se ember,futás!Ellenben ő akkor is vigyázott,gyengéd és türelmes volt mindenkihez-olyan ártatlan,drága kis lélek,amilyennek gyermekkoromban a skót juhászkutyát megálmodtam.Kicsit talán finnyás is volt,kerülte a sarat is,de az eső sosem zavarta,minket zavart inkább,hogy akármekkora eső volt,nem volt hajlandó befeküdni a házába,szeretett kint feküdni és ázni(már ha a szőrcsodán a víz áthatolt egyáltalán valamennyire)...Igen,kis hercegnőnek hívtam,mert úgy viselkedett és mind megjelenésében,mind jellemében olyan volt;de biztos vagyok benne,hogy egy fiatal és pörgős kis collie-kölyök szuper társa lehetne a huskytoknak.Kennelajánlásban,ha tényleg rászánjátok magatokat,Theia is,én is segíthetünk,bár őt inkább ajánlom,mert közelebbi tapasztalata is van:)
2013. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leszögezem, sosem volt ilyen kutyám, csak azt tudom mondani, amit a kutyasuliban tapasztaltam. Volt 2 collie, akik elég rosszul neveltek voltak, apukát rendszeresen megcsipkedték, a behívásuk sem volt az igazi, az egyikre vigyáztam 2 percig, míg a gazdája beszaladt valamiért, konkrétan oldalba hugyozott engem. Nem lopta magát a szívembe...

Nem tudom, törzskönyvesek voltak-e, kinézet alapján nekem abszolút annak tűntek, és az egyikük gazdája pont egy 10 éves kislány volt, akin bizony kifogott a nevelés. Nem célom senkit megsérteni, akinek jó tapasztalatai vannak ezzel a fajtával, csak gondoltam, én is leírom a véleményem, hátha hasznos lehet a kérdezőnek.


Amúgy kicsit off, de jól teszed, hogy husky mellé nagy mozgásigényű fajtát választasz, fontos, hogy hasonló energiaszintűek legyenek, hacsak nem akarsz velük minden nap külön foglalkozni. Mondjuk ha egy huskyt meg tudtál nevelni, akkor egy skót juhász csak nem fog ki rajtad:)

2013. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon jókat írtatok, tetszik, hogy így vigyáz a gyerekekre. Hátha a huskym is tanul majd Tőle ebből valamit, mert valljuk be ő macskát lát, nem nézi mi van előtte. :)

Én is azért gondoltam erre a fajtára, mert kb egy méretűek és súlyúak és kb ugyanolyan pörgősek is.

Jó helyről szeretném venni, nem szeretném ha valamilyen betegsége lenne vagy ne lenne benne ez a gyerekszeretet.

Hát nem volt könnyű egy huskyt nevelni elsőkutyásként, de azt hiszem sikerült, bár nála a nevelésnek sosincs vége, mert nagyon fontos hogy állandóan következetes legyen, egy kicsit sem engedhetek, mert a fejemre nő:)

2013. okt. 17. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írtok a huskykról is, mert itt a lakótelepen van egy kétéves husky de esküszöm, hogy halvérű, annyira lusta, hogy rossz nézni. Pedig tudom, h elvileg pörgős kutya, de az csak csücsül a valagán és egy óra alatt maximum 3 kört fut, meg kb 2x fut a labdáért. Ennyi. Csodálkoztam is, hogy milyen unalmas szegény...
2013. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lehet ő úgy van szoktatva.

Az enyém pl egyátalán nem labdás, viszont másik kutyákkal a birkó és a szaladgálás az nagyon megy:)És kell is neki a sok mozgás, különben nem boldog.

2013. okt. 21. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!