Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy nosteny?

Kan vagy nosteny?

Figyelt kérdés

Elso kutyam lesz...

Nektek milyen nemu van?

Erveket, ellenerveket szeretnek.

Koszonom



2015. júl. 12. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

NŐSTÉNY:

-érv:

család centrikusabb

gyerekeket jobban kedveli


-ellenérv

tüzel

nagyobb esélye van annak h megharap (de ez is csak nevelés kérdése)


KAN:

-érv:

kisebb a valószínűsége, hogy megharap

nincs havi ciklusa

-ellenérv

mindent megjelöl, és a növényeket is, amelyek elpusztulhatnak

2015. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Attól is függ, hogy kertes házban vagy lakásban tartanád-e, ill. szeretnéd-e ivartalanítani.

Nekem kan kutyám van. Előnye, hogy nem kapja be a legyet :D. Kertes házban van tartva. Hátránya, hogy mindenhova jelöl és annak szaga van. Volt már több kutyám is, kan is, nőstény is. Ha van nagy hely, én javaslom két kutya tartását, mert a kutya társas lény. Főleg amíg kölyök, rosszul viseli az egész napos egyedüllétet. Számítani lehet sokféle kárra a kertben/lakásban, főleg amíg kicsi, aztán az én kutyáim szépen leszoktak róla mindig.

A kan kutyánál hátrány, hogy ha tüzelő szuka van a környéken, akár képes kiszökni is, ha van rá lehetősége, ugyanez igaz a szukára, beszöknek hozzá a kanok, ha van rá módjuk.

Természetükben nem vettem észre lényeges különbséget a nemek között. Ilyen szempontból döntőbb a kutya fajtája, mint a neme.

Nagyon okos, hálás jószágok. De csak akkor vágj bele, ha hosszútávon tudsz gondolkozni a tartásáról. Egy állattal nem tehető meg, hogy megunjuk és kidobjuk, vagy megharagszunk rá valami kárért, és kitesszük a szűrét, hiszen mi akartuk őt tartani. Ismerni kell a kutyák a természetét, igényeit, érdemes ez ügyben könyveket olvasni felkészülésképp, hogy tudd mire számíthatsz majd tőle.

Sok foglalkozást igényel, ha ezt nem tudod számára biztosítani, akkor ne vágj inkább bele.

A neme szempontjából nem tudok egyértelműen állást foglalni, nekem volt mindkettő és szerettem őket, nagy különbséget nem láttam köztük. Jó fejek, sok vidám percet okoznak. :)

2015. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez a szuka kutyák harapósabbak dolog honnan jött? Érdekes felvetés.

Hülyeségnek tartom, hogy harapósabbak lennének a szuka kutyák. 2 szuka kutyám volt, egyszer sem volt harapásos problémánk.

Kérdés, hogy ivartalanítanád e vagy sem?

Másik kérdés, hogy milyen fajta?

Általánosságban szerintem a szuka kutyák könnyebben kezelhetőek, mint a kanok. Bár ez is fajta és egyed függő is. Kutyás társaságban általában a szukákkal könnyebb a beilleszkedés, mint kanokkal. Ők szerintem nem annyira dominálnak. Legalábbis a két szuka kutyámmal nem voltak ilyesfajta problémáim soha.

Kanok jelölgetnek, "szukáért" folytatott verseny is előfordulhat még akkor is, hogyha nem tüzel éppen a szuka. Sseretik megmutatni, hogy ki is a "jani".

2015. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nostenyek kb mennyit tuzelnek? Ugyertem olyan durva mint az embereknek, vagy csak par csepp?
2015. júl. 12. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút felesleges előre eldönteni, hogy kant vagy szukát szeretnél. Inkább azt gondold át, milyennek látod a számodra ideális kutyát, tehát a természetére, a vérmérsékletére összpontosíts.

Az viszont igaz, hogy általában - hangsúlyozom, ÁLTALÁBAN, ami annyit tesz, hogy 60-70%, mert rengeteg a kivétel - a szukák tényleg könnyebben kezelhetők, nyugodtabbak és barátságosabbak. A kanok hajlamosabbak hebrencsebbek lenni, nehezebben nevelhetők, és általában 1-2 személyhez, családhoz különösen ragaszkodnak, ezért kevésbé érdeklik őket az idegenek.

Nekem kan kutyám van, és ő az elején kicsit nehéz eset volt, de mostanra szépen kikupálódott. Remekül kijön a többi kutyával, és nagyon erős egyéniség.

Az viszont igaz, hogy kutyás társaságba könnyebb a beilleszkedés szukával, mert ha a tied barátságos is, a kanok akkor is szeretnek rivalizálni; sok kan csak a szukákkal jön ki.

2015. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

A kanok közül van amelyik túl domináns, de megfelelő neveléssel ez teljesen megszüntethető és sokszor függ a fajtától is. Növényeket és minden mást előszeretettel jelölgetnek, de ha benti kutyát szeretnél és megfelelően neveled szobatisztaságra, akkor ez is elkerülhető. Szuka kutyát akkor érdemes választani, ha inkább az ivartalanítás mellett döntesz, mert így megelőzhető náluk az álvemhesség, méhgyulladás, emlődaganatok... stb. Nekem egyszer volt szuka kutyám, kapott fogamzásgátló injekciót, de a kan kutyák még így is át akartak mászni a kerítésen, hogy bejussanak az udvarra hozzá.


Most két kan kutyám van egy szobakutya és egy "kinti" kutya. A szobakutyánk a házban egyáltalán nem jelölget, kizárólag az udvaron végzi el a dolgát és a jelölgetést is mindig. A "kinti" kutyám minden este a kazánházban alszik bent, de még sosem jelölgetett ott.

Összegezve: A tapasztalataim szerint a szuka kutyánál a tüzelés okoz gondot, a kan kutyánál meg inkább a nevelés.

Általánosítani azonban nem lehet, mert minden kutya más!

2015. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!